Яжемать Мне можно• 07 января в 15:28

Чи можна відмовитись від паю на користь держави?

Маємо пай з Запорізькій області. Села там розбомблені. Орендар (хазяїн) змився в невідомому напрямку та на контакт не виходить. Пай в оренді до 2025 року. За 2023 рік прийшов податок. Написали скаргу в податкову, чекаємо їх відповіді. Пай не мій, а моєї родички пенсіонерки. Вона питає, чи можна відмовитись від землі на користь держави, т к грошей за той пай отримувала копійки завжди, і він їй не потрібен.
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:30
Забула написати, пай не приватизований. Земельний сертифікат був загублений, родичка прийняла спадок через нотаріуса.
Сіточка• 07 января в 15:31
Так можна ж продать, хоть какие то деньги получить. И есть перечень сел, там, где военные действия, то налог не платят, поищите приказ с этим перечнем
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:31
Ответ дляСіточка
Хто його зараз купить, там все заміновано і села розбомблені.
Сіточка• 07 января в 15:32
Ответ дляЯжемать Мне можно
В смысле не приватизирован? Те он у нее в пользовании или как?
Сіточка• 07 января в 15:32
Ответ дляЯжемать Мне можно
Ну, тогда ищите приказ
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:34
Ответ дляСіточка
Купу років назад вона отримала спадок, коли поїхала в те село, де жив її родич, то там на місці перезаключила договір оренди на землю. Сертифіката на землю вона не отримала, на руках тільки договір оренди.
Коли вона звернулась до мене з питанням по податку, то вияснилось, що вона пай не приватизувала.
Я робила витяг з кадастру, там є кадастровий номер ділянки. Власник - родичка, орендар - той товариш, що не виходить на зв’язок.
Приватизувати по законодавству можа до 2028 року.
Швабристка• 07 января в 15:35
Ответ дляЯжемать Мне можно
Якщо вона прийняла у спадок вже приватизований пай - то вона і не могла його приватизувати. Він вже був власністю чиєюсь
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:36
Ответ дляШвабристка
Вона пай отримала більше 20 років тому, тоді ще землю не приватизували. Закон про приватизацію паїв тільки у 2023 році вийшов.
Пускаю бісики• 07 января в 15:36
Удивляет, отдать государству, в то время когда оно продает всю землю на право на лево, даже ту , что по закону нельзя приватизировать, к примеру на берегу рек и т.д.
Очередной депутат , ее потом себе оформит
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:39
Ответ дляПускаю бісики
Забирайте собі і платіть за той пай податки по 6 тис.
Орендар більше 4 тис за той пай ніколи не платив, а податок прийшов майже на 6 тис.
Вона пенсіонерка і її не хвилює, що держава з тим паєм буде робити. Вона зараз в паніці, бо прийшла квитанція з такою сумою. Це більше ніж її пенсія в місяць.
Сіточка• 07 января в 15:41
Ответ дляЯжемать Мне можно
Если аренда зарегистрирована, то все налоги платит арендатор, но найдите перечень земель с вд
Луноходик_Ик• 07 января в 15:41
Ответ дляПускаю бісики
Удивляет платить за то, чем бы не пользуешься. Херсон вот должен платить обязательные платежи и отопление требуют платить для всех, хотя многие люди не вернуться туда. А долги никто не списывает, они только ростут
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:42
Ответ дляСіточка
Я це знаю. Оренда зареєстрована, я робила витяг з кадастру. Але орендар змився і податок вислали мойї родичці. Я написала скаргу в податкову, чекаю відповіді.
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:44
На даний момент термін приватизації подовжили до 2028 року. Оренда спливає у 2025, це значить що в будь якому випадку той податок буде приходити моїй родичці. Тому і виникло питання, як віддати ту землю державі.
Пускаю бісики• 07 января в 15:46
Ответ дляЯжемать Мне можно
Отдайте детским домам , нуждающим, фермерам . Я думаю есть люди с более чистой совестью чем гниды у власти.
Кусман Сиру• 07 января в 15:46
Звичайно можна відмовитись від права власності. Подивіться Земельний кодекс.
Треба звертатись з заявою до органів місцевого самоврядування
Прилипало• 07 января в 15:48
Ответ дляЯжемать Мне можно
Пай не приватизовують. Орендар мабуть має державні акти
Пускаю бісики• 07 января в 15:49
Ответ дляЛуноходик_Ик
Согласна полностью. Веры у меня нет к ним. У нас такое же было в 22 году - так как наша территория была в оккупации , сказали что освобождаемся от оплаты налога на землю. Тут через месяц приходит письмо с налоговой что платите. Оказывается отменили. То одно ,то другое , нет законов для них
Прилипало• 07 января в 15:49
Ответ дляЯжемать Мне можно
Та не та приватизація
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 15:52
Ответ дляПускаю бісики
Ви так кажете, наче пай то коробка з посудом - кому захотів, тому і віддав.
Сіточка• 07 января в 16:40
Ответ дляЯжемать Мне можно
Ви сначала найдите перечень сел, где не надо платить, а к жалобе обязательно витяг об аренде прикрепить
автор Яжемать Мне можно • 07 января в 17:05
Ответ дляСіточка
Дякую. Я знайшла, в цьому переліку є вся громада, де село знаходиться.
Сіточка• 07 января в 17:10
Ответ дляЯжемать Мне можно
Ну, вот этот приказ и шлите налоговой