Кидстаффовна• Изменено 21 июля 2024
Поради для виїзду як біженці
Дівчата, усім привіт! З´явилася у нас надія на шанс виїзду за кордон, нажаль, пов´язане з погіршенням стану здоров´я свекрухи. Ми з Харкова, свекри з Золочіва Харківської області (десь біля 40 км до кордона з рашкою). Зараз оформлюємо інвалідність 2 групи для свекрухи. Це займає час, але потім вона згодна виїхати з сином. Він залишиться за кордоном, вона повертається до України.
Куди їхати потім - не знаю, ніколи не розглядали це питання. Що маємо. Чоловіку 50 років, далекобійник, але працює на фурі саме з поїздками за кордон з 2023 року, до цього багато років офіційно не працював, з 2020 року став їздити по Україні, але без оформлення. З 2022 року оформився офіційно, отримав чип для тахографа. Категорія вантажних автомобілів відкрита у 1995 році, взагалі має усі категорії, крім D (пасажирські перевезення). Машиною дихає, обожнює дороги та поїздки, дома дуже швидко починає нудьгувати. Навіщо свекри засунули його на навчання на юриста - ХЗ, диплом має, нахрена не знає.
Мені майже 48 років, ФОП на бухгалтерськіх послугах. Доньки 20 та 16 років, старша закінчила (начебто) 1 курс університету і кинула, молодша перейшла у 10 клас. Старша неактивна, нічим не цікавиться, молодша займається спортом (повітряні полотна, повітряне кільце, пілон), додаткові зайняття англійська мова, математика та фізика (сама обирала, чомусь це їй цікаво).
Виїзд до цього не розглядали, але тепер потребуємо порад.
Усі кажуть їхати до Німеччини, ’якось усі влаштовуються’ і т.п.
Нам треба, щоб чоловік мав змогу працювати, бо ходити вчити мову і т.п. - це не про нього, нажаль. Він не п´є, тільки може інколи безалкогоне пиво трішки. Вже понад 10 років, колись пив і не мало, доходило до розлучення. Разом ми вже 23 роки.
За роботу за кордоном нічого не знаємо, я сподіваюся, що у мене залишиться хоч частина моєї роботи з України, кого я веду дистанційно. Ну а все одно треба десь працювати. Маю застарілий компресіонний перелом хребта у поперекової частини, болі у спині, велику вагу, повишений тиск та проблеми з венами. Тобто працівник фізично з мене не дуже. Тут працювати за компом норм, бо працюю 90 % дістанційно і маю змогу робити перерви і лягти трішки перепочити. Але кому потрібен за кордоном такий працівник без знання мови - нікому. Англійська на рівні Ландон із зе кепітал оф Грет Бритен(((
Тобто реальний заробітчанін у нас чоловік. Для роботи у Європі йому потрібен 95 код - його можна отримати в Польщі, пройшовши навчання, начебто можна навіть з працевлаштуванням. Може, у когось чоловіки працюють далекобійниками, і щось можете порадити. Водіїв начебто не вистачає повсюди, але проблема мови. Ні англійською, ні якою іншою мовою чоловік не володіє, але польська достатньо зрозуміла і є схожість до української, та можна ще страни Балтії, там взагалі російська.
Хтось каже їхати до Норвегії, там з водіями теж проблеми... Але ні у кого немає реальних фактів.
Старша донька планує десь теж влаштовуватися на роботу, знає англійську ближче до В2. Молодша - десь В1
Дівчата, яки документи насамперед треба мати - дипломи, довідки про щеплення, якись переклади треба робити чи як. Кинулася переглядати документи - немає додатку до мого диплому, зараз займаюся відновленням.
Напровсяк випадок оформлюю документи для кота, бо свекри його брати до себе не бажають, а залишити його тут комусь ще - тоді не розглядається. Йому 9 рочків. Зробили чип, пройшли лікування, бо знайшлися проблеми зі здоров´ям, зборили щеплення, через місяць зробили аналіз на титри. Ось вже на етапі карантину після титрів, можна вивозити після 2 жовтня.
Вибачте за простирадло, дякую за увагу)
Санта Барбара• 21 июля 2024
Очень много текста, прочитала первый абзац) Выехали с семьей недавно в Германию- не жалею, остальных родственников из Донецкой обл перетягиваю, Германия- топ) советую. Без работы пока освоитесь можно прекрасно жить, а там по обстоятельствам
Копуша• 21 июля 2024
Мій чоловік працює в Дортмундці, дуже задоволений, до цього також не довго працював в Україні дальнобійником. Наших беруть там залюбки. Німецьку не вчив, знає англійську.
Володарка мрій• 21 июля 2024
Я все не осилила, но начала хватило - дальнобойщики в цене, голодать не будете.
Норвегия принимает, все знакомые, кто туда уехал, довольны. Подруге даже рак прооперировали, и грудь новую сделали в замен отрезанной.
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляСанта Барбара
Спасибо за ответ, в какой регион (лагерь) ехали?
Форточка• 21 июля 2024
Лише Польщу не раджу. А так хай щастить.
Але кота краще лишити тут. Він старий йому буде складним переїзд. На учите себе і тварину
Санта Барбара• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Гессен, мы с собакой
Дама_с_караваем• 21 июля 2024
Ответ дляФорточка
З котом.
Йому складно буде, коли його покинуть.
Espresso_caffe• 21 июля 2024
осилила первый абзац
вздыхать в 50 лет на диплом это бред
жизнь прошла уже, мужу трудиться осталось 15 лет, хотя в Европе и в 72 дальнобойщики работают
вздыхать в 50 лет на диплом это бред
Форточка• 21 июля 2024
Ответ дляДама_с_караваем
З котом.
Йому складно буде, коли його покинуть.
То Ви так думаєте. Дорога далека. І там теж не відомість. Це не людина, якщо відверто
Копуша• 21 июля 2024
Взагалі,якщо чоловік не знає мову, то краще спочатку оформлюватись вивчити мову ( якщо Німеччину розглядаєте). За Польщу на підскажу, млн там вам буде легше,якщо ви збираєтесь працювати офіційно на українські фірми. Тому що в Німеччині це досить складно поєднувати
Санта Барбара• 21 июля 2024
Ответ дляКопуша
Скажите какая зарплата?
Тень льва• 21 июля 2024
Ответ дляФорточка
Ми виїхали з собакою, якій 12 років і вона жодного разу нікуди не їздила. І з котом. Дорога була довга, перший місяць декілька переїздів. Але зараз тваринки щасливі з нами ) Не уявляю, як можна покинути навіть саму стару, але СВОЮ тваринку.
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Начебто подружка згодна взяти кота на перетримку, зрозуміло, що я буду сплачувати їй за незручності та повністю покривати утримання на корм і інше. Але у неї своїх двоє дорослих, кішка і кіт, боюся, щоб не билися
Копуша• 21 июля 2024
Ответ дляEspresso_caffe
осилила первый абзац
вздыхать в 50 лет на диплом это бред
А в Україні в такому віці життя тільки починається
Espresso_caffe• 21 июля 2024
Ответ дляКопуша
но оно начинается не с диплома, полученного при царе горохе
Шиворот Навыворот• 21 июля 2024
Ответ дляСанта Барбара
Вы работаете или нет?
Шальная коклетка• 21 июля 2024
Ответ дляФорточка
Пiдтримую. Плюс з тваринами набагато гірші умови житла часто дають
Копуша• 21 июля 2024
Ответ дляEspresso_caffe
Воно в будь якому разі починається з мови на хорошому рівні і вмінні заводити зв´язки, подати себе.
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляПффф 100%
А як же свекруха?
Свекри, нажаль, категорично не згодні на виїзд. Старі дерева не пересаджують... Вони і так не хочуть, щоб ми іхали(
Є ще донька, сестра чоловіка. Тобто догляд буде, поки самі себе обслуговують і ще нам городиною допомагають
Тень льва• 21 июля 2024
Автор, якщо ви бухгалтер і плануєте оформлювати ФОП за кордоном, то ця спеціальність потребує підтвердження освіти. Тому диплом має бути. Чи пройти курси додатково і отримати сертифікат, але то мова потрібна
Вкуси мене• 21 июля 2024
Насколько слышала, то далекобойщики самую лучшую ЗП получают в штатах.
Копуша• 21 июля 2024
Ответ дляТень льва
В якій країні? В Німеччині ця спеціальність не потребує вищої освіти, тільки оцінки диплома на відповідність їх системі освіти. Плюсами є володіння програмою SAP і робота в міжнародній компанії.
Кидстаффовна
• 21 июля 2024
Ответ дляШиворот Навыворот
Я в Польщі. Не раджу. І справа не у виплата, навіть.
що саме не влаштовує?
Espresso_caffe• 21 июля 2024
Ответ дляКопуша
ну так чем тут мешает юридическое образование?
водителю нужны права и опыт работы
специальное высшее образование точно не требуется
и завзятый дальнобойщик точно не пропадет ни в одной стране Европы
водителю нужны права и опыт работы
Пффф 100%• 21 июля 2024
Ответ дляКидстаффовна
Ну так свекруха інвалід, їй догляд не треба хіба? Чи я щось не розумію...я думала, інвалідність серйозна має бути, раз дають звільнення, і от як ви їх залишаєте?
Просто скориставшись?
По темі - роботи без мови повно, ви теж влаштуєтесь, чому лиш чоловік? Склади, магазини,заводи.
Просто скориставшись?
Копуша• 21 июля 2024
Ответ дляВкуси мене
Мені чоловік так каже, але і квартири там дорожчі, продукти, тому як на мене однаково виходить.