RudaLi• 05 января 2025

Перевірка труб. Лапароскопія чи Гістеросальпінгографія

Маю в анамнезі одну трубну вагітність. Трубу зберегли (виводили уколом) і тепер стоїть питання ще й додаткової перевірки труб.
Один з варіантів причин позаматкової - погана спермограма, але треба перевірити і труби, бо 5 років назад була полосна операція по видаленню кісти і потім зліва були болі, може якраз формувались спайки в тій частині.
Боюсь, що без перевірки труб не наважусь на вагітність ще раз.

Є два варіанти перевірити, але не можу обрати:
Гістеросальпінгографія
- невисока точність результатів 40-60%, можливо ложнонегативний результат.
- може бути болюча процедура, без анестезії
+ швидко
+ без наркозу і оперативного втручання

Діагностична лапароскопія
- наркоз
- можливість спайкового процесу після операції
- довгий період відновлення
+ майже 100% точність
+ можливо одразу провести і видалення спайок (я так думаю😉)

ГСГ можна зробити безкоштовно, а от за лапароскопію не знаю. Але це точно не вирішальний пункт.

Який варіант ви обирали для себе?
Хто робив діагностичну лапароскопію чи з´являлись у вас спайки після операції?

Тут радили в Медмістечку Вінарську Вікторію Леонідівну. Як з нею зв´язатися/записатись на прийом?
Мerida• 05 января 2025
Начать с обследования мужа
zhara• 05 января 2025
ГСГ
автор RudaLi • 05 января 2025
Ответ дляМerida
Начать с обследования мужа
Ми вже знаємо, що маємо проблеми з повільними сперматозоїдами.
Три місяці нічого не виходило.
Два місяці пропили призначення андролога і вийшло запліднення, але не добралось до матки
_TatianaS_• 05 января 2025
Однозначно лапароскопія,ще Ви пишете ,що була полосна,при лапаро уберуть і спайки,подивляться в якому стані труби,яєчники.
Мerida• 05 января 2025
Ответ дляRudaLi
Три місяці нічого не виходило.
Вам нужно решить мужской фактор сначала, а потом ложиться под нож
anuta 27• 05 января 2025
У меня была диагностическая лапароскопия беременность наступила в следующем цикле после нее , никаких спаек после не было беременности с первого цикла наступали после .
автор RudaLi • 05 января 2025
Ответ дляanuta 27
А что-то нашли и удалили?
Или просто так организм отреагировал?
anuta 27• 05 января 2025
Ответ дляRudaLi
А что-то нашли и удалили?
Или просто так организм отреагировал?
До этого не могла забеременеть 2 года , врач проверил мужа все было идеально сказал можно в доноры брать , гормоны и другие обследования тоже проблем не было . Предложил диагностическую лапароскопию сделать ничего не нашли все было хорошо , трубы проходимы . В итоге беременности после нее наступали сразу . Причину не нашли но факт остаётся фактом .
inna5577• 05 января 2025
’плохая’ спермограмма никак не могла быть причиной внематочной.
Проходимость труб проверяют на мсг, еще на узи эховистом можно проверить, никто для этой цели лапароскопию не делает.
Найдите врача и проконсультируйтесь, вам тут уже много ерунды написали
автор RudaLi • 05 января 2025
Ответ дляinna5577
У меня из врачей Начмед, заведующий отделением и просто акушер-гениколог киевского роддома. Не думаю, что это плохие врачи. Они смогли сохранить трубу и выводят внематочную медикаментозно, а могли просто вырезать и не напрягаться.
Тут вопрос найти для себя процедуру лучшую в соотношении рисков и пользы, а это врачи не гарантируют. Просто дают право выбора среди предложенных вариантов.
Диагностическую лапароскопию делают для проверки труб, это один из 4 способов.
inna5577• 05 января 2025
Ответ дляRudaLi
Вы пишите ерунду, нормальный врач такое вам не скажет, пофиг на регалии и должности, у нас и заведующих глупых полно, и начмедов, и даже профессоров.