Все будет, но потом• 25 апреля 2025
Поради безпеки при шахедах
1. Коли пишуть , що шахеди вилетіли у вас є алгоритм дій! Приготувати в коридорі, тривожну валізу ( документи, гроші, вода, знеболювання, бинт- обовʼязково), приготувати взуття , теплу кофту, воду, аптечку, повідки для собак, бокси для котів!
2. Як тільки оре сигнал тривоги ви тут же одягаєтесь в те, що вже лежить у коридорі! і обуваєте взуття, котів в бокси, собаки на повідець! Всі садяться як можна ближче до виходу! Завжди не важливо в вашому районі летять чи іншому!! Це обовʼязково!!! У коридорі немає бути дзеркало чи скла!!! Уберіть, якщо є, або знімайте , коли пишуть , що вилетіли.
3. Після вчорашньої ночі я чітко усвідомлюю, що якщо прилетить у будинок( не дай Боже!) або поряд , буде лише 10 секунд!!! Буде погано( почнете блювати, не буде слуху) , потрібно виходити до найближчого забору подалі від пожежі!!!з собою в валізі потрібно, щоб була вода та знеболююче , бігти
!
Ви не зможете піклуватися про когось , тому кожен повин бути підготовлений!!!
Не важливо в приватному будинку чи квартирі, якщо є можливість уйти в укриття коли пишуть , що вилетіли, уже ідіть, бо коли лунає тривога - вже пізно і не можна рухатись по вулиці!!!
Тільки коли ви відійшли від хвилі і шоку - можете думати , як надавати допомогу!
Не нехтуйте повідомленнями!! Бережіть себе і близьких!!!
Стосовно тварин вони після вибухів не будуть вас чути, не будуть чемними, тому повідець!!!!!як тільки лунає тривога!!! Коти , інші маленьки тваринки, птахи- бокси!!!
А і дуже важливе!!! Перекривайте газ , коли лунає тривога!! Вчора один будинок згорів , бо газ!
І ще дуже важливо, дбайте про свободний підʼїзд пожежних, не перекривайте дороги… думайте до тривоги не лише про себе , а і про те, щоб вам могли допомогти!!!
Люди, прості речі , реально можуть врятувати!!!
Якщо у вас собаки у вольєрі, заберіть до себе на повідках!!! Навіть, якщо вони не бояться взривів !!!
Якщо це виконувати, можна врятуватись, інакше ні….Босі ноги, у піжамах, собаки без повідків, це смерть… бо після удару 10 сек ви відходите від цього і бігати не зможете( а у вас тільки 10 сек)!!!!
Поширюйте, розказуйте не нехтуйте!!!
( з фб )
Я тертий жук• 25 апреля 2025
Не обращаю на них никакого внимания. Уже так привыкла к ним, что отношусь как к назойливой мухе. Жужжит и хай жужжит.
Если сбивают прямо возле меня естественно просыпаюсь от звуков, но чаще всего даже не встаю
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляЩаслива Я
Дети - это моя боль...Те дети, которые пережили оккупацию- это отдельная история.
Иногда, закрываюсь в кабинете и сижу плачу(
Не плачьте пожалуйста
Все равно плачем Им не помочь , а свои нервы растрепаете . В итоге выгорите и уже не сможете реально помочь .
Чтоб иметь силы помогать другим , надо сначала позаботится о себе . Не забываете про себя ! Это важно !
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляЯ тертий жук
В каком Вы городе ?
Все будет, но потом
• 25 апреля 2025
Ответ дляOlga_72
То ми вам більше дієвих порад можемо накидати.
Да, конечно
Я только за
Все будет, но потом
• 25 апреля 2025
Ответ дляПригаю-цибаю
Или невозможность выехать. Работа, невыездные мужчины, пожилые лежачие родственники, банально отсутствие денег. Просто целые области мазохистов собрались.
ps В прошлое лето никакие искандеры, прилетавшие прямо на трассу здоровья не остановили туристов, приехавших на море и потусить в клубы. Мы знатно выслушали про ’танцы на костях’ от сильно правильных фейсбучников, но да ладно.Подозреваю, что и в этом году шахиды их не остановят.
Я про тему, которая не нравится
Выезды не предлагаю
Все будет, но потом
• 25 апреля 2025
Ответ дляOlga_72
І ще порада щодо тварин. Якщо вас оглушило вибухом, то вам буде не до тварин в клітках. Якщо вони будуть вільні, то вони побіжать, сховаються. В клітках вони нікуди побігти не зможуть.
Контужена людина губиться в просторі, і може забути що є діти та тварини, може забути як звуть, скільки років, де живе. Я після струсу мозку коли була в шоці не могла згадати хто я і де мешкаю. В голові була карусель того житла, де я мешкала в дитинстві.
Дякую за поради !
КвартираЧья• 25 апреля 2025
Ответ дляOlga_72
Якщо б кошка була в переноске, а хозяїн під завалами, то волотери б її не знайшли.
Вот и я об этом!
Щаслива Я• 25 апреля 2025
Ответ длявсегдаДаДа
Не плачьте пожалуйста
Спасибо за теплые слова.
Форточка• 25 апреля 2025
Ответ дляМамкиня доця
Як тільки оре сигнал тривоги ви тут же одягаєтесь в те, що вже лежить у коридорі! - живу в Харькове, из коридора вообще можно не выходить
и у нас в Харькове если начинает орать сирена, то уже где-то прилетело
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляЩаслива Я
Спасибо за теплые слова.
Если Вы действительно прислушаетесь , что надо о себе в первую очередь позаботиться , то конечно пожалуйста )
Щаслива Я• 25 апреля 2025
Ответ длявсегдаДаДа
Я стараюсь) и работаю над этим со специалистом.
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляФорточка
В последнее время чаты хорошо предупреждают
Форточка• 25 апреля 2025
Ответ длявсегдаДаДа
та среди ночи сильно не почитаешь те чаты
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляФорточка
Эти длинные сирены совсем заглушают жужжание шахедов . Ну хотя бы 7 гудков . Так нет , 15. И это бормотание , которое все равно не понятно .
Без QR коду• 25 апреля 2025
Ответ длявсегдаДаДа
це реально дратує
коли хочеш почути звук шахеда, де воно летить, а чуєш безкінечне виття
Соображалочка• 25 апреля 2025
Столько в этом опусе о собачках и ни слова о детях
Или дети тоже должны сами о себе позаботиться?
Все это полная дурня. Судьба у каждого своя и от нее не уйдешь.
Вчера у себя дома, в своей постели погиб военный, который был на фронте с 2023 года. Списан по ранениям. Приехал и погиб вдали от фронта.
Сплю и никуда не дергаюсь. И семья спит. А вы бегайте и ловите ночами своих канареек.
Форточка• 25 апреля 2025
Ответ длявсегдаДаДа
у меня окна на пригород выходят, то сирену только слышно отдаленно, а тетку - нет
Колупалочка• 25 апреля 2025
Дівчата, у всіх зараз вмикається яасто підвищена тривога? У мене буває 3 рази за ніч, тобто основна включилася на місто, а потім підвищена коли поряд шахед. Але спати хочеться, тому не реагую.
КвартираЧья• 25 апреля 2025
Ответ дляСоображалочка
Знакомая вышла в коридор, у неё окна вынесло, кровать под окном. Не вышла бы - убило
Дверной_Проем• 25 апреля 2025
Я з Черкас. Атаки шахедів у нас щоночі. Раніше я стелилася в коридорі. Зараз ні. Коли залітає в місто, я беру дитину, стільчик і спускаюсь на 2-й поверх підїзду і сідаєм в куток біля ліфту. Пролетіло - вернулися. Знов летить - знов спустилися. Якшо вилітають ТУшки, то ми просто завчасно ідем в укриття в школу. Мешкаєм на 9-му поверсі, тому коридор нам не допоможе.
Колупалочка• 25 апреля 2025
Ответ дляКвартираЧья
У моїх знайомих Васильків, спас матрас, від вибуху вони скатилися обидва на пол, а матрас з двухспального ліжка їх накрив зверху від вогню, трохи стихло - виповзли.
Пешеходик• 25 апреля 2025
Ответ дляЖонДуан
Розумієте, коли це торкається вас особисто, поїхати від війни не можливо. В моєму рідному місті не було тривог, попереджень, вайберів і т.д.
І ніхто не розповідав що робити, коли летить град або сонцепік. Там лічені секунди. І поради виживших рятували не одне життя. Так, в певний час ми виїхали з рідного міста. Але коли, повторюсь, це торкається особисто, куди не переїдь, цей біль завжди з тобою. Зараз в Києві.
дуже співчуваю вам(
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляБез QR коду
це реально дратує
Угу
И слух так натренируешь , как та летучая мышь ((
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляФорточка
Ну хоть выспаться можно ))
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляДверной_Проем
Ребят , честно . В Черкассах за всю войну два прилета по дамбе и один по отелю . И по отелю - это упала сбитая ракета .
В Черкассах тишь да гладь да божья благодать
Ответ дляКаРаКаТиЦа
взагалі всі ці поради - досить загальні і деякі з них неможливо виконати.
вчора Світлана Ройз виклала нагадувалку як поводитись якщо потрапили під завал. в одному реченні написано не рухатись щоб не завалило ще більше. і в наступних розтерти кінцівки, вкритись ковдрою, накласти пов´язку якщо йде кров, обняти дитину
Это точно , читала когда-то непригодные те советы
Я думаю в идеале на шее иметь маленький но мощный свисток , если сможешь его в рот засунуть
Ответ дляВсе будет, но потом
Людям давно пора таблеточки
Но не подошла информация, проходите мимо или добавьте свои советы
Уже настолько люди не здоровы ..
Я такие инструкции воспринимаю как -вот смотри как надо делать что бы выжить , не спрятался сам виноват
Но это просто невозможно соблюдать , с детьми, животными и работой
Я б хотела что бы президент с семьей и депутаты так пожили пару месяцев на кульках с одеждой в коридоре , возможно и война б закончилась