fialka123• 02 сентября 2024

Хотят переименовать копейки

Не было ещё темы?
Nova LALI• 02 сентября 2024
Ответ дляOlvia1987
Прямо соревнования между властями:какая больше переименует.Каждая приходит и сразу:Ану,что тут ещё не переименовано?!
Вы им идеи не подкидывайте, а то они сейчас подумают и переименуют Украину в какую-нибудь Козачью Січ, а украинцев в козачков та козачок
Star39• 02 сентября 2024
Решили вернуться к маркам 1918 года? Потужно
космея• 02 сентября 2024
Не має куди їм гроші дівати.
Знову схема по відмиванню грошей
Аnnеt• 02 сентября 2024
Ответ дляStar39
я тоже нагуглила этот бред. искала чеканные монеты ’шаг’, а оказалось, что это какие-то всратые бумажки.
Orisana• 02 сентября 2024
Ответ дляSova splushka
У мене асоціація зразу з російським словом, що означає ’крок’.
Цікаво, вони там довго думали, перш ніж таке видати?
Переименование Шага в Крок будет следующим этапом ’Великого крадівництва’
Sova splushka• 02 сентября 2024
Ответ дляOrisana
Головне, щоб це було двома окремими етапами. Бо якщо зразу робити ’кроки’, то бабла накосити менше вийде, а це упущена вигода!
Аnnеt• 02 сентября 2024
Ответ дляOrisana
за десять кроків до гривні.
Star39• 02 сентября 2024
Ответ дляАnnеt
В Википедии еще смешнее: Шаг — украинское название польско-литовской серебряной монеты XVII—XVIII вв. стоимостью в три гроша
DianaDee• 02 сентября 2024
Ответ дляPrincess Asya
’Сто шагов назад тихо на пальцах...’
гривна назад
reokioto• 02 сентября 2024
Так мало переименовать, нужно будет их перечеканить. Окажется, что копеек в стране на несколько миллионов грн, их нужно будет изъять из оборота и заменить новыми ’шагами’. Мегараспил бабла светит.
Аnnеt• 02 сентября 2024
Ответ дляStar39
так це автентично, чи нє?
Альфасамка• 02 сентября 2024
Ответ дляreokioto
ось шо шо а це вони вміють
Sova splushka• 02 сентября 2024
Ответ дляАnnеt
так це автентично, чи нє?
Та щось вони дуже вузько мислять, он скільки варіантів у нас було за всю історію:

1. Куна — основна дрібна монета Київської Русі, прирівнювалася до частини гривні сріблом.
2. Резана — дрібна монета, що використовувалася у Київській Русі, частина гривні.
3. Ногата — дрібна монета, рівна половині куни, іноді використовувалася в обігу.
4. Веверица — монета, яку прирівнювали до вартості куни; назва походить від слова ’вивериця’ (білка).
5. Денарій — срібна монета, використовувалася у середньовічній Європі та Київській Русі.
6. Срібник — давньоруська срібна монета, яка випускалася князями Київської Русі.
7. Злотник — стародавня золота монета, використовувалася для великих торговельних угод.
8. Грош — дрібна монета, використовувалася з XIV століття у Великому князівстві Литовському.
9. Пуло — дрібна монета в Золотій Орді, що потрапила на територію України у XIII–XIV століттях.
10. Шаг — дрібна розмінна монета, з’явилася в обігу на українських землях у XVII столітті.
11. Обо́лок — дрібна розмінна монета Київської Русі, використовувалася як частина куни.
12. Чех — назва дрібної срібної монети, яка потрапила в обіг із Чехії в XIV столітті.
13. Двугривеник — срібна монета, номінал якої дорівнював двом гривням, використовувалася в XIX–XX століттях.
14. Копійка — дрібна срібна монета, вперше карбувалася в Московському царстві у XV столітті.
15. Алтин — монета вартістю три копійки, використовувалася в XVII–XIX століттях.
16. Півгрош — польська монета вартістю половини гроша, використовувалася в Україні в XVI–XVII століттях.
17. Денга — дрібна срібна монета, яка карбувалася у Великому князівстві Московському.
18. Третяк — дрібна монета, що дорівнювала одній третині гроша, використовувалася в XVI столітті.
19. Кварта — монета, що складала одну четверту частину гроша, використовувалася в XIV–XV століттях.
Аnnеt• 02 сентября 2024
Ответ дляSova splushka

и чем им куна не понравилась?
Белоснежная• 02 сентября 2024
Ответ дляАnnеt
и чем им куна не понравилась?
Давальним відмінком
BLUE_SKY• 02 сентября 2024
конченые
Sova splushka• 02 сентября 2024
Ответ дляАnnеt
и чем им куна не понравилась?
Може, ось чому?

На одну куну в Київській Русі можна було придбати різноманітні товари чи послуги, хоча конкретна вартість залежала від місця та часу. Ось кілька прикладів:
Хліб — приблизно одну-дві буханки хліба або певну кількість зерна.
М´ясо — невелику кількість м´яса, наприклад, один або два шматки свинини чи баранини.
Риба — рибину середнього розміру, наприклад, ляща або коропа.
Посудина з молоком — глиняну або дерев’яну посудину, наповнену молоком.
Одяг — просту частину одягу, наприклад, льняну сорочку або вовняні шкарпетки.
Глиняний горщик — невеликий горщик для приготування їжі.
princess of wonderland• 02 сентября 2024
Ответ дляOrisana
Интересно, а будут вакансии типа шагомер? Я б пошла на госслужбу, думаю перспективное мероприятие намечается
Sova splushka• 02 сентября 2024
Гривня в Київській Русі мала значно більшу вартість, ніж куна. Ось кілька прикладів, що можна було придбати на одну гривню:
Коня — гривня могла покрити вартість доброго коня для їзди або роботи.
Корова — за гривню можна було придбати одну або навіть дві корови.
Земельну ділянку — невелику ділянку землі для ведення господарства.
Робочого інструменту — набір ковальських або сільськогосподарських інструментів, таких як плуг або сокира.
Ремісничий виріб — дорогу прикрасу або великий виріб ручної роботи, наприклад, золотий або срібний браслет.
Харчів для сім´ї — значний запас зерна або інших харчових продуктів для годування сім´ї на тривалий час.
Зброю — якісний меч, спис або лук з наборами стріл.
Гривня була значною сумою, і її покупна спроможність дозволяла придбати речі, необхідні для ведення господарства або здійснення важливих угод.
Аnnеt• 02 сентября 2024
Ответ дляSova splushka
Може, ось чому?

ну давайте ещё вспомним про натуральный обмен и когда ракушками расплачивались. 21-й век, криптовалюты... а они откопали какие-то шаги из глубины веков. зачем? кто просил? была петиция, в которой народ просит переименовать копейки? идиоты.
Sova splushka• 02 сентября 2024
Ответ дляАnnеt
Ну що ідіоти, то ясне діло.
Просто вже зачепили тему, то цікаво стало, як воно в історії було.
Але ось почитала про купівельну спроможність гривні в Київській Русі, і щось мені геть невесело стало.
Белоснежная• 02 сентября 2024
Ответ дляSova splushka
Ну що ідіоти, то ясне діло.
Просто как-то двусмысленно будет звучать в законе «Надати куні купівельну спроможність»
Odilie• 02 сентября 2024
А власти опять в борделе койки двигают... Экономика в опу летит, а они принимают ’потужные’ решения. Цирк, как есть.
Kleri• 02 сентября 2024
Йой. Без копейки нас хотят оставить :(
Туся Муся• 02 сентября 2024
«50 куни сдачи бубласка»
serebro16-72be• 02 сентября 2024
И на холеру это все?
diamond_shop• 02 сентября 2024
наразі вже нові гривні від 1 до 10 називають копійками, ті що металеві, так що нема сенсу
Sova splushka• 02 сентября 2024
Ответ дляdiamond_shop
А я їх залізяками називаю.
Плохая зайка• 02 сентября 2024
Конечно, давно пора переименовать! Ну что это за фигня, у москалей тоже копейки, это нужно срочно исправить! А то у них копейки и у нас копейки, так ещё и сблизимся, чего доброго.
ПЛЮС-МИНУС• 02 сентября 2024
Уже 1+1 написали.
__________
🪙⚡️’Відновлення історичної справедливості’: Нацбанк пропонує змінити назву розмінної монети з ’копійки’ на ’шаг’

Голова Національного банку Андрій Пишний пояснює, що назва ’копійка’ фактично є символом московської окупації, тому її потрібно змінити ’для відновлення історичної справедливості’ та ’сприяння дерусифікації’.

’Шаг’ же є питомо українським словом для визначення дрібних монет.

💬 ’Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як ’копійка’ фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським’, — наголосив Пишний.
_____________

https://t.me/TCH_channel/149720
И кто-то же лепит пальцы вверх?