Заикальница• 08 сентября 2024
Кому за 50, помните дефолт 98 года? какие впечатления были?
Брюлик в стразах• 08 сентября 2024
Ответ дляПампушОК
Это был мировой кризис.
Начался как ипотечный кризис в США и погнало.
У нас тогда тоже недвижимость подешевела в три раза за считанные месяцы.
В мене подруга ріелтором до кризи заробляла до 5тис Дол в місяць лиш процентами від продажів. Але на довго. Потім криза і вона торгувала насінням на базарі ... Поки не пішла в меблевий магазин, ну зараз а неї свій меблевий магазин, меблі на замовлення, готові м´які меблі тощо
Самая СоветЧиваЯ• 08 сентября 2024
Ага. Нас саме в той час понесло у відпусту до Крима. І тут різко підскочив курс долара. Грошей і так було впритул, то ледь вистачило останні дні протриматися та виїхати.
Брюлик в стразах• 08 сентября 2024
Ответ дляВолодарка мрій
Дозвольте питання , а як в неї справи зараз ?
Здається ті, хто так збагатився потім всеодно втрачають.
Чи це не так ?
От Ви уважна. Так знаю. Робіть висновки самі . Значить жениться її єдиний син рано, ясно, що молоду жінку приводить в будинок, добудовували(внутрянка, меблі) свекри, свекор авіадиспетчер тоді досить гарно заробляв. Окрім будинку в неї була кооперативна квартира, авто. Її чоловік авантюрист грав в автомати, те все пішло прахом Вона іде доглядати лежачого свого батька в квартирі 10, років доглядає. Залишається в квартирі , син ФОП , сантехніка ви одяні насоси тощо. Років 5 назад працюючи в каналізаційному люці в нього інсульт з летальним кінцем у віці 40+. Успадковує будинок її внук. Залишилися кредити на бізнес, два були застраховані, то питання закрили, а третій її брат з мацкви тоді вислав кошти вона закрила. Зараз вона ще працює двірником, їй 67 років., пенсія не мала і не велика, середня.
Внуку випадає цікава пропозиція від Всесвіту. Йому 23 зараз , ніде не зустрічався, тут своїм доводить до уваги що жениться на дівчині з дитиною, дівчинці зараз 1рік. Дівчина напівциганка з села на Вінниччині, на Київщині приїхала до тьоті. Але сім´я приймає цю ситуацію як знак Долі.
Кудлата хмаринка• 08 сентября 2024
Мы были на отдыхе в Крыму. Последние гривны на него и потратили. Приехали домой, а все теперь в два раза дороже. Но гривен у нас уже не было, а пара сотен долларов оставалась. Кредитов не было, квартира своя. Так что не очень нас зацепило. Перегруппировались, помню, и стали больше зарабатывать.
ПампушОК• 08 сентября 2024
Ответ дляБрюлик в стразах
Да. Тоді купа забудовників збанкротувала.
Бо до кризи масово купляли нерухомість.
І це було дуже вигідно, сьогодні ти купив за 100 через пару місяців вже ціна 120 тисяч.
Тоді почали видавати іпотеки і люди купляли в об´єктах, що будуються в іпотеку.
Хтось собі, хтось на перепродаж.
А потім докотилась ця криза. Долар підскочив. Люди не змогли платити іпотеку.
Почали повертати квартири банку (бо квартира була залог).
Банки почали масово виставляти квартири на продаж і це спровокувало обвал цін.
А далі, навіть ті, хто платив опинились в ситуації, що вони мають виплачувати умовні 200 тисяч іпотеки 20 років, а ціна їх квартири на ринку зараз лише 60 тис.
І вони теж переставали платити, бо немає сенсу.
Короче, була жесть..
Бо до кризи масово купляли нерухомість.
Хтось собі, хтось на перепродаж.
Короче, була жесть..
Володарка мрій• 08 сентября 2024
Ответ дляБрюлик в стразах
Зробила висновки.
Шкода сина .
Щастя-здоровля• 08 сентября 2024
на початку вересня 98 позичила в подруги 250 дол на телефон, просто не було із собою налу, думала віддам за тиждень. Здала їх по 4,5, а через тиждень долар був майже по 9. Мама того ж літа позичила в знайомих на ремонт ще 1 тис баксів, сдала по 5 майже, купляла щоб віддати вже від 8 до 9 грн. Оце все, що нас дісталося.
Щастя-здоровля• 08 сентября 2024
Ответ дляТрактор Віка
Это когда доллар с 1.8 резко прыгнул ?
з 5 до 9 майже, потім впав до 8
Щастя-здоровля• 08 сентября 2024
Ответ дляБрюлик в стразах
О, тоді ці ни в 2008 зашкалювали, у нас в захолусті 1 кімнатні по 30 були. А трешки по 60. Багато народу кредитів понабирало в баксах, а потім ті квартири в три рази дешевше мусили продавати.
Брюлик в стразах• 08 сентября 2024
Ответ дляВолодарка мрій
Зробила висновки.
Шкода сина .
Ото ж. Ніхто не знає де знайде і де загубить . Життя прожити, не поле перейти
ЗновЗдоров• 08 сентября 2024
Ответ дляМюллерная
Долл.был 5.05,стал около 8.
был 4,94 - стал 7,95
Щастя-здоровля• 08 сентября 2024
Ответ дляВолодарка мрій
Чи це не так ?
Теж знаю мужика у нас в місті, був при посаді, вони всі тоді бігом в банках кредитів понабирали в 91-92 роках, понакуповували золота. валюти. ПОтім цей мужик викупив ринок невеличкий у місті, в інших бізнесах частки мав. Через 10 років помер в 2004, у вдови все це віджали швиденько. Де вона зараз - невідомо, будинок продала, шикарний у них був
Брюлик в стразах• 08 сентября 2024
Ответ дляЩастя-здоровля
А до кризи землю скуповали, перепродували шалено. тоді на махінаціях з розпайовкою формувався банк землі і ріелтори з того теж мали дохід. Я тоді була в дикреті, то за 100 , Дол в нотаріуса підписувала документи, щоб виділили в Житомирській чи Черкаській області землю чи щоб ту землю змінити призначення, не пам´ятаю. Десятки людей приймало в таких оборудках участь.
Лукава_Кiшка• 08 сентября 2024
Я ребёнком была, помню есть было нечего, деньги обесценивались каждый день.
И все очень быстро менялось.
Брюлик в стразах• 08 сентября 2024
Ответ дляЩастя-здоровля
Як у вдови віджали,я знаю по Ростову на Дону. Грузинка, де раніше в Батумі я відпочивала розказувала. Чоловік був нач ДОСАФ, стоянка коло базару була його бізнесом, тут інсульт, операуія, він живий, але як дитина. Їй зразу сказали умови , там просто за копійки переоформила біщнес-спадок... І тікати на Батьківщину в Батумі. Гроші виручені вклала в будівництво, гроші згоріли, будівництво не завершене ...
90x60x90• 08 сентября 2024
Ответ дляВолодарка мрій
Я не помню кризи 2009 .
С чем связан бьіл ?
Общемировной кризис 2008-2009 год. Доллар тогда раза в 1,5 подорожал, цены соответственно тоже поднялись. У меня были как раз свои трудности, наложилось неудачно, но терпимо. А вот коллега незадолго до того взяла ипотеку или кредит под жилье, не помню подробностей. Тогда был долларовый вариант, не знаю, почему она именно такой взяла. Осталась в итоге и без жилья, и без денег.
Володарка мрій• 08 сентября 2024
Ответ для90x60x90
Мы взяли первый кредит в 2006 , а второй в 2008.
И потому пахали без продыха, чтоб закрыть.
Потому самих ощущений от кризиса не помню.
Помню что было очень туго.
Видимо мозг так сработал, что перекрыл все переживания.
Помню что было очень туго.
Трактор Віка• 08 сентября 2024
Ответ дляЩастя-здоровля
з 5 до 9 майже, потім впав до 8
Тогда он кажется с 1.8 до 3.6 поднялся . А с 4 до восьми уже кажется 2006 год
90x60x90• 08 сентября 2024
Ответ дляВолодарка мрій
Помню что было очень туго.
Понимаю вас. Я вот так же почти ’не заметила’ чисто финансовые сложности 2014. Некогда выдохнуть было, не то что переживать. На этом ’драйве’ и проскочила
Усатая полосатая• 08 сентября 2024
Не было у нас дефолта. Это в рф-ии был. А у нас кризис был из-за них
Тишком нишком• 08 сентября 2024
Ответ дляОтжигающая
Сначала бакс опустили до 4,50 в начале лета, еще и сдать нигде было нельзя, а потом он резко стал 8 осенью, октябрь-ноябрь.
Неа не так, в 2008 тогда премьер Тимошенко была она весной искусственно опустила доллар до 4.80 потому что посевная началась. Я помню, как раз квартиру собирались покупать, очень выгодное предложение попалось.
черная мамба• 08 сентября 2024
Ответ дляЩастя-здоровля
Ви плутаєте. Це 2008
черная мамба• 08 сентября 2024
Ответ дляЛукава_Кiшка
И все очень быстро менялось.
В 91-93. 98 нас почти не зацепил
черная мамба• 09 сентября 2024
Ответ дляЛукава_Кiшка
Пощастило
Не зачепив нас-це Україну, якщо що. Конкретно мою родину не зачепив якраз 91-93, хоча жопа в Україні була саме тоді