ВсеЧетко• 07 июня 2024

Хто робив дарчу на дитину, зайдіть будь ласка.

Добрий вечір.
Чоловік вирішив свою долю (пів квартири)в батьківській квартирі переписати на сина 6 років.
Квартиру чоловік з сестрою здають і гроші ділять пополам.
Підкажіть будь ласка, після нотаріуса потрібно якісь зміни в держорганах робити? Чи договір дарування і все?
І цікавить, чи може хтось, якщо з нами не дай Бог щось станеться продати цю частку?
І не дуже розумію, хто виступає перед комунальними службами представником? Зараз всі договора на чоловіка, а після втрати ним права власності хто буде? Чоловік в цій квартирі прописаний.
Дякую, хто розкаже.
Муууумие• 07 июня 2024
Чоловік і буде власником, доки на сина не оформите в 18 років. Продати до 18 р ніхто не зможе.

Советчица Года• 07 июня 2024
О, підкажіть і мені будь-ласка, коли оформлюєш дарчу чи заповіт, отримувач повинен бути присутній, його документи потрібні?
Мадам Подлинник• 07 июня 2024
Продати не зможуть. Бо є часта сина, за дарчою син буде володіти часткою. В іншого власника права лише на частку. Комунальні можуть і лишатися на чоловіка. Це, по суті, великої ролі не грає. Але без згоди вашої дитини в майбутньому (або його представників зараз), продати квартиру не зможуть.
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляМуууумие
Продавати ніхто не буде.
Тобто в реєстрах власник буде чоловік?
Цю нерухомість можуть арештувати?
Муууумие• 07 июня 2024
Ответ дляСоветчица Года
Так йоно доки треба, бо там же дані треба вписати. За присутність зараз не знаю.
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляСоветчица Года
Нам сказали ні. Лише той хто дарує.
Мадам Подлинник• 07 июня 2024
Ответ дляСоветчица Года
Заповіт і дарча - різні речі. Заповіт можна змінювати; дарчу - ні. Документи потрібні в обох випадках. Присутність зараз - уточнюйте в нотаріуса, до якого будете звертатися. Там є нюанси.
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляМадам Подлинник
Стоїть ціль, щоб в випадку чого з чоловіком, цю частку не арештували
Квартира в центрі Києва, трохи шкода.
А представники зараз це хто ?Батьки?
Мадам Подлинник• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Продавати ніхто не буде.
Тобто в реєстрах власник буде чоловік?
Цю нерухомість можуть арештувати?
Автор, сходіть до нотаріуса. Ні, цю нерухомість не повинні арештовувати. Бо вона буде подарована. Але уточніть в нотаріуса, хто буде займатися справою.

автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляМадам Подлинник
На четвер записані уже на оформлення, уточнимо.
Мадам Подлинник• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Квартира в центрі Києва, трохи шкода.
А представники зараз це хто ?Батьки?
Так, це батьки дитини (або опікуни, якщо батьки позбавлені прав; але це не ваш випадок). Після досягнення повноліття дитина має право робити зі своєю часткою, що схоче. Якщо заповіт можна змінити, дарчу - ні.
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляМадам Подлинник
Скажіть будь ласка, а в реєстрах хто до 18 років дитини буде вказаний власником? Чоловік чи син?
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляМадам Подлинник
Доречі згадала, коли ми по телефону спілкувалися з нотаріусом, він запропонував дарчу ’з умовою’. Тобто можна вказати наприклад, до смерті батьків дитина квартиру продати не зможе або вказати вік коли можна буде продати..
Мадам Подлинник• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Без сорому поставте це питання нотаріусу, чи буде підлягати це майно арешту? Ви будете не перша, хто ставить таке питання. Майно, переписане на сина чи на вас, арешту підоягати не повинно. Іноді нотаріуси можуть підказувати, що на неповнолітніх оформлювати майно не варто… бо його не зможете продати. І радять оформити на повнолітнього родича. Власник може лишаться чоловік, який подарував своє майно. Тобто майно вже не його, якщо будуть копати. Якісь тонкощі то же нотаріус підкаже. Знаю, що нотаріуси зараз завалені роботою з цих питань, тому сміливо ставте питання.
Мадам Подлинник• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Ситуації різні в житті бувають. Інша частка - сестри чоловіка? Чи і вона на вашу дитину перепише?
Я_канеша_извиняюсь• 07 июня 2024
Ответ дляСоветчица Года
Це ж абсолютно різні правочини
Я_канеша_извиняюсь• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Продавати ніхто не буде.
Тобто в реєстрах власник буде чоловік?
Цю нерухомість можуть арештувати?
Чоловік хоче подарувати дитині свою частку чи що?
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Так
Я_канеша_извиняюсь• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Так
Ну от як ви даруєте свою річ будь кому, то чия вона стає?

автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Тут мова про малолітню дитину. До 18 років вона сама розпоряджатися своїм майном не має права.
Я_канеша_извиняюсь• 07 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
То як можна подарувати своє майно і одночасно залишитись його власником? Як ви собі це уявляєте.
Нотаріус посвідчує перехід права власності при укладанні договора дарування. Від дарувальника до обдарованого. Дарунок, як то кажуть, і в Африці дарунок.
автор ВсеЧетко • 07 июня 2024
Ответ дляМадам Подлинник
Так сестри. Переписувати пока не планує.
Домовилися чоловік з сестрою, що квартиру продавати не будуть, так як вона в центрі Києва, тому нехай дітям залишається. У нас син, у сестри 2 дочки.
Мурзилка• 07 июня 2024
Коли оформлюєте на дитину, вы не зможете продати. Але щоб те все оформити ше треба пройти опекунський, щоб вам дали добро на дарування хоч цілої хоч частку. У праві власності так і буде все прописано. Це ще треба виділити долі квартири.
І буде два права власності на ім´я сестры вашого чоловіка і вашого сина у кожного на руках.
Якщо рахунки платити можна взагалі зі службами там можна два їх робити.
ПАЦАНКА О• 07 июня 2024
Ответ дляМуууумие
Как это муж будет владельцем, если подарят его часть ребёнку?
Я_канеша_извиняюсь• 07 июня 2024
Ответ дляПАЦАНКА О
Люди не розуміють значения слова ’подарувати’, чи що
ПАЦАНКА О• 07 июня 2024
Ответ дляСоветчица Года
При дарственной да. Ведь нотариус должен удостовериться в том, что человек принимает подарок. Ведь это дело добровольное.
ПАЦАНКА О• 07 июня 2024
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Чего тут только не прочитаешь. Ужас просто.
Шотуткоїться?• 08 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
е мое. а дальше рубалово между тремя желающими в центре жить..
Я только за!• 08 июня 2024
Державний нотаріус при оформленні дарчої сказала, що обов´язкова присутність обдаровуваного, тим паче потрібні копії його документів.
hrystia• 08 июня 2024
Ответ дляВсеЧетко
Нам сказали ні. Лише той хто дарує.
Для договору дарування мають бути присутні обидві сторони. І обидвоє підписують особисто договір. Право власності з моменту підписання переходить до обдаровуваного.
Для заповіту може бути одна сторона. Договір дарування і заповіт - це різні речі.