СБУ та Нацполіція продовжують інформкампанію «Спали» ФСБшника» для протидії вербуванню молоді спецслужбами рф
Для цього Служба безпеки України разом із режисером Любомиром Левицьким підготували соціальний відеоролик, який інформує громадян, і зокрема, молодь про невідворотність покарання за подібні злочини. Адже російські спецслужби активно «полюють» через соцмережі саме на підлітків.
🔹 Пам’ятай: підпали майна ЗСУ, держустанов чи мінування класифікуються як тероризм або диверсія. За ці злочини передбачена сувора кримінальна відповідальність навіть для неповнолітніх.
🔹 У 2024 році СБУ та Нацполіція вже затримали понад 450 осіб, які виконували подібні завдання від російських кураторів. Замість «легких грошей» вони отримали підозру та реальну перспективу тюремного ув’язнення.
🔹 Якщо тобі або твоїм знайомим надійшла пропозиція вчинити за гроші такий злочин – негайно повідом про це СБУ через чатбот t.me/spaly_fsb_bot і вкажи інформацію про контакт, який намагався тебе завербувати.
Повний текст новини за посиланням ➡️ bit.ly/3DXkoyz
🚫 Не пали своїх! 🔥 «Спали» ворога!
Разом захистимо Україну та зруйнуємо російські плани! 🇺🇦
🚫 Не пали своїх! 🔥 «Спали» ворога!
*СБУ затримала агентку рф, яка готувала подвійний теракт на Одещині*
Служба безпеки України зірвала спробу російських спецслужб вчинити кривавий теракт на Одещині. Завдяки діям СБУ на випередження затримано агентку рф, яка готувала синхронний підрив адмінбудівлі підрозділу ЗСУ та припаркованого поруч автомобіля.
Українська спецслужба завчасно викрила фігурантку і забезпечила охорону місця події, що дозволило уникнути людських жертв і нейтралізувати наслідки детонації однієї з вибухівок, яку окупанти віддалено активували з росії.
За матеріалами справи, виконавицею теракту була 21-річна мешканка прифронтового міста Костянтинівка на Донеччині, яку дистанційно завербували двоє представників російських спецслужб.
За їхньою інструкцією агентка прибула до Одеської області і орендувала там квартиру, в якій потім власноруч зробила вибухівку.
*СБУ та Нацполіція затримали у Києві ще 4-х підпалювачів, які виконували замовлення російських спецслужб*
Служба безпеки та Національна поліція затримали у Києві дві групи підпалювачів, які працювали на спецслужби рф. Вони палили військові авто та релейні шафи Укрзалізниці на території столиці України.
Зловмисниками виявилося четверо молодиків, які шукали «легкі гроші» на Телеграм-каналах, де їх згодом завербували окупанти.
Утім, замість обіцяних коштів фігуранти отримали підозру, яка передбачає довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Так, у Дніпровському районі Києва «по гарячих слідах» затримано двох молодиків віком 17 та 19 років, які підпалили службовий пікап ЗСУ.
Авто проходило техобслуговування після виконання бойових завдань на фронті і невдовзі мало повертатися на передову.
Ще двох зловмисників затримано у Святошинському районі столиці. Ними виявилися 20-річний мешканець Києва та 26-річний переселенець з Луганська, які познайомилися під час пошуку «швидких» заробітків.
*За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала зрадниця, яка входила до агентурної мережі російського гру у Миколаєві*
За доказовою базою Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримала учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), яка шпигувала у Миколаєві.
Контррозвідка СБУ нейтралізувала ворожий осередок у травні 2022 року. Тоді на території обласного центру затримали 5-х російських агентів.
Одна з них – колишня військова, яка працювала в міському центрі донорства і мала доступ до особистих даних пацієнтів, зокрема військовослужбовців.
За завданням куратора засуджена намагалась виявити і «злити» російським окупантам місця дислокації особового складу ЗСУ в Миколаєві.
Отримані відомості вона мала намір направити до російського гру через резидента ворожої агентури – Віктора Логінова.
На початку повномасштабної війни він проживав у Херсоні і пішов на співпрацю з окупантами під час окупації міста.