Проработник• 27 мая 2025
Если совсем нет стажа официального, то пенсии совсем не будет?
Имеем женщину 60 лет, стажа официального - ноль. Трудовой книги нет. Не полагается ничего ей ?
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
В законі України про пенсійне забезпечення.
Але щоб довго не шукали,то з 1березня відбулося підвищення тим,хто отримує мінімальну соціальну пенсію.
І тепер пенсіонери,які не працюють, є одержувачами мінімальної пенсії незалежно від її виду та стажу – з 2725 до 3038 гривень, а для осіб, що працюють – 2361 гривень.
Никак нет пойму. Есть разница между соц помощью, для тех у кого стажа нет или меньше 10 лет (например), где минимум прожиточный идет в расчет и учитывается доход на одного члена семьи.
И социальной пенсией при имеющемся стаже, например уже 15, 20 лет? Как в этом случае.
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
В 65 років.
Мінімальний стаж для отримання пенсії по досягненню пенсійного віку (60 років) становить 32 роки. Якщо стаж менший, пенсію можна отримувати у 63 роки (за наявності 22-31 років стажу) або у 65 років (за наявності 15-21 року стажу)
О, спасибо.
Тогда размер пенсии рассчитывается каким образом? Если, например, у человека стажа 15 лет и он пойдет на пенсию в 65 лет.
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляМerida
Тю, так нсли есть деньги, пусть купит стаж.
Там вроде есть максимально допустимое количество лет, которые можно докупить
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляБарбітта
Надо подтверждать всё равно, запросами в архив. А если работала на оккупированной сейчас, территории. То как это сделать?
Без подтверждения, этот стаж не защитывают. До 22 года это точно, так было. Не знаю откуда тут эти сказки пишут, что подтверждение не нужно. В Днепропетровской области, точно все это нужно. И запись в трудовой, и документы из архивов подтверждающие этот стаж.
Зачем тогда эта персонификация?
Міні-бікіні• 28 мая 2025
Ответ дляНе зви чайна
Контракт закінчився, він укладається на 3-5 років
І який контракт заключила іноземна фірма з людиною без дня стажу із СРСР?
Фрикаделька• 28 мая 2025
Ответ дляДиректриссимо
Нет такого. Родственник имеет у квартиры и соц помощь.
Є, і в умовах це прописано. Можливо ваш родич отримує пенсію, ви впевнені що допомогу? Для пенсії таких умов немає. Він кожні 6 місяців її переоформлює? Бо вона не призначається на все життя.
Позаземний розум• 28 мая 2025
Ответ дляНепереможна
нет, вы ошибаетесь. Если 60 лет, то она 65 года рождения. Вот посчитайте, в 90-х развалился СССР, ей лет 25-26 было, если училась в институте, то года 2-3 только проработала в СССР
Якщо людина навчалася у ВНЗ у ті роки, то цей час іде до стажу. Це не випадок автора )
Маю натхнення• 28 мая 2025
Ответ дляПозаземний розум
Стажа за учёбу не достаточно для начисления пенсии
Позаземний розум• 28 мая 2025
Ответ дляМаю натхнення
За майно, але тоді людина мала відпрацювати до розвалу срсо мінімум років 8. У ті часи працювали геть усі. Тому ця історія просто придумана)
Твоя космішна• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
Що вона робила 60 років?В її молодості була стаття за тунеядство.Реально приводили на работу и устраивали.
При этом моя бабушка с в 1955м родила второго ребёнка и больше не вышла на работу. Ей было 37. Пенсию стала получать в 55 лет
ИНЬэтовамниЯНЬ• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
А такі питання не виникають до депутатів ?
Питання виникають до всіх, дивно що у вас тільки до інших питання виникають, то інша справа , так?))
Соня-сонятко• 28 мая 2025
Ответ дляПасхальний тролік
Каяспер• 28 мая 2025
Ответ дляФрикаделька
Пенсію чи соцдопомогу?
Ви праві, це соціальна допомога для людей, які досягли 65-річного віку та не мають стажу роботу або стаж роботи менше 15 років.
Для отримання: потрібно бути малозабезпеченим, непрацездатним та без достатнього доходу. Тобто треба довести, що відносишься до цєї категорії.
Каяспер• 28 мая 2025
Ответ дляПасхальний тролік
О, спасибо.
Залежить від того коли людина піде на пенсію.
П = Зп × Кз × Кс
де:
П — розмір пенсії;
Зп — середня зарплата по країні за 3 роки перед зверненням (станом на 2024 рік — близько 13 400 грн);
Кз — індивідуальний коефіцієнт заробітку (відношення зарплати людини до середньої по країні);
Кс — коефіцієнт страхового стажу (1% за кожен рік стажу, тобто 15 років = 0,15).
Але не менше рівня прожиткового мінімуму.
П = Зп × Кз × Кс
де:
П — розмір пенсії;
Самохвалова• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
Податки всі сплачують щодня, навіть в супермаркетах!
В супермаркеті ви не сплачуєте внески з ЄСВ до ПФУ, тому це ні до чого.
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляКаяспер
Якщо стажу є 15 та більше, то це вже повноціннапенсія? тільки виходять в 65?
Самохвалова• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
Про Італію я не знаю.А от Португальську та іспанську пенсію можна отримувати офіційно проживаючи в Україні.Між цими країнами є договір.
Громадяни України, які працювали та сплачували пенсійні внески в Португалії, мають право на отримання португальської пенсії, перебуваючи в Україні. Між Україною та Португалією існує угода про соціальне забезпечення.
Ця угода гарантує права, набуті громадянами обох держав на території іншої сторони.
Elaboration:
1. Загальні принципи:
Українські громадяни, які мають стаж роботи в Португалії, мають право на отримання португальської пенсії, навіть якщо вони проживають в Україні.
2. Міжнародна угода:
Україна має угоду з Португалією про соціальне забезпечення, яка дозволяє враховувати стаж роботи в Португалії при розрахунку пенсії в Україні.
3. Розподіл пенсії:
Якщо громадянин працював і в Україні, і в Португалії, пенсія буде складатися з двох частин: української та португальської, відповідно до умов угоди.
4. Порядок отримання:
Для отримання португальської пенсії в Україні необхідно звернутися до Пенсійного фонду України за місцем проживання.
5. Підтвердження проживання:
Пенсіонери, які проживають в Португалії та отримують виплати на банківський рахунок, мають щороку надавати до Пенсійного фонду України офіційно засвідчений документ ’Підтвердження факту, що особа є живою’, як зазначено на сайті Visit Ukraine.
6. Нарахування та виплата:
Пенсії нараховуються та виплачуються за новим місцем проживання у вільноконвертованій валюті,.
7. Дистанційне оформлення:
Українці, які виїхали за кордон, можуть оформити пенсію дистанційно, використовуючи вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
8. Зарахування стажу:
Для зарахування стажу роботи в Португалії необхідно надати відповідні документи, підтверджуючи легальність роботи та сплату пенсійних внесків.
Elaboration:
1. Загальні принципи:
2. Міжнародна угода:
3. Розподіл пенсії:
4. Порядок отримання:
5. Підтвердження проживання:
6. Нарахування та виплата:
7. Дистанційне оформлення:
8. Зарахування стажу:
Так от ключова фраза ’сплачували пенсійні внески’, а автор вважає, що вона сплатила ПДВ в супермаркеті Італії і хоче пенсію в Україні, це так якщо грубо.
Самохвалова• 28 мая 2025
Ответ дляЛеплю из пластилина
где это можно узнать, интересно?
На інфолінїї пенсійного фонду , написати лист у власному кабінеті ПФ, куди можна зайти за допомогою електронного цифрового підпису фз.особи - заодно і порахувати яка пенсія вам прогнозується.
Самохвалова• 28 мая 2025
Ответ дляБелая котичка
А в скільки років в Україні жінки ідуть на пенсію і отримують пенсію , якщо стаж був 15 років? Хіба не в 55 років?
ак з 1 січня по 31 грудня 2025 р. право вийти на пенсію у 60 років матимуть люди, у яких страховий стаж становить не менше 32 років. У 63 роки зможуть вийти на пенсію українці зі стажем від 22 до 32 років, а в 65 років – 15-22 роки. Якщо в людини до 65 років відсутній мінімальний страховий стаж, вона не має права на пенсію за віком, але отримуватиме соціальну допомогу від держави у розмірі 2361 грн
Пушап Мі мі• 28 мая 2025
Ответ дляпані Солоха
Работала неофицально, налоги не платила, а теперь пенсию ей подавай. Вообще обнаглели!!! Видать и от дохода с аренды жилья налоги тоже не платит. А пенсию ей подавай.
При покупках в чеке ее налоги, при покупке недвижимости - просто меньше, но есть.
Самохвалова• 28 мая 2025
Ответ дляпані Солоха
І на чистому глазу розказують, що вона має на це право. Тобто я все життя офіційно працюючи, плачу податки в пенсійний фонд 22% від зарплати і з якогось дива маю умовно ’утримувати’ так сеньору, яка ні копійки не відрахувала, зате пред´являє права. Причому я б зрозуміла ситуацію, якби у людини дійсно не було на що жити, а тут пасивний дохід такий, що нафіг та пенсія.
Люблю Украину• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
она могла работать на стройках штукатуром, там не оформляют
Люблю Украину• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
Поїхала закордон і працювала там до розпаду союзу. Потім тут працювала неофіційно. Не бідує. Має багато нерухомості, яку здає. Просто цікавить питання пенсії
тогда зачем ей эти копейки
Белая котичка• 28 мая 2025
Ответ дляСамохвалова
Дякую
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляЧерговий по кухні
Ещё ж бесплатный проезд будет и какие-то плюшки как пенсионерке
Субсидия на квартиру
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Контракт заключався не з іноземною фірмою, а з військовою частиною, людина була, як вільнонаймана. Пам*ятаєте, при СРСР були військові частини в Німеччині, Польщі і т.д. Туди і їхали працювати, правда для цього треба було прикласти певні зусилля.
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляПозаземний розум
Я теж думаю, що це вигадка. Тому,що при СРСР, той період, що людина працювала за кордоном, враховувався в стаж
Міні-бікіні• 28 мая 2025
Ответ дляНе зви чайна
Якби контракт був з військовою частиною, то і стаж був би
Леплю из пластилина• 28 мая 2025
Ответ дляСамохвалова
спасибо.)