Нервогенератор• Изменено 03 марта 2025
Батьки розказують, що жили при СССР добре
У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний
У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
КротоТо• 03 марта 2025
Давайте вспомните вываривание тряпок для месячных, 10 рулонов туалетной бумаги в одни руки.
То что раковых больных не брали в больницы, чтоб статистику не портить.
Смайлик• 03 марта 2025
Ответ дляНервогенератор
одна з моїх бабусь працювала на кухні при лікарні, не найкраща робота, але була при їжі (так залишки додому забирали) і зп вистачало добре, зі слів мами знову ж таки
Вони забирали не залишки їжі, а просто крали продукти, які повинні були йти на харчування хворих.
Най хоч раз• 03 марта 2025
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
я ще бачила рушники, гарної якості, махрові
зараз є вибір дуже широкий,але і цини на них не з середньої зп, більшість ширпотребу
Удалено администрацией...
Сиреневенькая• 03 марта 2025
Ответ дляПопихтю та й годі
А хто вас змушує йти працювати на низькооплачувані професії, не зрозуміла?
Вас тримають за руки і не дозволяють вчитися та прауювати де хочеться і де норм заробляють?
А що, всі повинні бути директорами чи депутатами?
Може то не професія погана, а держава, де не ціняться її громадяни?
Затишне кубло• 03 марта 2025
Ответ дляДаю справку
Да какая там тревожность может быть? В очереди на всем на свете постоишь и сразу спокойный спокойный
Мені майже 50, досі один з моїх кошмарів - підходить черга, а мама не встигає прибігти з іншої до мене(
Черги за всім - молочкою, овочами, свіжим хлібом, рибою, цукерками.. Сир ’по 0.5 кг, больше не давать!!!’, ковбаса так само, ’майонез по 2 баночки в одни руки!!!’, тому перед святами тягнули в магазини всю родину, і всі стояли в різних чергах.
Ненавиджу совок!!
Замороженная селедка• 03 марта 2025
Ответ дляНервогенератор
мама каже, що тоді жили всі +- однаково, не було оцих порше, мільйонних котеджів, всі робочі люди могли собі дозволити відпочинок, нормальну їжу, одяг, давали житло з дітьми
У моєї подруги мама кондуктор в автобусі, папа на заводі робочій. За межею бідності жили. Вона приходила до мене в гості, і питала, чи є що поїсти. Я була в них. Така бідність була в хаті, що капець. Батьки не пили, працювпли. Тобто нормальні радянські люди, як всі, по вашим словам. На морі вона не була ніколи , в піонер табори не їздила, санаторії тим паче. Ми жили добре, бо батько був військовий і ми жили за кордоном довго. Потім дали квартиру, санаторії різні путівки військовим давали завжди, і за копійки, бо оплачувала робота. Дача, стройматеріали, кечевські магазини , де ми купували делікатеси. Ітак: батько простий військовий, мама фінансист в тій же частині. Звичайні робочі, як ви пишите. Як і батьки моєї подруги. І отак всі жили по різному, дуже по різному. А не більш меньш однаково.
Мальдивирую• 03 марта 2025
Ответ дляПопихтю та й годі
Вы понимаете, что есть такое понятие как «призвание»? Вот любит человек музыку или науку, это прям его или работать в детском садике)
Но работая на этих позициях почти невозможно, за редким исключением, заработать на жилье и позволить себе комфортную жизнь. Мой муж с науки ушел в айти, в финансовом плане - ок, а вот как ученый не состоялся( потенциал огромный
Без QR коду• 03 марта 2025
Ответ дляКто крайний?
Мне интересно, с чего это на двоих детей дали 4-хкомн. квартиру? У нас такой же состав, но 3-хкомн., и то, за взятку, иначе бы в очереди стояли долго и нудно, а кто не получил до Чернобыля, те в пролёте остались, у некоторых даже забирали ордера на квартиру, отдавали чернобыльцам. Это Киев
Нас 5 человек и 4х.
Было 2 варианта или 1+3 , или 4
Но тот дом где 1+3 очень долго строили, поэтому заехали в 4.
Было 2 варианта или 1+3 , или 4
Попихтю та й годі• 03 марта 2025
Ответ дляСиреневенькая
Може. А навіщо бути директорами чи депутатами?
Ви реально інших гарнооплачуваних професій не знаєте?
Повелитель бітка• 03 марта 2025
У мене діди з бабами теж були простими. І батьки звичайними інженерами.
Але мінімум раз на рік їздили або в Югославію, або в Болгарію, або у ГДР.
Плюс раз на рік в безкоштовний санаторій. Сочі, Мінводи, Юрмала. Квитки на потяг за половину вартості. Літаками літали на Камчатку подивитись на вулкани.
А продукти які? Молоко якщо кисло, то тільки в 25 відсоткову сметану. Яйця всі були з двома жовтками. Ковбаса робилася із 100 відсотків телячої вирізки. В ста грамах того пломбіру було 4000 калорій через якість вершків та цукру!
В магазинах всього повно було - угорські консерви, болгарська косметика, японські телевізори - бери не хочу.
Лікували безкоштовно, фарфорові щелепи у всіх були білосніжні.
В квартирах меблі тільки з натурального дерева.
За квартири копійки платили, кран з гарячою водою взагалі ніколи не закривався.
Метро ходило кожні десять секунд, а в вагонах всі сиділи і книжки читали.
В колгоспах навіть в доярок було по дві освіти, а в кінці збору урожаю всім видавали по автомобілю.
Таку країну просрали ..
Ответ дляНервогенератор
Пусть расскажет тогда, кто и за какие заслуги мог купить чёрную Волгу себе.
Ответ дляЗатишне кубло
Ненавиджу совок!!
Сыр по 1 кг в руки , ездили в троем … так как стоять пару часов , но автор из параллельной вселенной сссера ))) у нее все было зашибись !
Уравнобешенная• 03 марта 2025
Ответ дляиз_под_тишка
У мене така колега, в той час, коли мої батьки прості педагоги в звичайній школі могли принести тілдьки воші додому або болячки, у неї бабуся на ковбасній фабриці, дідусь на славетному заводі, вдомі було все, ну ви розумієте, ковбаса ск творила чудеса бартеру. Ніколи я не їздила ні в які табори/санаторіїї, вчителям це не положено було, який імпортний одяг, до цього часу пам´ятаю чоботи югославські , які мама десь ’відірвала’ для мене, все життя перед очима будуть стояти, ніяких квартир теж ніхто не давав, тому срср в всіх різне було.
Да и тут таких достаточно, когда темы про 90е, то набегают толпы и рассказывают, что все было отлично, а остальные врут безбожно, они все помнят прекрасно.
Лапка• 03 марта 2025
Ответ дляКротоТо
Вот вам ссср и Европа 59 год
І совєтчиці на фото зліва, від слова
’ совєти’
ПесиКот• 03 марта 2025
Ответ дляЗатишне кубло
Ненавиджу совок!!
О пляяя эти очереди дааа пришлось всем дружно и постоять и за тапками и формами. Что-то привезли все помчались. Обувь ростовками прям брали сколько дадут. А за молоком надо стоять было с 4х утра люди записывались, чтобы прийти к открытию. Ну что ж это простые так инженера. Главбух скорее всего не стоял. У них там другая жизнь была с розовыми пони.
Замороженная селедка• 03 марта 2025
Ответ дляМerida
Якщо автора мама працювала на атомній, то які це роки? 80ті? Автор сама жила в ті часи і все прекрасно пам´ятає. Автору за 40 давно.
Смайлик• 03 марта 2025
Ответ дляФруктЕщеТот
в свободі обмежували, дура ти тупа.
у мене було все - і своя кімната з народження, і няня, і водій, і найкращий ліцей, і моря-санаторії, ВСЕ, що тільки могло бути при срср, але за книжку 1984, наприклад, могли тупо в сибір вивезти навіть в 1982 році.
Так це вже в пізньому сссрє в Сибір відправляли, а до того і за збирання колосків можна було під розстріл попасти. Але «какую страну прос*али». Аж гидко читати
Най хоч раз• 03 марта 2025
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
ти хочеш продовжувати в маскву за палатєнцамі єздіть, чи шо? за махровими
Кому там слова не давали• 03 марта 2025
Ответ дляКротоТо
Вот вам ссср и Европа 59 год
Это какой-то завод. Я ради интереса загуглила фото ссср 60-х, не все так страшно, как на этом фото
Замороженная селедка• 03 марта 2025
Ответ дляdf364tye3
до 91г всех расстреляли, заморили голодом ,,,
не было, не кого, не чего ,,,
Глаза закровили )))
Лукава Кішка• 03 марта 2025
Ответ дляОце так цабе
Да конечно
Я 80 г, не помню золота и машин.
Муж 75го, и его родители тоже получили квартиру от атомки, однако ни золота ни машин тоже не было. Может потому что они не главбузхами там были
Я 80 г, не помню золота и машин.
Моему отцу дед смог купить жигуль уже в 89 году, только потому, что был ветераном войны и с орденами, у него льгота была. А так, деньги есть на книжке, а купить не можешь, везде дефицит