Забрала і не сказала• 06 апреля 2025
Теперь нельзя будет продать свои б/у трусы?
То есть, если я продам свои б/у трусы (образно говоря) наложкой через новую почту, новая почта отчитается в налоговую, что я получила эту наложку, и что будет? Штраф? Заставят оформить фоп? Как это будет происходить? Трусы, скажем, стоят 20 грн. ,(выше необлагаемого налогом минимума), а нужно будет заплатить есв плюс военный сбор плюс еще что-то. Продажи несколько раз в год. Где же взять деньги, чтобы оплатить все эти налоги? Получается, проще выбросить или кому-то подарить?
Кто продает б/у изредка, будете оформлять фоп?
Кастрюлька• 06 апреля 2025
Ответ дляМстящий за Зайца
Перевожу: дайте, пожалуйста, закон о котором говорит автор? Номер и/или когда приняли? Можно сразу ссылкой.
Если бы такое было - то все бы уже про это говорили. Особенно украинские новости и блогеры, которые каждый день рассказывают новости честные (и хорошие, и плохие).
Автор того сообщения верит одному из них. И если он НИЧЕГО не говорил про налог с продажи бу - значит такого закона нет.
А все эти типа «новости» на непонятных сайтах, и особенно темы на советчице - это все русня старается доя раскачивания общества в Украине (очень, кстати, на них похоже)
Сегодня вот тут увидела. И там еще про неподання чеків привело в шок!
Лише за перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч платників податків і громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки. В окремих випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО/ПРРО’, — йдеться в дописі.
Які будуть штрафи
Підприємницька діяльність без реєстрації — штраф від 17 до 34 тисяч гривень, а в разі повторного порушення протягом року або отримання доходу у великих розмірах (понад 17 000 грн) — від 34 до 85 тисяч гривень із можливою конфіскацією продукції.
Невикористання РРО/ПРРО карається штрафом 100% вартості проданих товарів або наданих послуг за перше порушення. Після повторного порушення санкцію накладуть на 150% вартості.
За неподання електронної звітності з РРО та копій фіскальних чеків передбачений штраф у розмірі 510 гривень.
Які будуть штрафи
Кастрюлька• 06 апреля 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
И ни одного внятного ответа... Так нужно фоп оформлять или нет, вообще не понятно... Или декларацию заполнять? Декларацию в налоговой нужно брать или это как-то онлайн оформляется? Продала 4 трусов по 20 грн., итого 80 грн. дохода в год, так писать в декларации?Сколько налогов с этого заплатить?
Я нашла внятный ответ:
’Вкрации’: пока не принят. До конца апреля выдыхаем.
Кастрюлька• 06 апреля 2025
Ответ дляИНЬэтовамниЯНЬ
Подскажите пожалуйста, так эта постанова уже вступила в силу?или у нас как всегда задним чтслом?
Вот тут пишут, до коеца апреля еще нет. Но выше пишут: с 1 марта. Дурдом:(
Кастрюлька• 06 апреля 2025
Ответ дляМстящий за Зайца
Вот я нашла в указанной ниже теме на фб:
Вроде, не принят. Но выше Южанину цитипуют про 1 марта! Нифига ее ясно!
Забрала і не сказала
• 06 апреля 2025
Ответ дляКастрюлька
Вот и мне это не ясно
Кастрюлька• 06 апреля 2025
Ответ дляМстящий за Зайца
Вот, пожалуйста. Нашла с номером:
Как показывает гугл, Гетьманцев и Южанина, упоминаемая в этой теме, прлучаются, недостатрчные блогеры, чтоб не обращать внимание на их слова и думать, что разговоры о готрвящихся налонах на проланные б.у. ’полщунки’ - это происки врагов?
Кастрюлька• 06 апреля 2025
Ответ дляИНЬэтовамниЯНЬ
Я боюсь, что задним числом могут:(
Не могу понять, у Гетманцева речь про 10%, а у Южаниной про 23!
НІНА ЮЖАНІНА:
З 1 березня податкова почала отримувати дані про грошові перекази на рахунки громадян та суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет.
Такі дані зазначаються у фіскальних чеках, що видаються фінансовими установами при прийманнікоштів для подальшого переказу (зокрема, при отриманні посилок з післяплатою на Новій пошті чи Укрпошті).
🔄За інформацією податкової за перші 20 днів березня було ідентифіковано десятки тисяч платників податків і громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари.
При цьому податкова вже попередила 📣громадян та підприємців (❓), які здійснюють продаж товарів через Інтернет, що для уникнення фінансової та адміністративної відповідальності у майбутньому необхідно :
- офіційно зареєструватися як суб´єкт господарювання;
- здійснювати розрахунки через РРО/ПРРО;
- дотримуватися податкового законодавства.
1/2
Проте реальність в тому, що не всякий продаж є підприємницькою діяльністю. Наприклад, продаж фізичною особою своїх вживаних речей.
❓І як податкова буде виокремлювати такі операції від прихованої підприємницької діяльності?
Поки податкова не відзначалась якоюсь складною аналітичною роботою, тому 🤷♀️не здивуюсь, якщо все зведеться до систематичності операцій (а сьогодні систематично – це 🔄 більше трьох разів на рік).
Є проблема ❗️і з оподаткуванням отриманих коштів.
Сьогодні (і на цьому наполягає Мінфін під час різних дискусій) усі суми коштів, отримані від таких продажів («не підприємницьких»), мають включатися в дохід фізичної особи, така фізособа повинна подати річну декларацію і сплатити з цих сум до бюджету 23% (18% ПДФО та 5% військового збору).
Тобто, якщо людина продала туфлі своєї вирослої з них дитини за 200 гривень, то з них має сплатити до бюджету 64 грн та ще і зобов’язана подати річну декларацію про доходи. Навіщо це потрібно⁉️
А якщо така людина продасть чотири речі – то що, має зареєструватись ФОП⁉️
Вважаю, що ці 👆питання необхідно негайно врегулювати та встановлювати певні пороги для таких операцій.
НІНА ЮЖАНІНА:
1/2
Бутерброд и я• 06 апреля 2025
Ответ дляКастрюлька
Я боюсь, что задним числом могут:(
НІНА ЮЖАНІНА:
1/2
НІНА ЮЖАНІНА:
1/2
Ну так закон про оподаткування 5+5% тільки планується, а зараз дохід від продажу вживаних речей хочуть підтягнути під оподаткування доходів фізосіб на загальних підставах 18+5%. Хоча яка логіка? Чомусь, коли я купую товари, держава мені не доплачує, навпаки, отримує ПДВ. А коли я продаю цю річ в рази дешевше ніж придбала, маю знову відстегнути державі. В багатьох країнах просто встановлений ліміт на рік для подібних доходів, який не оподатковується. Замість того, щоб рухатись до уніфікації законодавства з Євросоюзом, видумують казна що на фоні війни, росту цін і зменшення реальних доходів населення. Те саме стосується і постійних розмов щодо зниження митного ліміту до 0-20€
Я вже мовчу про боротьбу з корупцією, яка б дала в бюджет в мільйони разів більше і не створювала купи роботи податківцям по відстеженню продажів вживаних трусів
Щебетушка• 08 апреля 2025
Ответ дляРадуга-дуга
Нет здесь ничего логичного. Налог берется с дохода, доход это разница между покупной и продажной стоимостью. Те же трусы покупались за 50 грн. продаются за 20, по Вашей логике государство продавцу доплачивать должно, а не наоборот.
Доход, это все, что вы получили, а разница - то, что вы пишете, это прибыль.