Кидстаффовна• Изменено 21 июля 2024
Поради для виїзду як біженці
Дівчата, усім привіт! З´явилася у нас надія на шанс виїзду за кордон, нажаль, пов´язане з погіршенням стану здоров´я свекрухи. Ми з Харкова, свекри з Золочіва Харківської області (десь біля 40 км до кордона з рашкою). Зараз оформлюємо інвалідність 2 групи для свекрухи. Це займає час, але потім вона згодна виїхати з сином. Він залишиться за кордоном, вона повертається до України.
Куди їхати потім - не знаю, ніколи не розглядали це питання. Що маємо. Чоловіку 50 років, далекобійник, але працює на фурі саме з поїздками за кордон з 2023 року, до цього багато років офіційно не працював, з 2020 року став їздити по Україні, але без оформлення. З 2022 року оформився офіційно, отримав чип для тахографа. Категорія вантажних автомобілів відкрита у 1995 році, взагалі має усі категорії, крім D (пасажирські перевезення). Машиною дихає, обожнює дороги та поїздки, дома дуже швидко починає нудьгувати. Навіщо свекри засунули його на навчання на юриста - ХЗ, диплом має, нахрена не знає.
Мені майже 48 років, ФОП на бухгалтерськіх послугах. Доньки 20 та 16 років, старша закінчила (начебто) 1 курс університету і кинула, молодша перейшла у 10 клас. Старша неактивна, нічим не цікавиться, молодша займається спортом (повітряні полотна, повітряне кільце, пілон), додаткові зайняття англійська мова, математика та фізика (сама обирала, чомусь це їй цікаво).
Виїзд до цього не розглядали, але тепер потребуємо порад.
Усі кажуть їхати до Німеччини, ’якось усі влаштовуються’ і т.п.
Нам треба, щоб чоловік мав змогу працювати, бо ходити вчити мову і т.п. - це не про нього, нажаль. Він не п´є, тільки може інколи безалкогоне пиво трішки. Вже понад 10 років, колись пив і не мало, доходило до розлучення. Разом ми вже 23 роки.
За роботу за кордоном нічого не знаємо, я сподіваюся, що у мене залишиться хоч частина моєї роботи з України, кого я веду дистанційно. Ну а все одно треба десь працювати. Маю застарілий компресіонний перелом хребта у поперекової частини, болі у спині, велику вагу, повишений тиск та проблеми з венами. Тобто працівник фізично з мене не дуже. Тут працювати за компом норм, бо працюю 90 % дістанційно і маю змогу робити перерви і лягти трішки перепочити. Але кому потрібен за кордоном такий працівник без знання мови - нікому. Англійська на рівні Ландон із зе кепітал оф Грет Бритен(((
Тобто реальний заробітчанін у нас чоловік. Для роботи у Європі йому потрібен 95 код - його можна отримати в Польщі, пройшовши навчання, начебто можна навіть з працевлаштуванням. Може, у когось чоловіки працюють далекобійниками, і щось можете порадити. Водіїв начебто не вистачає повсюди, але проблема мови. Ні англійською, ні якою іншою мовою чоловік не володіє, але польська достатньо зрозуміла і є схожість до української, та можна ще страни Балтії, там взагалі російська.
Хтось каже їхати до Норвегії, там з водіями теж проблеми... Але ні у кого немає реальних фактів.
Старша донька планує десь теж влаштовуватися на роботу, знає англійську ближче до В2. Молодша - десь В1
Дівчата, яки документи насамперед треба мати - дипломи, довідки про щеплення, якись переклади треба робити чи як. Кинулася переглядати документи - немає додатку до мого диплому, зараз займаюся відновленням.
Напровсяк випадок оформлюю документи для кота, бо свекри його брати до себе не бажають, а залишити його тут комусь ще - тоді не розглядається. Йому 9 рочків. Зробили чип, пройшли лікування, бо знайшлися проблеми зі здоров´ям, зборили щеплення, через місяць зробили аналіз на титри. Ось вже на етапі карантину після титрів, можна вивозити після 2 жовтня.
Вибачте за простирадло, дякую за увагу)
Вкуси мене• 21 июля 2024
Ответ дляКопуша
Не с моим мужем, случайно? :))
Не думаю. Он вроде как один был.
Харчовий тріль• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
За догляд я написала - поки свекри справляються самі, у свекрухи сильно пошкоджені суглоби, потребують заміни обидва колінних суглоба, але є проблеми із серцем і велике питання по наркозу. Вік 75 років. Ходить медленно за допомогою двох палок. На операцію, як би дозволяло серце, не згодна, боїться. Є у Харкові молодша донька, 38 років, яка у змозі допомогти. З нас є зараз і буде матеріальна допомога, якщо ми поїдемо.
Нажаль, на заводі я себе мало вижу із-зі проблем зі спиною, але спробувати можна. Якщо у мене залишиться частина українського доходу - сподіваюся, що десь 800 євро на місяць я повинна мати, тобто не зовсім в мінуса буде моє існування
А ви впевнені що ваш чоловік виїде,є ж донька,хто його зробить опікуном?
Copy-Paste• 21 июля 2024
Ответ дляЯ натуралка
А якщо не виїдуть,за які кошти свекруха повинна лікуватись? За свою пенсію? Думаю, люба мати з радістю б вивезла свою дитину за кордон зараз.
Ну, судячи з тексту, у автора коту на лікування та щеплення кошти ж є. А на свекруху немає?
Я натуралка• 21 июля 2024
Ответ дляХарчовий тріль
А якщо донька не хоче бути опікуном? Це ж не обов´язок?
Харчовий тріль• 21 июля 2024
Ответ дляЯ натуралка
В сенсі не обов´язок,ніхто автора чоловіка не зробить опікуном щоб він виїхав,при наявності доньки у свекрухи.
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляХарчовий тріль
я вже відповіла вище - це не опікунство, це супровід інваліда для виїзду за кордон. Різні закони.
Харчовий тріль• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
То є донька,вона супроводить за кордон,не випустять вашого чоловіка
Сладкий лимончик• 21 июля 2024
У нас юристи подавали запит на відстрочку і то чекаємо вже місяць (свекор інвалід 2 гр.) на відповідь. Про виїзд закордон сказали взагалі не розраховувати.
Я натуралка• 21 июля 2024
Ответ дляХарчовий тріль
А якщо донька не може/не хоче супроводжувати за кордон?
Espresso_caffe• 21 июля 2024
Ответ дляХарчовий тріль
Не придумуйте,там в 72 ніхто далекобійником не працює,ну може так по місцевому возити
а вы прям ржущий эксперт по всем дальнобойщикам Европы
еще и плохо воспитанный
Шиворот Навыворот• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
що саме не влаштовує?
Якщо ,наприклад ,Германія вам дає можливість вивчити мову ,адаптуватися і в цей час дають виплати. То в Польщі на роботу одразу , бо виплат немає. Праця в основному по 12 годин і вам тоді вже не до вивчення мови. Праця ,що ледве ноги притчгуєш, ганяють як собак салїми нормами.
Харчовий тріль• 21 июля 2024
Ответ дляEspresso_caffe
еще и плохо воспитанный
Ну ясно,я вам правду написала яка не сподобалася
Харчовий тріль• 21 июля 2024
Ответ дляЯ натуралка
То в Україні буде свекруха,автора чоловіка ніхто не випусте,ви мені такі питання задаєте,наче я чоловіків не випускаю
Я натуралка• 21 июля 2024
Ответ дляХарчовий тріль
То нам так розповідають,що не випустять. А якщо документи в порядку-не мають права заборонити. Знайомий чоловік так виїхав,мати потім повернулась
КараПузовна• 21 июля 2024
Ответ дляМамзелькіна
Это уже ваша 10 тема, вы аедь на румынии остановились
Тоже помню писала и не раз и никак не поедут)
Я такая наивная• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Як вона ходячи з двома паличками повернеться сама?
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляЯ такая наивная
Потягом з Польщі до Харкова
Радикальная• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Сподіваємося, що випустять. Звичайно, будемо консультуватися з цього поводу з юристами, то я заздалегідь, поки є час поробити усіякі довідки.
Наявність чоловіка та доньки - поперше, чоловіку 74 роки, він може бути не в змозі супроводжувати. Наявність доньки - це інше. Як нам пояснили, наявність інших невійськовозобрв´язаних членів родини важливо для оформлення відстрочки від служби, це інше питання, не про виїзд. Різні закони, тут розглядається Постанова ’Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України’
К сожалению,даже с ребенком инвалидом сложно выехать,а тут дочка есть,я думаю ,вы очень ошибаетесь,что сможете выехать.Другой вопрос,что у вас есть края,и вы просто интересуетесь ,что делать дальше
Радикальная• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Для того, щоб військовозобов´язаний чоловік міг супроводжувати родича за кордон, він має мати при собі:
1. Закордонні паспорти (свій, та особи з інвалідністю);
2. Документ, що підтверджує родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, витяг з демографічного реєстру про реєстрацію за однією адресою тощо);
3. Документи, що підтверджують інвалідність родича, якому необхідний супровід. Зокрема, це можуть бути:
– посвідчення інвалідності із зазначенням групи інвалідності;
– пенсійне посвідчення із зазначенням групи інвалідності;
– посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України, в яких зазначено групу та причини інвалідності;
– довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соцдопомогу. Таку довідку можна отримати в УСЗН за місцем проживання людини з інвалідністю;
– довідка про отримання державних виплат на дитину. Її мають видати структурний підрозділ з питань соціального захисту. При цьому не має значення, хто є одержувачем допомоги;
– довідка ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду за людиною з інвалідністю;
– акт встановлення постійного стороннього догляду за особою.
Якщо супроводу потребує хвора людина, яка їде на лікування за кордон, то додатково потрібно надати – медичну довідку, що видала лікарська консультативна комісія за формою та в порядку, встановленими міністерством охорони здоров’я (висновок лікарсько-консультативної комісії).
А где военник с отсрочкой кьюар кодом?в вашей записи
Харчовий тріль• 21 июля 2024
Ответ дляЯ натуралка
В якому році то було?
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляРадикальная
Тому що відстрочка сюди не відноситься. Згідно Правил перетину кордону:
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);
{Абзац другий пункту 2-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1212 від 28.10.2022}
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність;
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
Відстрочка регулюється іншим законодательним актом, про неї мова не йде
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
За попередньою консультацією юриста зміни в Правила перетину кордону по супроводу особи з інвалідністю з 18 травня 2024 не вносилися , тому син має право виїхати, супроводжуючи свою мати, інваліда 2 групи. У нього повинен бути військово-обліковий документ і інші документи, вказані у Постанові, і відстрочка сюди не має відношення. Так, це порушення, що мати потім повернеться сама. Але це ЗАКОННИЙ виїзд, а не перепливаючи Тису чи блукаючи по горах.
До речі, сьогодні чоловік проходив кордон Україна - Польща за кермом фури, першим ділом була перевірка військово-облікового документу (роздруківка з Резерв+, що він є на обліку), він її надав, сканували кю-ар код, тільки потім передали документи далі на оформлення перетину кордону. Тут він виїзджає по системі Шлях, де знаходяться у тому числі далекобійники, попередньо в систему вноситься інформація, хто і куди їде, хто роботодавець та інша. Але до 16.07.2024 наявність ВОД не перевіряли, а тепер - обов´язково
Радикальная• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Я не експерт,але в нас схожа ситуація,і ми співпрацюємо з військовим адвокатом і він каже,що ніхто так просто не випустить ,має бути оформлений догляд
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляРадикальная
6 липня спливає встановлений Законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.
З цим пов’язана і реалізація Державною прикордонною службою України в повному обсязі вимог пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.
Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня під час перетинання державного кордону України на виїзд прикордонники перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи.
У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України.
При цьому зазначимо, що категорії осіб, яким відповідно до Правил перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, на даний час не змінилися.
Окремо нагадаємо, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації в військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до вищезазначеного Порядку.
З метою уникнення будь-яких непорозумінь під час перетинання кордону просимо громадян врахувати цю інформацію плануючи поїздки.
І я ще наводила вище:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Я не знаю, який у Вас схожий варіант, а у нашому випадку начебто так:
є син та мати-інвалід 2 групи, які зареєстровані за однією адресою (з моменту народження мого чоловіку), і син супроводжує мати-інваліда у поїздці за кордон. Син має військово-обліковий документ (додаток Резерв+ у телефоні) та роздруківку з кю-ар кодом, що він знаходиться на військовому обліку, має свідоцтво про народження (підтвердження родинного зв´язку), є підтвердження інвалідності матері (довідка МСЕК та пенсійне посвідчення, де вказана група інвалідності) та 2 довідки про реєстрацію місця проживання сина та матері, де вказана одна адреса. Якщо внимательно прочитаєте правила, то там вказано ’за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), АБО здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.’ Тут ключове це АБО - або одна адреса проживання, або документи на догляд.
І я ще наводила вище:
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Нас попередили, що на кордоні потреплять нерви, що краще мати версію, куди вони їдуть, та підтвердження цієї версії. Наприклад - на зустріч з сестрою свекрухи, яка прилітає з іншої країни, зустрічаються, наприклад, у Мюнхені. То краще мати бронь на отель з Букінгу у Мюнхені та туристичну страховку, також зелений поліс на машину. Не мати багато речей, яки би наводили на думку, що людина на повернеться, а мати саме стільки, скільки потрібно для тижневої поїздки та вони повинні бути за сезоном. Як-то так
Фіфачка• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Свекри, нажаль, категорично не згодні на виїзд. Старі дерева не пересаджують... Вони і так не хочуть, щоб ми іхали(
Є ще донька, сестра чоловіка. Тобто догляд буде, поки самі себе обслуговують і ще нам городиною допомагають
подскажите, как вы оформляете ’догляд’ за свекровью, если у нее есть 1) муж, 2) кроме вашего мужа у нее есть еще один ребенок, дочь, сестра вашего мужа? Вы на каком этапе оформления разрешения на выезд? Для меня это не праздный вопрос. Заранее спасибо за ответ.
Фіфачка• 21 июля 2024
Ответ дляМамзелькіна
а, понятно. а я-то повелась)
Фіфачка• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
кхе-кхе))) а вы почитайте эту постанову для начала))) а вы страну выбираете.
Фіфачка• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Давайте начнем с начала: у вашей свекрови какая группа инвалидности?
Фіфачка• 21 июля 2024
Ответ дляСладкий лимончик
а вы пробовали? ну то есть сказать-то они сказали, но надо попробовать. Или для вас это не принципиальльно?