Лукава Кішка• 08 января в 15:16

Дуфастон. Фолликулярная киста и нерегулярный цикл.

Девочки, кто принимал дуфастон при фолликулярной кисте и нерегулярном цикле, помог ли вам препарат?
У меня киста около 10 см, делала посторное узд через 6 месяцев, она не прошла + начал скакать цикл. Была у гинеколога, который прописал дуфастон. Принимаю 8 день. Здесь случайно прочитала, что данный препарат не назначают при фолликулярной кисте и нерегулярном цикле. Теперь не знаю, что делать, пить дальше или отменять? Ещё очень боюсь побочки. Есть небольшая миома, боюсь чтобы на дуфастоне она не выросла.

Поделитесь своим опытом? Понимаю, что вероятней всего придётся искать другого гинеколога, только вот не знаю отменять препарат или пока продолжать его пить.
Дама_из_рекламы• 08 января в 15:21
Ой автор, не посоветую ничего, но мне два врача прописали пить Дюфастон, два сказали - не надо. Не от кисты, другая совсем история. Глубже начала копать, так Дюфастон вообще у нас любят назначать по поводу и без повода. Нигде в мире его так не назначают. Вот и пойми, нужен он или нет
автор Лукава Кішка • 08 января в 15:25
Ответ дляДама_из_рекламы
Ну вот и как разобраться? Кто-то говорит о том, что нужно принимать, а кто-то нет. Впервые начала принимать гормоны, если честно, очень их боюсь и не знаю, что делать дальше..
So_so• 08 января в 15:32
Прогестерон хорошо влияет на фолликулярные кисты. Нет овуляции - нет жёлтого тела - нет прогестерона.
So_so• 08 января в 15:32
И миома и кисты результат отсутствия нормального уровня прогестерона (много эстрогена - мало прогестерона).
Дама_из_рекламы• 08 января в 15:37
Ответ дляSo_so
А если есть? Цикл анновуляторный а прогестерон в норме. Такое бывает?
автор Лукава Кішка • 08 января в 15:39
Ответ дляSo_so
Значит стоит принимать дуфастон?
So_so• 08 января в 15:39
Ответ дляДама_из_рекламы
Там баланс важен, Вы же сами, наверное, заметили, какие границы у нормы широкие.
So_so• 08 января в 15:40
Ответ дляЛукава Кішка
Значит стоит принимать дуфастон?
Пусть Вас ведет один врач и попробует помочь.
Не получится, будете что-то другое делать.
Но начинать и бросать лечение точно не ок.
Дама_из_рекламы• 08 января в 15:47
Ответ дляSo_so
Да, спасибо!
неДодекаэдр• 08 января в 15:54
Ответ дляЛукава Кішка
Значит стоит принимать дуфастон?
Нет, найдите другого врача, прогестерон только при беременности оправдан, все остальные случаи- это ошибочное назначение
Пишу, не читаю• 13 января в 15:06
Автор, маю кісту 7 см..
З´явилась, коли після гістероскопії призначили той самий Дуфастон з 2 по 25 ДЦ...
Потім Інжесту на 10 днів у другій половині циклу.
Кіста за місяць з 4,5 см виросла до 7 см...
Посадили на Регулон.
В мене така паніка, страшно, що лопне((

Як ви себе почуваєте з таким розміром?
автор Лукава Кішка • 13 января в 17:44
Ответ дляПишу, не читаю
Автор, маю кісту 7 см..
Посадили на Регулон.
В мене така паніка, страшно, що лопне((

Як ви себе почуваєте з таким розміром?
Ой, я в цих переживаннях неправильно вказала інформацію. В мене кіста не 10 см, а 5 см. Дуфастон призначили 3 11 по 25 день циклу на 3 місяці. Почуваю себе абсолютно нормально. Як у Вас, самопочуття після того, як кіста збільшилася?
Пишу, не читаю• 13 января в 17:47
Ответ дляЛукава Кішка
Тягне ногу сильно, давлячі відчуття в паху.
Ви ще не перевіряли її на УЗД?
автор Лукава Кішка • 13 января в 17:53
Ответ дляПишу, не читаю
Ви ще не перевіряли її на УЗД?
Ще не перевіряла. Гіноколог сказала через три місяці після прийому дуфастон. Чесно кажучи, дуже переживаю, особливо почувши Вашу історію(
Пишу, не читаю• 13 января в 17:56
Ответ дляЛукава Кішка
Я її взагалі не відчувала, аж поки вона не доросла до 7 см. Оце шукаю ’друзів по нещастю’..
А свічки вам якісь призначали? щось протизапальне?
автор Лукава Кішка • 13 января в 17:57
Ответ дляПишу, не читаю
Це точно, що ’друзі по нещастю’(
Більше нічого не назначала.
автор Лукава Кішка • 13 января в 18:13
Ответ дляПишу, не читаю
Автор, маю кісту 7 см..
Посадили на Регулон.
В мене така паніка, страшно, що лопне((

Як ви себе почуваєте з таким розміром?
А Ви у лікаря не запитували, чому кіста могла збільшитися? Від призначеного лікування, вона ж повинна була зменшитися, або і повністю зникнути?
Пишу, не читаю• 13 января в 18:15
Ответ дляЛукава Кішка
Запитувала. Овуляції не було..фолікул не лопнув. Сама кіста виділяє багато естрогену, подавляє прогестерон, тому збільшилась.
Призначили кок, щоб яєчники відпочили, перезавантажились.
автор Лукава Кішка • 13 января в 21:58
Ответ дляПишу, не читаю
А навіщо тоді був назначений дуфастон? Щось я взагалі заплуталася🤦‍♀️

Читала тут від багатьох дівчат, що на дуфастоні кісти пішли, але після відміни кок повернулися.
Пишу, не читаю• 13 января в 22:22
Ответ дляЛукава Кішка

Мені Дуфастон в перший раз призначили після гістероскопії, для лікування гіперплазії. А по факту - неправильне призначення до овуляції (з 5 по 25 ДЦ) заблокувало ту саму овуляцію. І утворилась кіста.
автор Лукава Кішка • 13 января в 22:28
Ответ дляПишу, не читаю
Читала, що дуфастон не блокує овуляцію…

Після Вашої історії почала переживати ще більше, думаю може не чекати 3 місяці, а зробити УЗД через місяць і подивитися, що з моєю кістою
Пишу, не читаю• 13 января в 22:31
Ответ дляЛукава Кішка
Читала, що дуфастон не блокує овуляцію…

Я теж це читала. І перша гінеколог так казала.
А потім на форумах почала знаходити інформацію, що таки може блокувати, мабуть, це ще залежить від свого рівня гормонів.
І ця друга гінеколог мені підтвердила, що небажано так призначати, саме з 5 по 25..

Я таки рекомендую вам сходити після місячних, на 6-7 день циклу глянути, чи є регрес кісти.
автор Лукава Кішка • 13 января в 22:37
Я приймає з 11 по 25 день, але мабуть схожу зроблю УЗД, щоб було спокійніше. Дякую. Здоровʼя Вам🙂
Пишу, не читаю• 13 января в 22:41
Ответ дляЛукава Кішка
Навзаєм!🌿 Я через тиждень піду на свою дивитися. Надіюсь, зменшиться..
автор Лукава Кішка • 13 января в 22:47
Ответ дляПишу, не читаю
Напишіть потім як Ваші справи)
Пишу, не читаю• 22 января в 09:34
Ответ дляЛукава Кішка
Напишіть потім як Ваші справи)
Доброго дня! Пишу, як справи)
Вчора була у лікаря, у завідуючої в Києві.
Вийшло так, що призначення Дуфастон для мене 5-25 ДЦ було неправильне і на цьому фоні виросла кіста в лівому яєчнику.
Пізніше ж мені призначили інший прогестин в другій половині циклу. І на ньому виросла кіста в правому..
Лікар в шоці, що мені знову їх тоді призначили, бо саме на прогестинах ростуть кісти.
Але я рада, що у мене це різні яєчники і є шанс, що одна здулась і інша здується))
Але я вже п´ю КОК.. побачимо, що далі буде..
автор Лукава Кішка • 22 января в 09:37
Ответ дляПишу, не читаю

Зробила я сьогодні УЗД, кіста на місці не збільшилася, але в не зменшилася за місяць на дуфастоні. Тепер на УЗД сказали, що можливо кіста не фоллікулярна(( Не знаю навіть, що робити, чи приймати далі дуфастон, шукати іншого гінеколога, що то за кіста яка виходить вже не проходить на протязі 9 місяців(
Пишу, не читаю• 22 января в 09:39
Ответ дляЛукава Кішка
А розмір? 5 см так і є?
Сказали, що не фолікулярна саме через те, що вона досі на місці чи їм не сподобалась картинка УЗД?
Дивіться, із того, що я накопала.. Дуфастон потрібно пити після підтвердженої овуляції. Бо вони її собі ж і блокуєте і вона не зменшується.
КОК вам не пропонують?
автор Лукава Кішка • 22 января в 09:39
Ответ дляПишу, не читаю
Доброго дня! Пишу, як справи)
Можете порадити Вашого лікаря? Думаю сходити до іншого, дізнатися ще одну думку
автор Лукава Кішка • 22 января в 09:43
Ответ дляПишу, не читаю
А розмір? 5 см так і є?
КОК вам не пропонують?
Так, розмір 5 см, але і було. Узлісь сказала, що можливо вона не фолікулярна, раз так довго не йде, але сказала консультуватися з лікарем. Я не знаю, чи приймати далі дуфастон. В мене сьогодні 7 день циклу, а з 11 по 25 мені потрібно знов починати приймати і так ще два місяці. То я зараз думаю, якщо за місяць прийому дуфастону вона зовсім не зменшилася, то чи є сенс далі його приймати?