СкумбріяП8• Изменено 04 декабря 2024

НАОМА. Живопис. Хтось вчився?

Як вам вуз? Подобалися викладачі? Вступили б зараз ?
СамавиховуюКота• 04 декабря 2024
Дочка вступила в інший але збирали інфу про всі творчі виші. В НАОМА на живопис можна, якщо маєте вже на старті високий академічний рівень інакше буде дуже складно. Ну власне в НАОМА нормально вчать саме на академічних напрямках. Можуть бути питання з деякими викладачами дещо старорежимними. Не стала б вступати туди на граф. дизайн і інші іхні нові спеціальності.
автор СкумбріяП8 • 04 декабря 2024
Ответ дляСамавиховуюКота
А на який факультет дочка вступала?
СамавиховуюКота• 04 декабря 2024
Ну і якщо не змінять творчий конкурс, то там доволі корумповано все і оцінки не завжди справедливі. Знаю випадки, коли купували роботи у студентів і викладачів інших зво для вступного портфоліо
СамавиховуюКота• 04 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
А на який факультет дочка вступала?
вона в ЛНАМ вступила на ілюстрацію
автор СкумбріяП8 • 04 декабря 2024
Ответ дляСамавиховуюКота
вона в ЛНАМ вступила на ілюстрацію
Чи вірете ви в перспективність художнього напрямку взагалі?
СамавиховуюКота• 04 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
то ж не мій вибір) заважати дочці не бачу сенсу, бо єдине що вона любить робити в цьому житті - то малювання. Ну і власне в неї спеціальність - ілюстрація та медіадизайн, це 50/50 малювання і анімація/стоп-моушен/комп’ютерна графіка.
автор СкумбріяП8 • 04 декабря 2024
Ответ дляСамавиховуюКота
Дякую) Хай їй щастить в навчанні!
СамавиховуюКота• 04 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
Дякую) Хай їй щастить в навчанні!
дякую. Взагалі, зараз і весною проводять дні відкритих дверей, по можливості побувайте в НАОМА, в інших навчальних закладах. Там і з студентами можна поспілкуватися
ОбережнаЯ• 04 декабря 2024
У них такой дубак в мастерских! За 30 лет ничего не поменялось
автор СкумбріяП8 • 04 декабря 2024
Ответ дляОбережнаЯ
Про это помню. Непонятно,как так можно.
Туся муся• 05 декабря 2024
Не подобається. Перше - якщо ви надумали поступати в цьому році, то ви вже запізнилися. Там треба готуватися 2 роки до вступу. Ходити на курси при НАОМА та до репетиторів, щоб мати гарне порфоліо і вміти робити завдання, які будуть на екзамені. Мегакорумпований ВУЗ, де вирішують навіть не гроші, а знайомства і приналежність до династій художників. Чому навчили за 5 років? А хрін його знає. Всі випускники зійшлися в тому, що нічому особливо і не вчили. Хто сам багато працював -той і навчився. Перспективи? А ніяких. Випускники до 30 років тинялися, аж поки не знайшли свою нішу. Більшість - безробітні люди. Там розганяють амбіції як у Цискарідзе. Всі навколо бидло, а я художник і геній! Важко потім шукати своє місце в житті. Бо в тому ж Поплавку вчать заробляти на хліб. Там не соромно і дітям малюнок викладати, і підробляти десь. Матеріальна база ніяка. Все купувати самотужки! В академії такий холод, що гидко й згадувати. Всі зими в куртках сиділи на парах. Дуже холодна будівля зі старезними дерев´яними вікнами, не утеплена і т.д.
СамавиховуюКота• 05 декабря 2024
От до речі в ЛНАМ в навчальних корпусах і гуртожитку тепло
Блискавка• 05 декабря 2024
Дочка на 2 курсе- станковий живопис. Очень нравится учится.
Блискавка• 05 декабря 2024
Ответ дляТуся муся
Жалко, что у вас такой горький опыт.
автор СкумбріяП8 • 05 декабря 2024
Ответ дляТуся муся
Дякую за розгорнуту відповідь.Розумію. Ви потім змогли знайти нішу, якось влаштуватись?
Туся муся• 05 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
Не за освітою. За освітою першими влаштувалися діти з династій. Театралів - прилаштували в театри, на телебачення і т.д. Деяких живописців і реставраторів влаштували в музеї (зарплати як у церковних мишок). Скульптори довше всіх не могли знайти для себе місця. Більшість так його і не знайшла. Один навіть пішов суші крутити. Живописців теж не знаю сильно успішних.

Біда в тому, що в Україні не потрібне мистецтво і в цій сфері величезна корупція. Якщо ви хочете отримати держзамовлення , то ви його не отримаєте поки не почнете приймати участь в деребані грошей (робити за копійки і давати інше розкрасти) або не будете родичем, кумом, сватом/братом. Для того щоб видавати продукт, який продається, треба знайти самому щось своє унікальне і популярне. І для цього не завжди потрібна ця освіта))) Бо інколи яскравий самовпевненний примітив швидко набирає популярність і робить собі ім´я. А людина з академічною освітою і горою знань довго жує соплі, бо має високі запроси до мистецтва та до себе. Дійсно відомими серед моїх знайомих, які вчилися в той час, стали люди, які взагалі працюють не за профілем.
Такого як в інших професіях тут немає, як і у балеті. У вас не буде якоїсь стабільної роботи, на яку ви будете постійно ходити і отримувати зарплатню. Або доведеться перевчитися на якогось аніматора чи 3-д художника, який буде працювати в офісі, а не за мольбертом. В часи СРСР все це було дуже вигідно, бо були цілі інституції, які годували художників за Леніних. Зараз - ні. В балетній трупі обмежена кількість місць. Якщо ти не тягнеш, не вмієш боротися і не готовий битися, то йди гуляй або міняй справу свого життя.

Да про що я говорю, якщо мені недавно повіряв лічильники чоловік, який закінчив живописний факультет в НАОМА, а потім ще й архітектурний в КІСІ.
Моя подруга закінчила НАОМА і працює фотографом. Її фото не сильно відрізняються від тих фото які робить інша знайома дівчинка - ветеринар. У другої навіть кращі, бо вона дуже моторна, привітна і розуміє, що хоче ’піпл’. Всі ці ялиночки, арендовані сукні, пози з дорогих журналів нашого дитинства. І для неї це кайф і самореалізація, а для тієї що з НАОМА - достатньо принизливий спосіб заробляти на життя.

Якщо ваша дитина вся горить від бажання бути художником, балериною чи актором - допомагайте. Якщо є хоч малий сумнів або ж це взагалі ваше бажання, то 100 разів подумайте. Для України це професії в яких більшість просто згоряє від розчарування і відсутності можливості самореалізуватися.
автор СкумбріяП8 • 05 декабря 2024
Ответ дляТуся муся

Якось несправедливо це все. А якщо замислитися,це ж художка, у деяких коледж, а потім академія. Ви пишете для себе?Влаштувалися на щось схоже,смежне,чи навички зовсім пропадають?
Туся муся• 05 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
Так, навички пропадають. Це як спорт. Нам навіть викладачі казали, що 2 тижні без малювання, і ти одразу відкатився назад. Я не пишу для себе, та працюю взагалі в іншій сфері. Але я впевненно себе почуваю у компаніях, знаю історію і історію мистецтва, інакше сприймаю світ, фільми, книги. Це подобається моїм партнерам та друзям. Це помічають оточуючі. Чи засмучує мене те, що я не влаштувалася за профілем? Та абсолютно ні!)) Навчання в НАОМА було ідеєю фікс моїх батьків. Отримала скоринку, віддала і попрощалася.

І інших, хто реально вірив, що стане визначним художником, просто зламане життя. Там і бухачечна, і неможливість створити нормальну сім´ю, і зіпсований характер і т.д. Я не бачила такого серед випускників КПІ, якщо чесно))) Там студенти якось краще сприймають реалії українського життя)))) І спокійніше відносяться до свого навчання (’о, богема’, ’о!! художники!!’. Родичка закінчила скульптурний факультет, і їй зараз за 60 років. Абсолютно хвора людина, яка все переводить на тему НАОМА, і що вона ’жінка - скульптор!!’. Живе на утриманні всіх інших родичів ’не скульпторів’.

Забула сказати, що непогано живеться ще тим, хто після НАОМА поїхав вчитися далі в Польщу, Німеччину і т.д. Але хто ж його знає. Може це все батьківські гроші, бо в бідних сім´ях таких сценаріїв не було.
автор СкумбріяП8 • 05 декабря 2024
Ответ дляТуся муся

Я трохи розумію про що ви,так як в мене була художка та вчилище, живопис, але далі я не пішла,бо я вже тоді я запідозрила що будуть складнощі. В душі в майбутньому якось залишилося бажання довершити освіту, дивилася в сторону наоми але ще подобається академія во Флоренції. Але це якось категорічна зміна життя,працювати та вчитися разом. В мене підліток зростає, по трошки малює в задоволенні,питає про академію але в мене багато сумнівів що до нього, йому творчу кар´єру я б не радила (тим більше що є інші схильності). Ви писали,що вчилися для батьків,але хоч на початку у вас були бажання?
Блискавка• 05 декабря 2024
Посмотрите в fc - художница Ирина Волкова. Закончила наома. Успешный художник. Пусть , дочка решает сама.
автор СкумбріяП8 • 05 декабря 2024
Ответ дляБлискавка
Дякую🙏
СамавиховуюКота• 05 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
А взагалі я б рекомендувала придивиться до ЛНАМ, там зовсім інакша атмосфера, нема такої запущеності, гарний ректор, багато молодих викладачів і просто фантастичні викладачі старої школи. Не знаю, як саме на живописі але дочка живе з дівчинкою, яка закінчує навчання на магістра сакрального мистецтва. Вони і бакалавра захищали, розмальовуючи реальний об’єкт, і вже після навчання має запрошення на роботу. Звісно це доволі специфічний напрямок але випускників не так багато і вони востребуванні. Є художній метал, де випускники теж мають непогані перспективи, є кераміка, скло (тут не знаю як перспективи але ті ж вітражі востребувані і коштують дорого, а їх тому вчать). В ЛНАМ можна навчатись наприклад на живописі, а з третього курсу вибрати майнор (список дисциплін за вибором) і вивчати те ж 3Д, стом мовшен, арт-менеджмент і тд, там багато напрямків.
автор СкумбріяП8 • 05 декабря 2024
Ответ дляСамавиховуюКота
Дуже цікаво, дякую))
Туся муся• 05 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
Підготовка в НАОМА тривала три роки (репетитори, курси при академії і т.д.). В той момент мені подобалося. Коли я вже поступила, то зрозуміла, що ніяких чарівних знань мені не дадуть, і головну підготовку я вже пройшла при вступі. Раз на пів року у нас були перегляди, під час яких ми показували все що ми зробили у відповідь на поставленні завдання. Інколи в майстерні приходили викладачі і критикували нас. У мене були однокурсники, які малювали як Т.Г. Шевченко. Готові були малювати шматочком вугілля на стінах, аби малювати, малювати, малювати. Це пристрасть і покликання. Я після першого ж курсу зрозуміла, що у мене немає ніякого покликання. Надалі я робила стільки робіт, щоб закрити сесію. А коли випустилася, то побачила як мої друзі не художники стають самостійними: будують кар´єри, знімають квартири, подорожують, купують машини і т.д. В цей момент я побачила яке дно було в житті у моїх друзів - художників. Найважче було тим, хто ще й дитину народив. Досі з чорної бідності не вийдуть. Я зрозуміла, що не хочу я так жити. Побачила якими всі стали токсичними, нещасливими, заздрісними... Блін... Ну я не знаю як це пояснити... Свою дитину я не віддам ні в художню школу, ні в НАОМА, ні в балет, ні в акторство.
Ашотакоя• 05 декабря 2024
Ответ дляТуся муся
Вам вдалося на бюджет вступити після 3 років підготовки?