Ніка Найз• 07 марта в 18:30

Економіст розповів, звідки Україна може завезти мігрантів

Говорячи про дефіцит на ринку праці України, експерти часто прогнозують залучення іноземних мігрантів, зокрема з азійського регіону. Які країни можуть в перспективі бути постачальниками до України трудових ресурсів, Фокусу розповів виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський.

Україні потрібна ефективна міграційна політика, адже зараз для МВС міграція за замовчуванням – це етнічні злочинні угруповання. І найперше, що має бути зроблено, це за межі МВС має вийти питання міграційної політики, натомість ці питання можна доручити Мінекономіки. Про це в інтерв’ю Фокусу розповів виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Також потрібно змінити всю логіку надання послуг мігрантам, почати, наприклад, з громадян країн ЄС, щоб на них відпрацювати алгоритми спрощення усіх дозвільних процедур, зокрема створити цифровізацію міграційних послуг. А що стосується, власне, залучення мігрантів з інших країн, то ми можемо досить непогано "списувати" у поляків, переймаючи їх досвід. Хоча такого точно досвіду не буде, бо у нас немає під боком "такої України", — каже Гліб Вишлінський.

Експерт впевнений: потрібно зробити все можливе для повернення з міграції українських біженців
Експерт зазначив, що, ймовірно, певна кількість людей приїде до України, як трудові мігранти, з країн Середньої Азії. Також частково буде міграція з бідних регіонів Туреччини. Крім того, в Україну може зайти бізнес із Туреччини, адже з європейського досвіду зрозуміло, що турецький бізнес дуже швидко адаптується.
автор Ніка Найз • 07 марта в 18:30
’Можливо, нам і не знадобиться так вже й багато мігрантів з огляду на ту структуру економіки, що буде в Україні після війни. Але насамперед важливо перед тим, як фокусуватися на залученні зовнішньої робочої сили, перевірити, чи все ми зробили для залучення українців, які сьогодні мешкають за кордоном. Набагато важливіше створити умови для повернення українців з-за кордону’, — зауважив Гліб Вишлінський.
Sakura-18cb• 07 марта в 18:31
Щось Вас забагато з політичними темами
автор Ніка Найз • 07 марта в 18:33
Ответ дляSakura-18cb
Щось Вас забагато з політичними темами
В Україні ринок автобусів у лютому впав на 4%!
Sakura-18cb• 07 марта в 18:34
Ответ дляНіка Найз
Я читаю новини, навіщо все тягнути сюди?
Svetrise• 07 марта в 18:37
я против, что бы эта недовласть что то там решала и по мигрантам тоже.
народ надо спросить и сделать все, что бы наши люди вернулись.
а то так и до этого недалеко..
автор Ніка Найз • 07 марта в 18:37
Ответ дляSakura-18cb
Також частково буде міграція з бідних регіонів Туреччини. Крім того, в Україну може зайти бізнес із Туреччини, адже з європейського досвіду зрозуміло, що турецький бізнес дуже швидко адаптується.
автор Ніка Найз • 07 марта в 18:38
Ответ дляSvetrise
а то так и до этого недалеко..
Бомжей надо завести из Турции и Бангладеш!
Svetrise• 07 марта в 18:42
Ответ дляНіка Найз
что они будут тут делать?
или это уже европа придумала план как сделать, что как у них 30-40% населения мусульман..
автор Ніка Найз • 07 марта в 18:42
Ответ дляSvetrise
что они будут тут делать?
Ямы копать! Дворы мести! Повышать рождаемость! Да мало ли для них тут работы!
ellllena.ua• 07 марта в 18:47
Заметьте, их вообще не посещают мысли поднять уровень жизни, установить нормальный баланс цен и зарплат, чтобы в отпуск слетать с одной зарплаты можно было, как немцы летают; ну чтобы вкусившие нормальную жизнь люди, домой вернулись, не потеряв при этом. Они думают лишь о том откуда дешевле мигрантов пригнать, из Азии или Африки.
автор Ніка Найз • 07 марта в 18:49
Ответ дляellllena.ua
Капитализм называется! Еще Карл Маркс с Кларой Цеткен сказали шо главное для капиталиста прибыль! А работники найдутся на средства производства! Завтра мы и отметим это дело! Слава 8 марта!
ellllena.ua• 07 марта в 18:55
Ответ дляНіка Найз
Да никто не приедет, нема дурних. Украине из олигархии до капитализма ещё грести и грести.
Тетя Фрося• 07 марта в 20:27
Своих поубивали, давай теперь мусор тащить к нам.