вАлнуюся сильнА• Изменено 17 мая 2025
На какой группе сдаете в аренду?
Сестра переехала к мужу после замужества и хочет свою квартиру сдать, не знает какую группу лучше для этого открыть 2 или 3. Может кто-то сдает и подскажет как лучше. Цена ее аренды максимум 14т
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
3 группа вигідніше. Там платиться тільки 5%+1%. + ЄСВ (зараз 1760 грн). Якщо сестра буде десь офіційно працювати - ЄСВ по ФОПу вона зможе не платити.
Тобто, з 14000 грн це буде 840 грн + ЄСВ.
2 група - фіксовані податки: 1600 грн + 800 грн + ЄСВ.
Але є нюанс: на третій групі звіт треба подавати кожні 3 місяці. На другій - раз на рік. Там нічого складного немає, але треба трішки розібратися.
І зараз забов´язали фіскалізацію даже тих проплат, що їдуть на разрухонковий рахунок.
Тоб то - додайте ще обслуговування рахунку ФОП (його треба обов´язково відкрити і отримувати виплати тільки на нього) - це мінімум 100 грн/міс, та касовий апарат (програмний - встановлюється в смартфоні) - це мінімум 150 грн.
Не оформлюючи ФОП можно просто як громадянин платити 18%+5% від любого прибутку.
Так що - рахуйте як вам вигідніше та зручніше.
Хіба касовий апарат обов´язковий для платежів по реквізитах фоп?
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
А скільки це ЄСВ? Фіксована сума? Стаж іде, якщо оплачувати? Дякую 💓
Так, стаж іде. Зараз 1760 грн, але збільшується з ростом мінімальної зарплати
Аноним_Русалка• 17 мая 2025
Ответ длявАлнуюся сильнА
От него нельзя отказаться, если не хочешь их пенсию, как в ЕС, там можно отказаться
Сестра не працює офіційно? Якщо працює, то ЄСВ як ФОП можна не сплачувати.
З маленькими сумами вигідніше 3 група.
Стетоскопуло• 17 мая 2025
Ответ дляА я женатая
Я не бухгалтер. А просто ФОП.
Але точно знаю, що з березня місяця змінили правила фіскалізації. І тепер треба в чеку проставляти як саме отримані кошти: готівка, картка чи рахунок за реквізитами.
І зрозуміла, що пробивати зараз треба все. Пробувала щось почитати на цю тему, але фахівці дуже протеворечиві. Як поверне податкова при перевірці - не ясно.
Єдине що б було гарантовано - надіслати лист-запит в податкову, щоб вони особисто на моє ім´я надіслали відповідь. Тоді цім можливо прикритися. Але мені, насправді, зручніше пробивати всі проплати по
касі. Тому я фіскалізую все. І точно знаю, що по цьому пункту до мене вже не прикопаються.
Анонім Перший• 17 мая 2025
Ответ длявАлнуюся сильнА
А если сдающий квартиру пенсионер - он не освобождается от віплат ЄСВ ?
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
Я не бухгалтер. А просто ФОП.
Ясно, я не маю прро поки що. Всі платежі по реквізитах отримую, за товари надаю видаткову накладну.
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляАнонім Перший
Пенсіонери не сплачують єсв
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
Я не бухгалтер. А просто ФОП.
Тобто ви здаєте в оренду наприклад квартиру і видаєте чек?
Стетоскопуло• 17 мая 2025
Ответ дляА я женатая
А що вас дивує?
По любій послузі ви маєте право отримати чек.
Будь то послуги перукаря, стоматолога чи клінінгу.
Стетоскопуло• 17 мая 2025
Ответ дляА я женатая
Все, що я читала по цьому питанню - дуже протеворечиво. Кожний трактує по своєму.
Напишіть офіційний лист від свого ФОПу в податкову з проханням роз´яснити це питання. Тільки їх відповідь на ваше ім´я буде мати значення при перевірці. Якщо вони скажуть, що не треба фіскалізувати ці проплати.
Мені зручніше пробивати все по касі.
Аноним Советчик• 17 мая 2025
Ответ длявАлнуюся сильнА
Вот поэтому и хочет официально, с договором и тд
А що їй це дасть? Чи ви думаєте, якщо офіційно, то держава збитки відшкодує?
Аноним Советчик• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
На цей рік ЄСВ з мінімальної ЗП - 1760 грн.
Так, саме з ЄСВ стаж іде.
Під час ковіду та війни дозволили не платити ЄСВ. Але тоді і страховий стаж не йшов.
Так, саме з ЄСВ стаж іде.
А що, війна закінчилась?
Стетоскопуло• 17 мая 2025
Ответ дляАноним Советчик
А що, війна закінчилась?
Війна не закінчилась. Закінчились пільги по проплаті ЄСВ в спокійних регіонах.
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
А що вас дивує?
Мене не дивує. Я уточнюю
А я женатая• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
Мені зручніше пробивати все по касі.
А яким прро користуєтеся?
Простецкая• 17 мая 2025
Ответ дляСтетоскопуло
Доповню .Програмний рро від податкової, ПриватБанку та ще деяких -безкоштовно , але ж нема зобовʼязань при оплаті на айбан фіскалізувати .
Самоучка• 17 мая 2025
ФОП не обязательно открывать. Кума, сдает две квартиры. Весной каждый год в налоговую ходит, берет квитанции и платит 18´/´ подоходного и 5/ сейчас военного сбора.