01 мая в 08:18

Агрессия у подростка

Добрый день.
Помогите советами, помогите контактами, пожалуйста. Да и просто поговорить надо.
Сын, 15 лет. После 14 очень ярко проявился подростковый период, в классическом понимании. Резко наступил, будто где-то кнопку нажали. Из интересов только гаджеты и гулять с друзьями, учёба сливается полностью, неряшливость и "я знаааааю", "мне нормаааально", "мне поооофиг". У меня уже глаз дёргается, но ладно.
Проблема, что не справляется с эмоциями, последнее время реагирует очень агрессивно. Не получается что-то в игре - бьёт кулаками по стенам, столу, может бросить телефон во что-то, на замечания (да, делаю) - тоже машет руками и кричит матами. Сегодня ночью плохо спал, хомяк ему шумел - утром злой, кричит, надо надеть линзы, а не получается, чуть не разнес комнату. Это становится системой, границ никаких не видит и не признает.
У меня ещё дочь, младшешкольница. Для неё такое поведение брата становится стрессом((
Муж третий год воюет. Он ничем помочь не может.
Наверное, нужна помощь специалиста. Какого специалиста искать и где? Если можете, посоветуйте по Киеву.
И сразу думаю - а пойдёт ли сын? Что ему говорить?
Кицюююня 01 мая в 08:21
У мене, правда, дочка. Пішли до психіатра.
1 1
Кусюче сонечко 01 мая в 08:24
Тестостерон растёт, а выхода ему нет.
Он спортом занимается? По дому обязанности есть?
Наркотики исключены?
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:24
Ответ дляКицюююня
У мене, правда, дочка. Пішли до психіатра.
Дочка не відмовлялась йти? Психіатр - дитячий повинен бути в такому віці? Приватний чи державний? Допоміг?
Вам телефонограмма 01 мая в 08:24
Це не ознаки підліткового віку, в дитини явно проблеми, йдіть до лікаря
13 2 1
курасаны 01 мая в 08:27
В моєї те саме, але до лікаря категорично відмовляється звертатися. Почалося з 12 років, рік з роком прогресує, зараз вже 16(
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:27
Ответ дляКусюче сонечко
Тестостерон растёт, а выхода ему нет.
Он спортом занимается? По дому обязанности есть?
Наркотики исключены?
Не занимается ничем, не хочет. Обязанности по дому были, все тоже сливается. Наркотики исключено. Из зависимостей только игры и висеть в гаджетах. Но если есть возможность гулять с друзьями (с кем гуляет знаю) - гуляет, очень много ходит пешком.
Я не чарівниця вам 01 мая в 08:27
У мене дочка, лапочка та відмінниця до 8 класу.
І ось як Ви кажете «нажали кнопку» в 14 років. 😭 навчання не цікаве різко стало, гуртки не треба, одяг нормальний (Томмі, кальвін, левайс і т.д) - крінж. Треба щось нестандартне та з елементами емо🤪🤪🤪 були у психологів хороших у двох, дочка каже - це все дурня та у неї все ок.
Tammy21 01 мая в 08:28
Я не розумію до чого тут психіатр. Якщо з симптомів тільки те, що ви описали, не має нюансів на кшталт рдуг і т.п., то вам потрібен психотерапевт, який працює з підлітками. У вас, на мою не проф.точку зору, проблема основна -- ненавченість екологічно проявляти незадоволеність. Злість -- це абсолютно ок емоція, просто не всі вміють ії не направляти не на себе чи оточуючих. Плюс психотерапевт зміг би допомогти з пошуком сенсів та навчити елементарному плануванню.
Федорино Горе 01 мая в 08:28
В этом возрасте, если что-то резко меняется в поведении, психиатр, прямо, необходим. До 18 лет сына никто не будет спрашивать хочет он туда идти или нет, решают родители. Только, это должен быть именно детский врач, не взрослый, который может посмотреть-послушать.
4 4
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:29
Ответ дляЯ не чарівниця вам
У мене дочка, лапочка та відмінниця до 8 класу.
І ось як Ви кажете «нажали кнопку» в 14 років. 😭 навчання не цікаве різко стало, гуртки не треба, одяг нормальний (Томмі, кальвін, левайс і т.д) - крінж. Треба щось нестандартне та з елементами емо🤪🤪🤪 були у психологів хороших у двох, дочка каже - це все дурня та у неї все ок.
А психолог що сказав?
Панна Кота 01 мая в 08:29
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Не занимается ничем, не хочет. Обязанности по дому были, все тоже сливается. Наркотики исключено. Из зависимостей только игры и висеть в гаджетах. Но если есть возможность гулять с друзьями (с кем гуляет знаю) - гуляет, очень много ходит пешком.
Аналогічно
15 років став агресивним, особливо вранці.
Грає, іноді гуляє пішки з друзями
Я не чарівниця вам 01 мая в 08:31
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
А психолог що сказав?
Хоче виділитися, уваги серед однолітків. І це наче «якоря» щоб показати що я дорослий та сепарація.
Кицюююня 01 мая в 08:35
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Дочка не відмовлялась йти? Психіатр - дитячий повинен бути в такому віці? Приватний чи державний? Допоміг?
Ні, не відмовлялася на диво. Цим займається дитячий психіатр. Ви маєте бути готові, що аргесія може бути (не обов´язково, але може) просто видимим симптомом з ряду інших, вам не видимих. Але лікар знає, що запитувати і на що звертати увагу. Ми зверталися до державного. Поставили діагноз взагалі з агресією напряму не пов´язаний - окр. Приймає таблетки. В принципі, я так розумію, підлітків з більшістю діагнозів лікують однаково - золофт. Проблема повністю не пройшла, хоча стало краще. Однозначно покращився сон.

Якщо не погодиться на психіатра, можна хоча б з невролога почати, вони іноді беруться не за своє діло, розуміючи упереджене ставлення до психіатрів....
Кицюююня 01 мая в 08:32
Ответ дляTammy21
Я не розумію до чого тут психіатр. Якщо з симптомів тільки те, що ви описали, не має нюансів на кшталт рдуг і т.п., то вам потрібен психотерапевт, який працює з підлітками. У вас, на мою не проф.точку зору, проблема основна -- ненавченість екологічно проявляти незадоволеність. Злість -- це абсолютно ок емоція, просто не всі вміють ії не направляти не на себе чи оточуючих. Плюс психотерапевт зміг би допомогти з пошуком сенсів та навчити елементарному плануванню.
Скільки вам років і чи є у вас діти?
Tammy21 01 мая в 08:34
Ответ дляКицюююня
Скільки вам років і чи є у вас діти?
Відкривайтеся. Пишіть аргументацію питанню. Відповім з задоволенням.
Кицюююня 01 мая в 08:34
Ответ дляЯ не чарівниця вам
Хоче виділитися, уваги серед однолітків. І це наче «якоря» щоб показати що я дорослий та сепарація.
Психолог давала вам особисто якісь рекомендації? Чи у вас у спілкуванні мама-дочка нема проблем? (Не до кінця зрозуміла)
Я не чарівниця вам 01 мая в 08:34
До речі, яке зло цей Тік ток.

Я почала дивитися спеціально так би мовити підліткові відео.

Це капец, одні розмови про депресію. Це ніби круто 😤
5 1
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:35
Ответ дляКицюююня
Ні, не відмовлялася на диво. Цим займається дитячий психіатр. Ви маєте бути готові, що аргесія може бути (не обов´язково, але може) просто видимим симптомом з ряду інших, вам не видимих. Але лікар знає, що запитувати і на що звертати увагу. Ми зверталися до державного. Поставили діагноз взагалі з агресією напряму не пов´язаний - окр. Приймає таблетки. В принципі, я так розумію, підлітків з більшістю діагнозів лікують однаково - золофт. Проблема повністю не пройшла, хоча стало краще. Однозначно покращився сон.

Якщо не погодиться на психіатра, можна хоча б з невролога почати, вони іноді беруться не за своє діло, розуміючи упереджене ставлення до психіатрів....
Дякую
Кицюююня 01 мая в 08:35
Ответ дляTammy21
Відкривайтеся. Пишіть аргументацію питанню. Відповім з задоволенням.
Ясно.
Tammy21 01 мая в 08:36
Ответ дляКицюююня
Ясно.
Вибачте, що не надала змоги проманіпулювати)
Я не чарівниця вам 01 мая в 08:38
Ответ дляКицюююня
Психолог давала вам особисто якісь рекомендації? Чи у вас у спілкуванні мама-дочка нема проблем? (Не до кінця зрозуміла)
Звісно давали рекомендації.
І до кордонів, і до обовʼязків по дому, і до грошей, і до проявів агресії зі сторони дочки.

Мені особисто психолог допоміг, таке враження, що мені він був більше потрібен.

Бо ми займалися так- 3 сеанси з психологом дочка, а далі 1 сеанс- я.
Uliя 01 мая в 08:39
Могу вам посоветовать очень хорошего психолога. У меня тоже были проблемы с дочкой подростком в этом плане. Как вошла в подростковый возраст, так ребенка, как-будто подменили. И бросалась на всех, и ругалась. Любая неудача сразу психи. Нам с мужем самим хотелось спрятаться. Но знакомые посоветовали психолога, очень хороший специалист. Она и с нами работала, чтоб мы правильно реагировали и с дочкой он-лайн. И периодически они встречаются, когда становится хуже и ребенок прям на глазах меняется, сразу становится адекватнее что-ли. Можно хоть о чем-то договориться. И очень важно, что научилась контролировать эмоции. Нет больше таких аффектов, как раньше. Прямо очень рекомендую специалиста
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:41
Ответ дляTammy21
Я не розумію до чого тут психіатр. Якщо з симптомів тільки те, що ви описали, не має нюансів на кшталт рдуг і т.п., то вам потрібен психотерапевт, який працює з підлітками. У вас, на мою не проф.точку зору, проблема основна -- ненавченість екологічно проявляти незадоволеність. Злість -- це абсолютно ок емоція, просто не всі вміють ії не направляти не на себе чи оточуючих. Плюс психотерапевт зміг би допомогти з пошуком сенсів та навчити елементарному плануванню.
Синдром дефіциту уваги та гіперактивність, завжди нервова система була більш нервова. Не невихований, не злий, не агресивний, а коли перевантаження емоційне було - важче зупинитися, заспокоїтись.
Кицюююня 01 мая в 08:42
Ответ дляЯ не чарівниця вам
До речі, яке зло цей Тік ток.

Я почала дивитися спеціально так би мовити підліткові відео.

Це капец, одні розмови про депресію. Це ніби круто 😤
Це не лише підліткова тема. Є такий прошарок недопсихологів, які розуміють, що до тих ’спеців’, які будуть говорити людині, що вона права в усьому, а всі інші токсики, маніпулятори і газлайтери, люди будуть ходити більш охоче, аніж до тих, хто буде показувати необхідність роботи над собою і викривати твої проблеми.
Тосу зараз модно бути жертвою обставин, людей, вважати, що всі навколо до тебе несправедливі. В результаті можна спокійно собі страждати депресією і жаліти себе.

Я не говорю, що депресії нема, ні, вона є і досить нерідко. Але зараз її ліплять і в тему, і не в тему. Ну як інколи гіперактивність у дітей ліплять до активних і невихованих.
Кицюююня 01 мая в 08:43
Ответ дляЯ не чарівниця вам
Звісно давали рекомендації.
І до кордонів, і до обовʼязків по дому, і до грошей, і до проявів агресії зі сторони дочки.

Мені особисто психолог допоміг, таке враження, що мені він був більше потрібен.

Бо ми займалися так- 3 сеанси з психологом дочка, а далі 1 сеанс- я.
Сумісних сеансів не було?
Та_все_ок_будет 01 мая в 08:47
Моя дочь тоже когда злится - должна что-то швырнуть, хлопнуть лверью или проораться (не на кого-то, просто в воздух). Я ей не запрещаю, просто у нас договоренность, что швыряется она без последствий для кого-то и квартиры ))) а кричит так, чтобы не пугать людей ))
Поэтому чаще всего она кидается подушкой об стену или может вывалить свою одежду со шкафа с грохотом. Ей так реально легче! Потом она улыбается и всё складывает сама обратно.
Ей просто нужен физический выход агрессии.
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:47
Ответ дляUliя
Могу вам посоветовать очень хорошего психолога. У меня тоже были проблемы с дочкой подростком в этом плане. Как вошла в подростковый возраст, так ребенка, как-будто подменили. И бросалась на всех, и ругалась. Любая неудача сразу психи. Нам с мужем самим хотелось спрятаться. Но знакомые посоветовали психолога, очень хороший специалист. Она и с нами работала, чтоб мы правильно реагировали и с дочкой он-лайн. И периодически они встречаются, когда становится хуже и ребенок прям на глазах меняется, сразу становится адекватнее что-ли. Можно хоть о чем-то договориться. И очень важно, что научилась контролировать эмоции. Нет больше таких аффектов, как раньше. Прямо очень рекомендую специалиста
Вот и мне уже спрятаться хочется( стыдно сказать, но младшую дочь боюсь дома со старшим оставлять, напугает же как минимум, если что-то пойдёт не так(
Поделитесь, пожалуйста, контактами
Tammy21 01 мая в 08:49
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Синдром дефіциту уваги та гіперактивність, завжди нервова система була більш нервова. Не невихований, не злий, не агресивний, а коли перевантаження емоційне було - важче зупинитися, заспокоїтись.
У мене та у дитини ADHD (ми початково кілька років тому діагностувалися за кордоном, тому пишу так). Я вам дуже раджу знайти психотерапевта, який працює саме з такими дітьми. Це прям необхідність. Дитина сама навряд чи навчиться у короткостроковій перспективі розуміти свої емоції та направляти їх.
автор Море_море_я_скучаю 01 мая в 08:49
Ответ дляTammy21
У мене та у дитини ADHD (ми початково кілька років тому діагностувалися за кордоном, тому пишу так). Я вам дуже раджу знайти психотерапевта, який працює саме з такими дітьми. Це прям необхідність. Дитина сама навряд чи навчиться у короткостроковій перспективі розуміти свої емоції та направляти їх.
Дякую
Я не чарівниця вам 01 мая в 08:51
Ответ дляКицюююня
Сумісних сеансів не було?
Перший сеанс коли ми знайомилися з психологом, був сумісний, а потім нарізно