Посудомойка• Изменено 08 апреля 2025
ДПС не штрафує за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках
Девочки!! ну вот жЕ! не боимся:)))) все нам разьяснили, пояснили.
Інформація, поширена низкою медіа про те, що податкова нібито почала штрафувати продавців з OLX, Promua, соцмереж та інших платформ і автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, навіть якщо вони продають онлайн особисті речі, не відповідає дійсності.
Наголошуємо:
- продаж індивідуального майна (особистих речей) не розцінюється як підстава для фінансової або адміністративної відповідальності за порушення вимог чинного податкового законодавства;
- лише систематичний продаж та одночасно однорідний асортимент товарів має ознаки підприємницької (господарської) діяльності. Це не стосується реалізації індивідуального майна (особистих речей) громадянами за допомогою таких електронних торговельних платформ як OLX, Prom та будь-яких соцмереж;
- посилення контролю за інтернет-продажами здійснюється, щоб запобігти зловживанням та ухиленню від сплати податків саме в сфері підприємницької діяльності.
ДПС вкотре закликає суб’єктів господарювання, які залишаються в «тіні», привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства самостійно та добровільно:
- офіційно зареєструватися як суб´єкт господарювання;
- здійснювати розрахунки через належним чином зареєстровані РРО/ПРРО;
- дотримуватися податкового законодавства, щоб уникнути фінансової та адміністративної відповідальності у майбутньому.
Наголошуємо:
Посудомойка
• 08 апреля 2025
Ответ дляКараПузовна
Фух, можете спокійно б/у лівчик продавати, мамкіні бізнесмени
Анонимба• 08 апреля 2025
Ответ дляПосудомойка
вчера уже вечером обсуждали
Асталависта бэйби• 08 апреля 2025
І вчора, і сьогодні обговорювали.
Наче ’заспокоїли’, але як уникнути однотипного асортименту і довести, що це особисті речі.
Дитячий одяг/іграшкі однотиний асортимент, жіночий одяг - теж.
Я от збиралася тільки б/у книги продати, це ж теж однотипний асортимент і взагалі як довести, що вони б/у, якщо сучасні і 1 раз прочитані? Я вже їх навіть виставила і ціни смішні символічні поставила, 1 продажа олх досиавкою навіть відбулася, інші деактивувала.
Краще ще почекаю, поки щось проясниться.
Посудомойка
• 08 апреля 2025
Ответ дляАнонимба
вчера уже вечером обсуждали
да? буду искать. я только сегодня нашла.
Посудомойка
• 08 апреля 2025
Ответ дляАсталависта бэйби
І вчора, і сьогодні обговорювали.
таки да. впечатление что нахлобучивают и дальше. просто отнекиваются. а потом бац! и сюрпрайз. что от них хорошего можно ожидать. а вообще офигеть - за товар производитель платит налог, потом покупатель платит налог покупая товар, потом потребитель хочет продать бу товар за который дважды плочены налоги и тут давай деньги! ну что это за сюр?
sumish_stock• 08 апреля 2025
Только есть нюанс: ’систематичний продаж ’ - это больше 3-х (!!!) вещей в год.
Посудомойка
• 08 апреля 2025
Ответ дляsumish_stock
а где это написано? где можно прочить определение официальное?
sumish_stock• 08 апреля 2025
Ответ дляПосудомойка
Только такое нашла, но та же Смаглюк дальше говорит: Однако налоговая служба не сосредотачивается на таких мелких случаях.
проверка подобных эпизодов требует значительных человеческих ресурсов со стороны налоговой, поэтому не является предметом её глобального интереса.
Посудомойка
• 08 апреля 2025
Ответ дляsumish_stock
ага. ясненько. спасибо