СкрипяСердцем• 24 декабря 2024

Як в вас було?

В нас було що з 31 на 1 новий рік, 6 носять вечерю, 7 Різдво і колядують, ввечері 13 числа щедрують, а після опівночі засівають. Як було в вас? Прошу без негативу, як було в вас раніше?
Добро с Кулаками• 24 декабря 2024
Ответ дляШанельКуКу
И чего такие темы ночью, дайте угадаю, админы спят
А якщо ви побачите ніки людей, то що станеться?) Ви ж нікого не знаєте все рівно.

spart-5037• 24 декабря 2024
Так и было как вы пишете. С 6 на 7 обычно ходили к бабушке, а дальше уже то мы к крестным, то к нас с детьми. Все так и осталось, только сейчас к маме ходим, бабушка умерла(слава богу до войны и не узнала про это все)
Добро с Кулаками• 24 декабря 2024
Ответ дляПомеха справа
Ну вот сами совет даёте и не используете его, почему?)
Натяк дала вам, що якщо не знаєш, то краще не позоритись)))
З понеділка на дієті• 24 декабря 2024
Я вам автор більше скажу! Я була шокована, коли в центральній Україні до нас засівати 1 січня прийшли! Лише потім зрозуміла, що люди через сто років зберігали традиції ще ТОГО календаря)
ШанельКуКу• 24 декабря 2024
Ответ дляДобро с Кулаками
Дело даже не в никак, сейчас понабигают любители узкого мира, мишибратья и начнут продвигать свои методички
КонхфЭдкаТузик• 24 декабря 2024
У меня было так - Ханука в декабре и НГ, а потом каникулы до февраля)
автор СкрипяСердцем • 24 декабря 2024
Ответ дляКонхфЭдкаТузик
У вас самый лучший вариант, никаких споров, ведь ханука была изначально
Добро с Кулаками• 24 декабря 2024
Я так зрозуміла, що прийшли релігієзнавці, навіть зі своєю версією, що це все правітєльство))) Автор, всього доброго, з теми піду, бо з такими знатоками краще не сперичатися))
А тема ваша одна з самих тут скандальних, бо ви стикаєте людей не тільки різної віри, але ж ще і знатоки зі своєю версією підкидують маразму)))
Перемелица• 24 декабря 2024
Як у вас в пості

Фея_3уровень• 24 декабря 2024
Наші прапрабабусі святкували Різдво 25. І наші предки до них святкували 25. Потім прийшла москальська шваль і змістили на 7. Зараз особливо ´адарьонні´ ниють що в них забрали традиції. Історію вчіть, дибіляки.
автор СкрипяСердцем • 24 декабря 2024
Ответ дляДобро с Кулаками
Чого я когось стикаю?
Кров з молоком• 24 декабря 2024
Ответ дляСкрипяСердцем
Чого я когось стикаю?
А як ви думаєте, чому в деяких сімʼях було Різдво 7.01?:)
Леопардові панчохи• 24 декабря 2024
Було 25, поки сраними більшовикам не захотілось випендритись.
Леопардові панчохи• 24 декабря 2024
Ответ дляПомеха справа
Ради чего поменяться? Ради желания правительства?
Заради нашої культури, а не тієї, що нав´язала мацква
Плету корзинки• 24 декабря 2024
Да, у нас тоже так было. Но правда, где-то с 90 годов. А в детстве моем никакого Рождества не было, только НГ.
Не стесняюсь• 24 декабря 2024
Автор, я из Харькова.
Также как вы и написали.
И я так и буду праздновать,но я вообще нерелигиозна, в церковь не хожу,посты и пр забобоны не соблюдаю.
Поэтому для меня это что-то типа семейной традиции просто.
Еще раз,менять мне нет смысла т.к. я не христианка. Мне как и было норм.
ОленаЯ• 24 декабря 2024
Ответ дляфрау Гітта
31-1 новий рік, 7 Різдво, колядували дітьми лише серед родичів, хрещених, Київ.
Зараз святкую 25 Різдво, я не релігійна, для мене свято то інше, щоб всі рідні зібралися разом, дата не важлива. Батькі, бабусьодідусі зараз святкують Різдво і 25 і 7
В нас так само.
Яичница с беконом• 24 декабря 2024
Так саме і в нас було
Молчавочка• 24 декабря 2024
Я Людина не дуже набожна, тому для мене ці свята - сімейні традиції моєї сім´ї ще з дитинства. Всі свята починались з Нового року, тому його святкували з максимальним розмахом, потім якраз довгі канікули і був час на зимові розваги, зустрічі з родичами і друзями. Ці дні виглядали як справжнє свято, плавно перетікали в різдвяні дні, в які носили вечерю з друзями. Всі чекали цього дня найбільше, бо то час збирати солодощі і гроші, з якими в той час було скрутно. Ту гору смаколиків їли ще місяць. І знову гуляння, веселощі плавно перетікали в старий новий рік з посіванням, але то вже було свято більш старших. На тому канікули закінчувались і знову сірі будні.
А зараз Різдво посеред учбового року у дітей, ніякого святкогово настрою. Дорослі працюють, також якось не до різдвяного столу з 12 страв. До родичів не поїдеш, бо там бойові дії зовсім поряд, друзі пороз´їжджались. Ракети літають, а ми гриземо один одного, бо в нашій величезній країні в різних кутках не співпадають традиції.

Молчавочка• 24 декабря 2024
Ответ дляНу шо не так?
Так мені набагато більше подобалось Різдво 7, виключно і своїх міркувань, так я як 1) я не люблю зиму, а свята і очікування свят скрпшуаали весь січень, Різдво Водохреща, старий новий рік, а тепер виходить що весь січень пустий холодний і похмурий2) вкрали мої дитячі спогади ) 3) грудень теж попіпчили тому що Миколай ходив 19, а 22 в мене було свято Анни , день мого ангела воно було передноворічним, так було ось Анни а там гляди в новий рік, тепер Анни я навіть не памʼятаю коли дикість, я проти
Дуже влучно про ’вкрали спогади’ В мене таке ж відчуття, як наче примушують відмовитись від свого дитинства, своїх спогадів. Саме ці дні пов´язані з рідними, яких вже немає.
Я пані прохана...• 24 декабря 2024
Ответ дляМальчун-задирун
Сколько себя помню 25го рождество, 31/1 новый год. И всё.
і мої бабусі аналогічно святкували. Крім того до Різдва піст, який через радянськи наративи неможливо було притримуватись. А так зустріли Різдво і потім відмічай НР
Я пані прохана...• 24 декабря 2024
Хтось сумує за ковбасою по 3 коп, хтось за 7 числом. Добре, що за голодоморами та виселками не сумують.... Двоякі стандарти.
Я пані прохана...• 24 декабря 2024
А взагалі війна перекрила всі святкові посиденьки. Тримаємось
Я пані прохана...• 24 декабря 2024
Ответ дляМолчавочка
щось схоже про російську мову говорили. Вибачте.
Молчавочка• 24 декабря 2024
Ответ дляЯ пані прохана...
І щось в тому є. Коли тобі постійно говорять, що все твоє життя і життя твоїх рідних виходить пусте і не правильне, бо не відповідає новим нормам, то як люди мають реагувати? Все має відбуватись поступово, а не так само, як в союзі. Або так, як сказала партія, або ворог
Топтунша• 24 декабря 2024
Ответ дляСкрипяСердцем
Цікаво, хто пише, що Різдво 25, то з якого регіону? Я з центральної України, тільки одна дівчина в нас з роботи вважала 25 Різдво, ще до того, як це стало мейнстрімом. Усі інші 7 вважали Різдво
Це не мейнстрім, а повернення до здорового глузду. Бо жити за одним календарем, а святкувати паралельно з ним за іншим, котрий не відповідає дійсності, то не від здорового глузду, а наперекір логіці.
Я з Коломийщини, моя бабуся розказувала, що поки не прийшли совіти зі своїм ’золотим вереснем’, то Різдво у них було, як і у поляків, 25.12. Хоча ходили до православної церкви.
Ну і наостанок, у нас багато змішаних сімей, тому спочатку святкували за діючим календарем, а потім - за старим календарем. Відповідно, свята тривали з початку грудня і закінчувались у лютому Стрітенням)))
Хоча мені особисто завжди було дивно і нелогічно, що спочатку новий рік, а потім Різдво, коли літочислення ведеться від народження Христа
Топтунша• 24 декабря 2024
Ответ дляДобро с Кулаками
Ну, як вам сказати)) іноді краще мовчати. Я це все читала, хоча взагалі не віруюча людина. Як ви можете вступати з людьми в діскусію, взагалі не розуміючи в чому справа.
Ну, притча про бабу, що топилась, а все одно показувала ’стрижене’, не на пустому місці взялась
Топтунша• 24 декабря 2024
Ответ дляСмайликівна
Справа в тому, що вона не знає. Інакше б такі теми не створювала 🤷‍♀️
тут інше... от якби гундяй переніс - автор і такі самі мохнатки би собі на британський хрест порвали і доказували, що це правильно
Топтунша• 24 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
і навіть москальські бомби і ракети на голови не виправили рузькомірні мізки