А_я_ЛОЖУ!• 02 февраля в 18:45
Можливе зменшення виплат новоприбулим біженцям з України
Після виборів 2025 року українцям, які вже перебувають у Німеччині, виплати залишать без змін, але новоприбулим доведеться задовольнятися лише 460 (19 208 грн) євро та жити в центрах для біженців. Політики всіх таборів сходяться на одному – українці мають працювати, а не залежати від соціальної допомоги.
Про це пише DW. 23 лютого 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на життя українських біженців.
Основне питання, яке хвилює тих, хто вже перебуває у країні, та тих, хто планує виїхати, – що зміниться в соціальних виплатах і можливостях працевлаштування. Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), які наразі лідирують у передвиборчих рейтингах, висунули чітку програму щодо українців.
Вони планують сприяти їхньому працевлаштуванню, зокрема спрощувати процедури визнання професійної кваліфікації та забезпечувати вивчення німецької мови в робочому колективі. Однак водночас ХДС/ХСС пропонують суттєво скоротити соціальні виплати для новоприбулих українських біженців.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуде після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ще жорсткіші умови для українців пропонує "Альтернатива для Німеччини" (АдН) – ультраправа партія, яка стабільно тримається на другій позиції в рейтингах. Вони виступають за скасування "грошей для громадян" для всіх українських біженців, а не лише для новоприбулих, залишивши лише мінімальні 460 євро. При цьому дозвіл на роботу для українців вони все ж підтримують, на відміну від інших біженців, яким працювати заборонено.
Попри високий рейтинг, перспектива входження АдН до складу уряду поки що малоймовірна – більшість провідних партій відмовляються співпрацювати з ними. Однак їхній вплив на політичний порядок денний зростає, що може змусити інші партії переглянути свою позицію.
Зменшення виплат для українців підтримує також Вільна демократична партія (ВДП). Вони вважають, що великі соцвиплати є "хибним стимулом для міграції" і пропонують створити новий соціально-правовий статус для всіх біженців, включно з українцями.
Союз Сари Ваґенкнехт (ССВ), нова політична сила, також виступає за скорочення соціальних видатків, хоча прямо українців у своїй програмі не згадує. Вони аргументують свою позицію тим, що виплати біженцям надмірно збільшують навантаження на бюджет Німеччини.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і "Зелені", які також мають високі шанси потрапити в Бундестаг, не підтримують жодних змін у політиці щодо біженців. Вони наголошують на необхідності інтеграції українців до ринку праці, але без штучного скорочення виплат.
З огляду на рейтинги партій, найімовірнішим сценарієм є формування урядової коаліції на базі ХДС/ХСС разом із СДПН або "Зеленими". Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуве після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ждушечка• 02 февраля в 18:49
Мне так нравится, что арабов и африканцев с вечно беременными гаремами принимали годами и пачками, а украинцы им как кость в горле. Меркель поставила страну в полную энергетическую зависимость, особенно, от раши, но виноваты снова украинцы.
Ух яка ж Я• 02 февраля в 18:49
Ответ дляАнонім Перший
Вангую - зараз буде срач)
А я лиш уявити можу, як тих, хто вже майже 3 роки живе думкою ’всех погонят’, буде ковбасити, коли їх надії не справдяться
Фоточки нема• 02 февраля в 18:49
Як завжжи логіка у німців відсутня. Тобто ті хто безкінечно перездають екзамени третій рік нехай і далі так роблять, замість того що б змусити їх шукати хоч якусь роботу. А от хто зараз буде їхати з Покровська - тим нічого не дамо
А_я_ЛОЖУ!
• 02 февраля в 18:50
Це дійсно можливо ? Замість того , щоб трохи зменшити захист вже інтегрованих за 3 роки і дійсно допомагати тим , хто до цих пір все це терпів у війні в Україні і тільки зараз буде виїзджати?
Анонім Перший• 02 февраля в 18:50
Ответ дляФоточки нема
Хто заважав їм їхати на початку?
Фоточки нема• 02 февраля в 18:50
Ответ дляАнонім Перший
Хто заважав їм їхати на початку?
Лінія фронту, яка була далеко
Ух яка ж Я• 02 февраля в 18:50
Ответ дляФоточки нема
логіка відсутня у тих, хто ведеться на передвиборні вкиди
А_я_ЛОЖУ!
• 02 февраля в 18:51
Ответ дляАнонім Перший
Хто заважав їм їхати на початку?
Україна понад усе 😪
Зрадорозганячка• 02 февраля в 18:52
Вообще все равно. В принципе человек, довольствующийся жизнью в Германии на 500€ и не бегущий работать, чтобы жить полноценной жизнью, уже диагноз. Это как в Украине работать в сельской библиотеке и быть всем довольным
А_я_ЛОЖУ!
• 02 февраля в 18:53
Ответ дляУх яка ж Я
Удалено администрацией...
Та ні , от дуже припекло , треба їхати, а тут сюрпрайз.Болюча тема відміна оплати оренди і медстрахування.
Анонім Перший• 02 февраля в 18:54
Ответ дляЖдушечка
То не тільки в Німеччині. Я певний час була у Франції, то одна асоціація, яка допомагала нам з документами, сама казала що араби і т.д. спеціально народжують купу дітей щоб не працювати і отримувати виплати. Але українцям заважають лише свої
Мама Никитки-2• 02 февраля в 18:55
Ответ дляФоточки нема
В минулому році така ж логіка була і в Ірландії. Тим хто давно заїхав залишили старий розмін, новоприбулим зменьшили здається вдвічі.
Библиотекарь• 02 февраля в 18:57
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Що вам заважає поїхати в Чернівці чи Хмельницький? Останні, до речі, частенько від шахедів потерпають
Фоточки нема• 02 февраля в 18:57
Ответ дляМама Никитки-2
Це тільки свідчить про відірваність европейців, від реальності, або нерозуміння що відбувається в Україні
Джинци на Флісі• 02 февраля в 18:58
Ответ дляБиблиотекарь
Удалено администрацией...
Мадам Тю-лю-лю• 02 февраля в 18:58
Ответ дляФоточки нема
А що, тільки крайнощі?
Є ті, хто приїхав півроку чи півтора року назад і зараз продовжує вивчати мову, багато частково працюють, чи мають безкоштовну практику.
Але я теж не розумію, чому урізають ТІЛЬКИ тим, хто приїде. Треба якось балансувати і створювати однакові умови.
Але, нажаль, наше думка на форумі нікого не цікавить
Ширли-Мырли• 02 февраля в 18:58
Не розумію, мало стресу від своїх новин, щоб ще розбиратись в перередвиборчому німецькому двіжу? Чи це, щоб плювати західній частині на східну і ,навпаки, і тих хто там на тих, хто,ще в Україні?
Библиотекарь• 02 февраля в 18:59
Ответ дляСhanelKa
Вже є потужний срач за ті євро?
Чи є перспектива переплюнути тисячу від вови ?
Ще не всі з теми про Нідерланди прийшли))
Мадам Тю-лю-лю• 02 февраля в 18:59
Ответ дляМама Никитки-2
Потім ж, через півроку десь, усім зрізали здається
Джинци на Флісі• 02 февраля в 19:00
Ответ дляАнонім Перший
В Польше тоже есть такое, какие то группы получали пособия то им и платят постоянно, остальным зась.
Библиотекарь• 02 февраля в 19:03
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Це вже компетенція приймаючих країн таке присікати. Люди скористалися можливістю виїхати, і виїхали. Ті, хто був ближче до лінії фронту, чомусь часто сидять до останнього