Нервогенератор• Изменено 03 марта в 01:03

Батьки розказують, що жили при СССР добре

У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний

У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
Замороженная селедка• 03 марта в 02:00
Ответ дляНервогенератор
Мені шкода читати такі історії і ті що вище, це прикро дійсно
Але зараз,скажіть будь ласка, вихователька у садочку може собі да хоча б орендувати житло не кажу вже про купити
Скільки вам років , що демонструєте таке незнання, і здивування, що все було не так, як каже ваша мама?
ПесиКот• 03 марта в 02:00
Ответ дляКто крайний?
Почему втихаря? Я 77 года, все мои подруги, знакомые, и старше меня, все крещенные
Ну я знаю, так как человек был в партии и втихаря крестили
МинутаВорчания• 03 марта в 02:00
В нашій дев´ятиповерхівці з однокімнатними квартирами жила не одна сім´я з двома дітьми.
КротоТо• 03 марта в 02:00
Ответ дляБез QR коду
Это мое детство. И оно было у меня хорошее. Я бы не хотела иметь сейчас такое, как у сегодняшних детей/подростков. Диван и гаджет. 👎
У нас было сыто весело интересно. 👍
Ну так расскажите, какая детская смертность была в ссср. Как дети прыгали на стройках, бегали по жд путям. Весело, офигенно когда хоронят в 8 лет одноклассников
Точная копия плова• 03 марта в 02:01
Ответ дляФруктЕщеТот
+100 у нас була 4х кімнатна, двоє дітей різних, АЛЕ - тато був доктор наук і йому мав бути окремий кабінет, тому і дали 4х
але я так розумію ці квартири давали в користування а не у власність? Їх не можна було продати, обміняти - чи можна? А що як люди розлучалися, кому квартира? А що як хотіли переїхати жити в інше місто чи звільнитися і знайти іншу роботу, бо наприклад, тяжко чи уолектив не влаштовував? Як воно тоді було, цікаво?
Лапка• 03 марта в 02:01
Ответ дляБез QR коду
У нас было сыто весело интересно. 👍
Нормальні батьки забезпечують своїм дітям чудове дитинство.
Хто вам винен, що в ваших диван і гаджет
Мerida• 03 марта в 02:01
Ответ дляКто крайний?
Тогда все служили и не спрашивали, где хочешь, даже не говорили, куда их везут, призывали и отправляли 18-летних, срочников, в каких условиях там были и т.д. У меня знакомый афганец, много чего рассказывал, куда там нынешним бусам...
Мой отец имел блат. Мой дед был генералом. Из всей группы моего отца - в Афган не поехал он и ещё один кто-то. И пока из группы погибли все, Мой отец отсидел зарабатывая погоны в гдр. Шансов не ехать просто не существовало. Конечно, если не была прикрыта жопа
Дружная семейка• 03 марта в 02:01
Ответ дляЗамороженная селедка
Чого це не можна?) Їздили навіть класами на екскурсії. З мамою їздили потягом раз в три місяці просто скупитися.
В каком году?
Кто крайний?• 03 марта в 02:01
Ответ дляПесиКот
Если партийный, то может быть. Тогда не крестили или партийные, или евреи... так говорили тогда
Попихтю та й годі• 03 марта в 02:01
Ответ дляНервогенератор
Зараз вона принаймні може змінити фах або працювати на себе.
На відміну від совка, який надавав хлів і за це видавав цілих 120 рубликів.
МинутаВорчания• 03 марта в 02:03
А селянам паспорти почали видавати в 1976. Закінчили в 1981! Ось коли відмінили кріпацтво насправді.
Сиреневенькая• 03 марта в 02:03
Ответ дляПопихтю та й годі
А хто, президент? Якщо ви не в курсі, і в Британії, і в Польщі так само вчителя скаржаться на малу зарплатню.
Хочете більше - заводьте приватну практику, виходьте до ВР вимагайте підвищення. Це також ваш власний вибір.
Держава. Це ж ви принизили всі низько оплачувані професії.
Не можуть всі бути айтішниками.
Затишне кубло• 03 марта в 02:03
Ответ дляКто крайний?
Чоловік тітки пройшов Афган, бухав страшно все життя, потім повісився(((
Але квартиру дали по льготній черзі, щастя яке...
Мальдивирую• 03 марта в 02:03
Ответ дляPrervana
Все вы правильно пишете. И сейчас вот этим обычным, неамбициозным людям жить гораздо тяжелее, чем жилось бы при совке. Нынешняя реальность их перемалывает и выкидывает на обочину, как бесперспективный биоматериал. А раньше они могли относительно спокойно и без насилия над собственным характером жить и работать. Школа - институт - работа по распределению - отдых на базе в Пузякино - 6 соток дачи - сапоги югославские.
С этим тоже согласна) Людям с бизнес жилкой в СССР было сложновато, они не плохо жили, но и не лучше чем все. Но справедливости ради стоит отметить, что основная масса это все же «обычные люди», без каких-то супер задатков. Из этого делаю вывод что в целом жилось комфортнее/счастливее/беззаботнее раньше
Замороженная селедка• 03 марта в 02:03
Ответ дляДружная семейка
В каком году?
Вже після 86 року , бо як Чернобиль вибухнув, я була в 4 класі, то їздили десь у 88 році. А з мамою з 85 пам´ятаю їздили. А сестра моя ще раніше.
ЛЮБА• 03 марта в 02:04
Ответ дляБез QR коду
У нас было сыто весело интересно. 👍
Я бы очень хотела , я была очень счастлива когда папа в конце 80 смог привезти телик и видак , и брат подарил денди в 92 году )))
Возле моего дома была стройка , за время строительства там погибло 2 ребят … прям зашибись время было …
Prervana• 03 марта в 02:04
Ответ дляПовелитель бітка
Совершенно верно.
Ничем СССР никогда не отличался, например, от Франции или Австралии, кроме призрачной свободы слова и выбора.
Кому нужна сейчас эта свобода слова, если ради нее нужно было пожертвовать пирожками с мясом по 10 копеек и плодово-ягодным мороженым по семь?
А кто нам вернёт батоны по 22 копейки, которые мы променяли на сменяемость власти?
Разве плохо жилось нашим родителям в пределах от Калининграда до Владивостока? На черта нам сейчас эти Турции и Доминиканы?
А одежда, а обувь? А идеальные унифицированные интерьеры в квартирах? А шикарная возможность 20 лет прожить в бараке, но отстроить БАМ? Где сейчас взять такую перспективу?
Мы променяли идеальный, понятный, одинаковый почти для всех мир на какие-то странные памперсы, прокладки, ультра тонкие презервативы и стиральные машины!
Мы променяли интернациональную дружбу и язык межнационального общения на тампоны, посудомойки и краску для волос Лореаль!
Кому нужны игровые консоли и Макдональдс, когда у нас навсегда забрали стабильность и возможность 42 года крутить на заводе одну и ту же гайку?
К чему нам на дорогах 45 марок автомобилей, когда можно было на деда-ветерана получить Запорожец за месяц до деда смерти и ездить потом на нем обрабатывать четыре сотки картошки? Кому стало хорошо от того, что бананы перестали быть дефицитом и все круглый год жрут мандарины? Что в этом хорошего, кроме диатеза?
Ценю сарказм) но людей, которые бы хотели 42 года крутить гайку на заводе и не париться - не так уж и мало.
Затишне кубло• 03 марта в 02:04
Ответ дляЛЮБА
Ага на перегонки с джинсами , а ковры то на лету перехватывали !!!
О, ви теж в темі))
І ковбаса ж по 2.20))))
автор Нервогенератор • 03 марта в 02:04
Ответ дляЗамороженная селедка
а що я вам повинна демонструвати, якщо я жила умовно 10-11 років у СССР, я пам´ятаю санаторії, пам´ятаю зелені банани і вони мені не сподобались, пам´ятаю що брата любили більше бо він хлопчик і тоді це було вау
тому я і цікавлюсь, як у вас було, як загалом, бо у мого оточення +-однакові умови були
Попихтю та й годі• 03 марта в 02:04
Ответ дляНервогенератор
То ви вже і напишіть, що всі люди які не купили собі квартиру 4 кімнатну, або не можуть, тупі і зробили свій вибір самі.
Може й не тупі, але це також їхній особистий вибір - не навчатися, не працювати, не змінювати щось в своєму житті.
А я інакше?
Повелитель бітка• 03 марта в 02:05
Ответ дляЗатишне кубло
...югославські чоботи самі за жінками бігали...
А які люди були красиві! Не те, що зараз. Понамажуться своїми пептидами, понаколюються...
А народжували як! В полі, в гарячему цеху, на конвейері! В середньому за годину народжували абсолютно здорових дітей вагою від 4.5 кг!
А медицина!
А легка промисловість! Виключно шерсть та шовк! Всі ходили, як з обкладинки!
А любили як! Раз - і на все життя! А все тому, що ніякої порнографії, сексу та ТікТоку!
ЛЮБА• 03 марта в 02:05
Ответ дляЗатишне кубло
О, ви теж в темі))
І ковбаса ж по 2.20))))
Мой папа моряк ))) так что в теме была ! Особенно ночнушки, которые пол Одессы носили как платья )))
Смайлик• 03 марта в 02:06
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
я ще бачила рушники, гарної якості, махрові
зараз є вибір дуже широкий,але і цини на них не з середньої зп, більшість ширпотребу
Ну звісно, був вибір -або їздити в москву в ЦУМ, або не їздити. І от більшість як раз не їздили. Вибір у них був такий, ага. Ну про рушники то взагалі сюр якийсь. Про морозиво згадувати будете, як найсмачніше в цілому світі, чи оцим брєдом про рушники обмежитесь?
Без QR коду• 03 марта в 02:06
Ответ дляКротоТо
На моей памяти не было ни одного кто калечился или погиб.
Мужиков помню кто члены показывали. Эти были.
А вот в 2х сотых , погибали мелкие кто как. По дурости.
Сиреневенькая• 03 марта в 02:06
Ответ дляТочная копия плова
Ну так, тоді ж не було приватизації. Квартири давали «від роботи». Треба було відпахати років 15, щоб отримати.
Мальдивирую• 03 марта в 02:06
Ответ дляМинутаВорчания
Так наверное дали однокомнатную квартиру молодой паре которая была на тот момент без детей
ПесиКот• 03 марта в 02:07
Ответ дляПовелитель бітка
А медицина!
Кстати и декрета небыло! Родила и отдавай в ясли иногда примчись кормить грудью! О как прекрасно!
Кому там слова не давали• 03 марта в 02:07
Ответ дляПовелитель бітка
А медицина!
То очень раннее время, когда в поле рожали. Моя бабушка родила маму в 63, то в роддоме рожала. А вот прабабушка да, в поле родила в 44
И тогда время было ужасное, война
Смайлик• 03 марта в 02:07
Ответ дляБез QR коду
Шо вы мелете. Моя мама обычный бухгалтер на заводе тогда была, все тоже самое, дали 4 комн кв от завода, и каждое лето мы ездили на море в санаторий.
До сих пор помню жареный миндаль в бумажном пакетике.
В чого не пятикімнатну і службову машину на додачу? Шось ви не допрацьовуєте
ФруктЕщеТот• 03 марта в 02:08
Ответ дляТочная копия плова
при срср - це була власність держави, якщо ловили на хрещенні дітей, наприклад, то викидали з партії, знімали з посади і забирали квартиру.
При зміні посади - також забирали, і треба було чекати від нової роботи, тому й трималися за своє місце і працювали за копійки.
Коли тато поміняв роботу, то мусили переїхати з центру в новобудову, і ті 4 кімнати були геть вже не такі великі, як раніше, і стеля не 3.5, а 2.45, без охорони і взагалі, то вже було не те. Але після розвалу її ж дали приватизувати.