Боссяра• 02 марта 2025

Можно ли до 40 дней, что-то брать из дома умершего?

Здравствуйте! 9 марта будет 40 дней со дня смерти моего самого родного человека-мамы. Батюшка говорил, что до 40 дней ничего нельзя выносить из дома умершего человека. Сегодня свекровь без моего ведома, из дома моей мамы забрала свой цветок, раздала некоторые продукты соседке моей мамы и забрала картошку, которую принесла ко мне домой. Я испытываю злость и негодование, особенно в этот для меня сложный период. Скажите пожалуйста, кто осведомлен, ничего критичного нет в данной ситуации или все же таких действий не нужно было предпринимать и что может произойти из-за такой ситуации? Я читала, что есть разное мнение по этому поводу, но хочу услышать больше мнений от знающих людей. Заранее благодарю!
олена олена• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
Все, нецікаво. Не люблю релігійних фанатиків, бувайте!
Я не фанатик)) з чого такі висновки?
Чао
Борисфенка• 02 марта 2025
Ответ дляолена олена
Я не фанатик)) з чого такі висновки?
Чао
З вашої дитячої категоричності.
Lv1107• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
Ще молода, а така категорична
Я знаю, що робити, без підказок, від бабусь і батьків навчилася.
А ви трошки підростете і сама розберетеся.
Ви сама задали питання, і так агресивно реагуєте.
Якщо ви все знаєте і всьому навчилися, то чому в інеті питаєте?
Заспокойтесь.
олена олена• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
З вашої дитячої категоричності.
Це не моя категоричність. Це позиція церкви, якою я просто цікавилася і знаю. А кому в що вірити - це його особиста справа.
Я лише написала, що священник такого сказати не міг.
Svitlo_• 02 марта 2025
Не слухайте нерозумного священника. Можна виносити в перший же день. Особливо картоплю, що за 40 днів може завонятись
Svitlo_• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
О, точно, ви дзеркала тримаєте відкритими, виделками їсте на поминальному обіді і одяг роздаєте на другий день?
В п´ятницю була на похороні. Їли виделками.
Гликерия-b010• 02 марта 2025
Ответ дляБоссяра
Спасибо, что ответили, надеюсь, что действительно нет ничего страшного.
А що може бути страшне?
олена олена• 02 марта 2025
Ответ дляSvitlo_
Я була присутня на похороні, не рідня, де священник сів за стіл, а там одні ложки. Це було сільське кафе. Він сказав - принесіть мені виделку, будь ласка ( офіціантці). Таке ненавʼязливе відучення людей від забобонів. Він не акцентував, нікого не повчав, але дав зрозуміти, що відбивні і котлети ложкою їсти не буде.
Svitlo_• 02 марта 2025
Ответ дляолена олена
Молодець.
Svitlo_• 02 марта 2025
Ответ дляолена олена
Священники бувають різні. Може й сказав. Але більшість все ж не підтримує забобони
Чаюри• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
Розкажіть будь ласка про виделки, цікаво. У нас на поминках усі завжди виделками їдять, це якийсь цікавий звичай, ложками треба?
rainbow2018• 02 марта 2025
Автор, примите соболезнования.
А что до цветка, продуктов и картошки, поверьте, это никак не повлияет уже ни на что. И тем более на путь, который сейчас преодолевает душа вашей мамы. Если вы в это верите.
И, тем более, о вреде или пользе троганья вещей в доме умершего не может на полном серьезе рассуждать батюшка.
То, что ваша свекровь бестактная, вы, наверное, знали и до этого.
Продукты соседям не жалейте. Пусть едят. И картошку ешьте спокойно.
А вот ключи у свекрови от маминого дома пора бы забрать.
Борисфенка• 02 марта 2025
Ответ дляЧаюри
Так, це старовинний звичай, їдять тільки ложками. ’Щоб не проштрикнути душу’.
На лавку коли сідають до столу, спочатку дмухають, ’щоб на душу не сісти’.
На стіл ставлять тарілку, ложку і склянку для небіжчика. В склянку наливають вино чи горілку, накривають шматочком хліба. Потім це вино і хліб треба вилити і віддати птахам чи худобі.
З ножа не їдять ніколи ’Щоб злою не бути’.
Якщо якесь свято, зайві тарілки і склянки з столу прибирають, якщо гості запізнюються чи не прийшли чомусь. Потім доставляють прибори, коли гості таки добралися в середині святкування.
Svitlo_• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
То просто в людей виделок раніше не було, то й придумували різні небилиці. Забобонні люди важко сприймають щось нове.
Борисфенка• 02 марта 2025
Ответ дляSvitlo_

На днях ще чула наїзд від однієї сектантки, що свічок також ставити не треба, ’то від лукавого’.
Я з такими не сперечаюся, без толку.
Чаюри• 02 марта 2025
Ответ дляБорисфенка
Цікаво, дякую. Ми навпаки іноді ставимо зайві тарілки для померлих роду.
автор Боссяра • 02 марта 2025
Ответ дляГликерия-b010
А що може бути страшне?
Я не знаю, думала это неуважение к умершему.
Борисфенка• 02 марта 2025
Ответ дляЧаюри
Якщо це Різдво, Великдень, поминальні дні - обов´язково ставити для померлих.
А якщо весілля, день народження, інші свята для живих - не ставити.
likarka• 02 марта 2025
Ответ дляБоссяра
Спасибо, что написали, мне стало немного легче. Я просто расстроилась из-за этой ситуации. Ведь батюшка сказал что это нежелательно и накрутили себя😔
Ну блин эти батюшки
Где в Библии про это написано?
Гликерия-b010• 02 марта 2025
Ответ дляБоссяра
ОМГ, яким чином винесення картоплі з будинку проявляє неповагу до померлого????
kornezka• 02 марта 2025
Дивний священник. Забобоніст.