Ніка Найз• Изменено 10 января в 10:36

Отримати відстрочку за інвалідністю можна лише після проходження ВЛК.

Відстрочка від мобілізації за інвалідністю не надається автоматично

Наразі в Україні найчастіше штрафи накладають за неявку по повістці, причому дуже багато випадків, коли такі штрафи накладають на людей з інвалідністю, попри наявність всіх необхідних документів.

Як зазначає в коментарі ’Телеграфу’ адвокат Приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Лихачов, проблема в тому, що інвалідність не означає автоматично непридатність до військової служби, і не всі це розуміють.

’Інвалідність сама по собі не означає непридатність до військової служби. Зміни до законодавства, ухвалені 18 травня 2024 року, дозволяють особам з інвалідністю отримати відстрочку від мобілізації. Проте реалізувати це право можливо тільки після проходження ВЛК (військово-лікарської комісії), а не МСЕК’, — пояснює Лихачов.

Відповідно, якщо людина проходить ВЛК і визнається непридатною, її виключають з військового обліку, і до неї питань від ТЦК більше не буде, говорить адвокат.

При цьому якщо після проходження ВЛК людина з інвалідністю визнається придатною, то вона залишається на військовому обліку і може продовжувати отримувати відстрочку. Водночас така особа не звільняється від оновлення даних, наголошує юрист.
автор Ніка Найз • 10 января в 10:39
Ошиблась с названием темы...сории!
автор Ніка Найз • 10 января в 10:50
Спасибо админам за исправления!
Lv1107• 10 января в 10:58
У мене знайомий, з інвалідністю 2 група, оформив без ВЛК. Раді цікавості, в Дії в грудні, все вийшло.
fedonik• 10 января в 11:01
Ответ дляLv1107
В дие бронируют, а отсрочки по инвалидности в резерв +. И продлевать их каждые 3 месяца. Вот 8 февраля, я так понимаю, не смогут продлить те, у кого не пройдено влк в 25 году. У нас диализникам, инвалидам 1 группы, штрафы начислили. 17 тыс.
Lv1107• 10 января в 11:04
Ответ дляfedonik
Може і Резерв+, але це ж через Дію робиться, чи ні? Я б сама не повірила, якби її не бачила. Відстрочка до червня 2025 - дати коли повинна бути перекомісія.
fedonik• 10 января в 11:06
Ответ дляLv1107
Не через дию. Просто резерв +. Там сейчас 3 вида отсрочек. Мужчинам с инвалидностью, у кого она временная, как у Вашего знакомого, многодетным с детьми в одном браке, и студентам- не знаю, восстановили реестры или нет.
автор Ніка Найз • 10 января в 11:07
Ответ дляLv1107
До 28 февраля всем!
Lv1107• 10 января в 11:08
Ответ дляНіка Найз
До 28 февраля всем!
Це бронювання до 28.