Сільський ансамбль• 14 января 2025
Знавці мови, допоможіть
Добрий вечір! Знаю, що порадниці все вміють)
Хто може допомогти з синтаксичним розбором речень, бо гугл видає різні результати . Будемо дуже вдячні разом з сином))
1 Сучасне завжди на дорозі з минулого.
2. Треба вміти жаліти людину
3. Мені мов сестроньки оці берези та калини
1 Сучасне завжди на дорозі з минулого.
2. Треба вміти жаліти людину
Звісно, давайте розберемо синтаксис кожного з речень:
1. Сучасне завжди на дорозі з минулого.
Граматична основа: ’Сучасне’ (підмет) + ’завжди’ (обставина часу) + ’на дорозі’ (обставина місця) + ’з минулого’ (обставина).
Складне речення: просте, з однорідними членами.
’Сучасне’ — іменник у номінативі (підмет), ’завжди’ — прислівник (обставина часу), ’на дорозі’ — прийменниково-іменниковий зворот (обставина місця), ’з минулого’ — прийменниково-іменниковий зворот (обставина).
2. Треба вміти жаліти людину.
Граматична основа: ’Треба’ (предикат) + ’вміти’ (додатковий дієслівний компонент) + ’жаліти’ (інфінітив) + ’людину’ (прямий додаток).
Просте речення з інфінітивною конструкцією.
’Треба’ — модальний дієслівний компонент, що вказує на необхідність. ’Вміти’ — інфінітив, який вказує на можливість виконання дії. ’Жаліти’ — інфінітив, що позначає дію. ’Людину’ — прямий додаток.
3. Мені мов сестроньки оці берези та калини.
Граматична основа: ’Мені’ (додаток у давальному відмінку) + ’мов’ (прислівник) + ’сестроньки’ (іменник, звертання) + ’оці берези та калини’ (підмет, вказівні слова).
Складне речення з прямим звертанням.
’Мені’ — непрямий додаток, що вказує на особу, яка переживає відчуття. ’Мов’ — прислівник, порівняння. ’Сестроньки’ — звертання, означає певний емоційний підтекст. ’Оці берези та калини’ — підмет із вказівним прикметником.
Це основний синтаксичний розбір кожного з речень. Якщо потрібно додатково пояснити будь-який момент, звертайтеся!
1. Сучасне завжди на дорозі з минулого.
2. Треба вміти жаліти людину.
Складне речення з прямим звертанням.
МУСЯкомарова• 14 января 2025
Сільський ансамбль
• 14 января 2025
Ответ дляpolski
1. Сучасне завжди на дорозі з минулого.
2. Треба вміти жаліти людину.
Складне речення з прямим звертанням.
1. Сучасне завжди на дорозі з минулого.
2. Треба вміти жаліти людину.
Складне речення з прямим звертанням.
Дякую. Не зрозуміло зовсім у другому.
2. Треба вміти жаліти людину. Виходить, що треба вміти жаліти.
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Навіть не знаю, нажаль, що таке предикат.
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
МУСЯкомарова• 14 января 2025
Ответ дляСільський ансамбль
Дякую. Не зрозуміло зовсім у другому.
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Джіпіті зовсім дурний, не слухайте його. Він вважає, що ’сестроньки’ це звертання
Сільський ансамбль
• 14 января 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
1)Сучасне - підмет точно. Я би на дорозі вважала присудком.
Син теж так підкреслив, але я не згодна
МУСЯкомарова• 14 января 2025
Ответ дляСільський ансамбль
Син теж так підкреслив, але я не згодна
Я вже теж засумнівалася.
Ответ дляСільський ансамбль
Дякую. Не зрозуміло зовсім у другому.
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Синтаксичний розбір вислову ’Треба вміти жаліти людину’ виглядатиме так:
1. ’Треба’ — присудок, безособова форма дієслова, вказує на необхідність або обов´язок.
2. ’вміти’ — інфінітив, залежне дієслово, яке пояснює, що саме треба робити.
3. ’жаліти’ — інфінітив, дієслово, яке вказує на дію, яку треба вміти виконувати.
4. ’людину’ — прямий додаток, іменник в акузативі, який вказує на того, кого треба жаліти.
У загальному, це складнопідрядне речення, в якому головна частина — ’Треба’ (безособове дієслово), а решта частини — уточнювальна і пояснювальна.
Сільський ансамбль
• 14 января 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
З усього запропонованого в неті оце найкраще виглядає. Але це капець яка складна тема. 8й клас?
Так, 8. Дійсно, складно щось з мовою у 8 класі.
Я доволі гарно вчилась у школі, но у цьому році щось не можу допомогти сину
Ответ дляСільський ансамбль
Ось ще . І раджу купити збірник відповідей до завдань для вчителя з розбором тем ( на олх є у пдф 100-150 грн) , але дитині не казати
МУСЯкомарова• 14 января 2025
Ответ дляСільський ансамбль
Дякую. Не зрозуміло зовсім у другому.
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Вміти жаліти - це присудок буде?
А треба?
Треба вміти жаліти - це присудок всі три слова, тільки що правило в підручнику знайшла
Сільський ансамбль
• 14 января 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
Дякую !