Интимная• Изменено 13 сентября 2024

Можна ли оформить земельный пай через доверенное лицо?

Умерла мама, у нее пай есть в Харьковской области, я заграницей. Может кто-то сталкивался с таким? Можна ли переоформить не возвращаясь в Украину? Возможно можете посоветовать нотариуса для онлайн консультации?
Щепотка_совести• 13 сентября 2024
Ви особисто маєте подати заяву про прийняття спадщини (можна у консула за кордоном) і довіреність
За довіреністю і маючи цю заяву уповноважена особа може все зробити.

Морожена_курка• 13 сентября 2024
Можна, звичайно, але заява про прийняття спадщини податься особисто, а не через довірену особу. Зробити це можна в консульстві
Рубаю олівлє• 13 сентября 2024
Не переоформить, а вам нужно принять наследство, или лично у нотариуса по месту нахождения наследства гткрыть дело или у любого нотариуса украины подписать бумагу о принятии наследства и переслатт его нотариусу в том районе, где пай. Наверное, это можно и за границей сделать, но долго и дорого , процедуру не знаю
Рубаю олівлє• 13 сентября 2024
Кстати, есть норма закона, если вы были прописаны с мамой , то это считается автоматически принятым наследство, но надо уточнять у нотариуса, я не юрист. И еще- консультируйтесь с 4-5, у нас очень много дебильных и непрофессиональных нотариусов, иногда такое городят, что кошмар
автор Интимная • 15 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Не знаєте часом, чи є термін за який я маю це зробити після смерті матері?
автор Интимная • 15 сентября 2024
Ответ дляМорожена_курка
Може знаєте, чи є термін за який я маю це зробити після смерті матері?
Щепотка_совести• 16 сентября 2024
Ответ дляИнтимная
Заява про прийняття спадщини до 6 міс. після смерті.
Якщо ви пропустите цей строк, то доведеться звертатися до суду

автор Интимная • 16 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Дякую, за відповідь, тепер я так розумію мені треба звернутись до адвоката, треба шукати його за місцем реєстрації матері чи не обов´язково?
Щепотка_совести• 16 сентября 2024
Ответ дляИнтимная
У вас спільна реєстрація з матірʼю? Якщо так, то просто подавайте заяву про прийняття спадщини
Якщо не спільна реєстрація, то все одно потрібно подавати заяву, звертатися до нотаріуса для відкриття спадкової справи, отримати відмову і тоді йти до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Для цього треба шукати вагомі підстави (адвокат щось придумає). Тому що перебування за кордоном не є такою поважною підставою
автор Интимная • 16 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Ні, не спільна реєстрація(
автор Интимная • 16 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Може ви в курсі з приводу цього: Згідно ч.2 ст.1272 ЦКУ спадкоємець може подати заяву нотаріусу, не звертаючись попередньо до суду, навіть якщо спадкоємець пропустив 6-місячний термін. Єдиний нюанс – знадобиться отримати письмову згоду від усіх фізосіб, які прийняли спадщину. Згоду можна оформити єдиним документом або представити у вигляді заяв від кожного спадкоємця окремо.

В моєму випадку в мене є брат, але заповіт написаний не мене чи треба від брата заява?
автор Интимная • 16 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Вибачте, і останнє, може ви знаєте, довірену особу мені обов´язково шукати по місту реєстрації матері, чи вона може проживати, наприклад, в Києві і пересилати нотаріусу почтою документи?
Щепотка_совести• 17 сентября 2024
Ответ дляИнтимная
Ні, поштою нотаріус просто від людини документи не прийме. Якщо це, наприклад, довідка з банку про наявність грошей на рахунку і довідка завірена печаткою, то так
А якщо це якась заява особиста, то нотаріус має встановити особу на здійснення кожної нотаріальної дії. І кожного разу буде дивитися паспорт (принаймні зобовʼязаний це робити)
Шукайте по місцю відкриття спадкової справи
Я, наприклад, живу в Києві, але не погодилася б представляти інтереси в Харкові (та я навіть і в Білу Церкву не поїду, бо це дуже здорожчить послуги)
Щепотка_совести• 17 сентября 2024
Ответ дляИнтимная

Але ж це стосується спадкоємців, які прийняли спадщину. Ваш брат, наскільки я розумію, так само як і ви не подавав заяву про прийняття спадщини, да і взагалі не є спадкоємцем, хіба тільки якщо ви будете спадкувати за законом і відмовитесь від заповіту (за умови що брат зареєстрований з спадкодавцем)
Не можу вам точно сказати щодо цього
автор Интимная • 17 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Дякую за відповідь
автор Интимная • 17 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Не можу вам точно сказати щодо цього
Вибачте і ще питання, якщо мама останніх 2 роки через війну жила у сестри в Закарпатській обл, бо її дім і прописка в Ізюмському районі Харківської, а там були обстріли. То до нотаріуса в якій обл
звертатися? Там де прописана і там же і пай? Правильно я розумію? Бо вона була ВПО. І че вимагатимуть довідку про останнє місце проживання на момент смерті?
Щепотка_совести• 17 сентября 2024
Ответ дляИнтимная
В Харкові/області Харківській до нотаріуса
Потрібно буде брати довідку з Єдиного демографічного реєстру або ЦНАП про місце проживання
Навіть якщо у неї було місце реєстрації як ВПО, то в даній ситуації це не важливо
автор Интимная • 17 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Не зрозуміле останнє речення, що саме не важливо?
Щепотка_совести• 17 сентября 2024
Ответ дляИнтимная
Місце реєстрації по впо є тимчасовим. Якщо людина ВПО, то в неї все одно залишається її місце реєстрації, де вона була зареєстрована не як ВПО
У мене в квартирі жила двоюрідна сестра із Донецької обл. І там де реєструвалася як ВПО
Але її місце реєстрації все одно залишалося в Донецькій області

автор Интимная • 17 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Зрозуміло, дуже дякую за роз´яснення. Можна ще питання, якщо пай це не єдиний спадок від мами, а залишився ще і дім, на нього у мене не заповіту, ні документів немає. То я зможу оформити за заповітом лише пай, чи треба весь спадок оформлювати?
Щепотка_совести• 17 сентября 2024
Ответ дляИнтимная
Взагалі потрібно оформляти все, тому що ви приймаєте всю спадщину. Але якщо деяких документів немає, то це зроблять пізніше, іноді навіть і через суд
Немає значення в цій ситуації наявність заповіту
автор Интимная • 17 сентября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Дуже дякую