Вбигудях• 23 мая в 12:16

У всех соседей солнечные панели

И на улице где-то у каждого третьего. Началось массово с начала этого года. Неужели так выгодно? Говорят что экономия несколько тысяч гривен в месяц на свет. Окупаемость пару лет и это только с текущим тарифом.
Апрель Ивановна• 23 мая в 12:18
Мы поставили уже год как. За год в общем около нуля вышло. Это зимой больше покупается, летом больше продается.
Но это еще несколько лет надо чтобы окупилось все
Умничка-помощничка• 23 мая в 12:19
У нас практично у всієї вулиці сонячні панелі. У нас теж, але ми без зеленого тарифу, тільки для себе генеруємо. Раніше було вигідно (зелений тариф). Зараз по-перше, не виплачують гроші, колись виплатять. А по-друге, коли багато генеруючих станції на одній лінії, то в пікові часи, коли найбільше генерується енергії, вона вже не віддається в мережу, бо дуже піднімається напруга.
Умничка-помощничка• 23 мая в 12:21
А ви, авторе, з сусідами не спілкуєтесь? Логічніше у них запитати)
Ваша прЭлесть• 23 мая в 12:22
Ответ дляУмничка-помощничка
Ми також влітку минулого року для себе поставили.
Це спровокувало купівлю електромашини) тепер їздю ’безкоштовно’).
Весною, влітку гарна економія на рахунках, а найгірші листопад та грудень, там геть мало генерації було.
Ленне-Рейма• 23 мая в 12:24
А це не шкідливо? Це ж як міні-атомка, ну ,не атом, але сонячні панелі накопичують і генерують електроенергію. Біля високовольтна жити шкідливо,а то з усіх боків батареї?
Без образів• 23 мая в 12:24
а почем государство покупает? я искала и не нашла ((
хочу панели тоже, но в многоквартирном доме - это только мечта
Прилипало• 23 мая в 12:25
Конечно выгодно, и в случае отключения инвертор спасает
Українська Мрія• 23 мая в 12:30
Мы продаём комплектующие, шнуры переходники и прочее для солнечных панелей. И да, сейчас бум, люди с марта активно опять покупают (с осени был спад)
Апрель Ивановна• 23 мая в 12:31
Ответ дляБез образів
4 с копейками, но там есть условия по подключению
Без образів• 23 мая в 12:31
Ответ дляАпрель Ивановна
спасибо
да, я знаю
просто тариф нигде не нашла
там с бумагами много гемора
Панна Кота• 23 мая в 12:39
Я думаю в теперішній час це більше не про вигоду, а про незалежність в енергетиці. Генератори це ж теж не вигода, а можливість мати своє світло. Ну і здається якесь кредитування пільгове є для панелей.
Умничка-помощничка• 23 мая в 12:41
Ответ дляБез образів
Зелений тариф діє тільки до 2030 року. І якщо тариф для населення ще піднімуть, то вигоди вже ніякої не буде.
Умничка-помощничка• 23 мая в 12:41
Ответ дляАпрель Ивановна
5 з копійками)
Умничка-помощничка• 23 мая в 12:43
Сенс підключати зелений тариф є, якщо генеруюча установка 30+ кВт. А стільки панелей ще треба десь розмістити. Не завжди конфігурація даху це дозволяє.
Ворую вкусняшки• 23 мая в 12:46
Це вигідно хочаб тим, що максимально автономно від держави і її політики в енергетиці
Без образів• 23 мая в 12:52
Ответ дляВорую вкусняшки
вот это и есть суть
именно поэтому и хочу
Ужгород• 23 мая в 13:21
Ответ дляБез образів
В соседнем доме висит на 3 этаже уже года 2
Аннуитет• 23 мая в 13:23
Окупність то одне, а наявність світла при його відсутності- інше.
Так, фін економія є.
БезВзяток• 23 мая в 13:42
Ответ дляЛенне-Рейма
Сонячні панелі не накопичують електроенергію. Накопичують акумулятори ( їх можна в гаражі поставити чи в підвалі, подалі від постійного перебування людей). Ви ж телефоном і іншими гаджетами ( які на акумуляторах) користуєтесь?