Я Головна• Изменено 03 мая в 08:26
Феритин 11,7 в 9 місяців дитина
Вчора брала консультацію в 4 доказових лікарів! Всі кажуть, що немає залізодифіциту у дитини . Але хіба не є нормою феритин до 25-30? Можливо є сенс взяти ще у 5го консультацію?🤣
Тішуся неперетішуся• 03 мая в 08:41
джипити:
Таке питання справді викликає багато сумнівів у батьків, бо референсні значення феритину — не завжди однозначні, особливо в немовлят.
Коротко по суті:
Феритин 11,7 у 9-місячної дитини — це нижче бажаного рівня, але ще не завжди говорить про клінічно значущий дефіцит заліза.
Норма для цього віку в різних джерелах зазвичай починається від 12 або 15 нг/мл, а деякі вказують бажане значення ближче до 30 нг/мл для забезпечення запасів заліза.
Що кажуть лікарі:
Лікарі, орієнтовані на клінічні прояви та загальні аналізи (гемоглобін, еритроцити, MCV, RDW), можуть вважати, що запас ще прийнятний.
Доказова медицина не лікує «аналіз», а орієнтується на симптоми і повну картину. Якщо все інше в нормі — можуть і не радити терапію.
Але водночас феритин 12 нг/мл у немовляти — це вже низький рівень, і в багатьох протоколах це — показ до профілактичного введення заліза (навіть за відсутності анемії).
Чи йти до 5-го лікаря? — Можна і не йти, якщо попередні чітко пояснили логіку своїх рішень. Але якщо мама внутрішньо неспокійна — одна коротка онлайн-консультація у ще одного фахівця точно не завадить.
Хочеш — я можу дати стислий текст запиту, який можна відправити педіатру або гематологу.
Коротко по суті:
Що кажуть лікарі:
Я Головна
• 03 мая в 08:51
Ответ дляТішуся неперетішуся
джипити:
Коротко по суті:
Що кажуть лікарі:
Коротко по суті:
Що кажуть лікарі:
Він мені вже лікування прописав 🤣🤣🤣 точніше дитині)))
Я Головна
• 03 мая в 09:09
Ответ дляАннуитет
Норма от 30. Я давала железо своему, аппетит лучше стал
У моєї дитини апетит просто супер
Їсть все , що не запропоную
Аннуитет• 03 мая в 09:11
Ответ дляЯ Головна
У моєї дитини апетит просто супер
Їсть все , що не запропоную
Отлично. Тогда возможно попробуйте питанием наладить или пропить железо просто не длительным курсом
Стильна штучка• 03 мая в 09:13
Залізо токсичне для маленьких дітей, якщо симптомів анемії немає, залиште дитину у спокої
Стильна штучка• 03 мая в 09:14
Ответ дляЯ Головна
Зовсім подуріли із своїм gpt
Будьте так ласкаві• 03 мая в 09:27
Без оценки дополнительно как минимум общего анализа крови и содержания железа в крови только по одному ферритину анализ не ставится. Ферритин - это в первую очередь белок и может быть низким и при низком уровне белка, тогда налаживать нужно его в первую очередь. Кроме того, гнаться за высоким ферритином не имеет смысла - это еще и повоспалительней фактор. Если давать железо без надобности можно спровоцировать много бяк.
И еще запомните - лечат не анализы. Лечат совокупность клинических проявлений с результатами анализов
Играю у края• 03 мая в 09:46
Всякі нутріціологи кажуть, що феритин має бути приблизно рівний вазі. Не думаю, що дитина важить більше 11 кг.
Кукусики• 03 мая в 09:57
Ответ дляСтильна штучка
Залізо токсичне для всіх
Я Головна
• 03 мая в 10:29
Ответ дляБудьте так ласкаві
Дякую за розгорнуту відповідь
Відповіді лікарів була сформована на основі ЗАК і Феритину