Проработник• 27 мая 2025
Если совсем нет стажа официального, то пенсии совсем не будет?
Имеем женщину 60 лет, стажа официального - ноль. Трудовой книги нет. Не полагается ничего ей ?
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ длямистерЛяпсус
Границы были закрыты. Поехать она могла после распада, но никак НЕ ДО
І до розпаду могла поїхати працювати у військову частину, як вільнонаймана
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Як вона виїхала за кордон до розпаду союзу і чому повернулась?
Контракт закінчився, він укладається на 3-5 років
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
Не саджали,але примушували працювати.Десь до 1986го
Жінок не примушували, вони вважались домогосподарками
Проработник
• 28 мая 2025
Ответ дляНаполеон Бонапарт
Їй на кругову підтяжку не вистачає зі здачі в оренду?
Дивним чином вона згадала про державу, якій нічого не дала. І, при тому, зараз працюючі люди, які сплачують податки, будуть мати платити їй ’соціальну пенсію’...
Дивним чином зараз держава викрадає на вулицях чоловіків - кажучи, що вони щось повинні. Держава, в якій, люди платили за медицину, освіту та навіть здавали на штори на усіх етапах життя. А вас бентежить одна звичайна жінка пенсійного віку!
Цукрові вишні• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
Поїхала закордон і працювала там до розпаду союзу. Потім тут працювала неофіційно. Не бідує. Має багато нерухомості, яку здає. Просто цікавить питання пенсії
При таком колличестве недвиги там не пенсия, а налоги она должна платить с доходов
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляБарбітта
До многих до сих пор не доходит, что если вы оформляете пенсию, то нужны подтверждения со всех предприятий, вернее их фондов, где работали. И что люди работали по всему СНГ. В рашке, Казахстане, и т.п. А сейчас, как подтвердить этот стаж? Никак. Моя мама пол жизни проработала в Каховке. И за пол года до войны, оформляли пенсию, и оттуда надо был ответ на подтверждение стажа. А теперь угадайте. Как бы она оформила это сейчас? Ответ- никак! И осталась бы без стажа с соц пособием.
А що в трудовій книжці не було запису?
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляНепереможна
то то и оно. У нас так же соседка, все на сына перевела, в украине стажа ноль или года три, а потом все в Италии работала. Здесь купила инвалидность и получает эти 3000, 700 евро Итальянская пенсия, + сдает недвигу, тоже налоги не платит....не удивлюсь, если и супсидию имеет
А як вона може отримувати італійську пенсію, коли там не живе?
Плету корзинки• 28 мая 2025
Ответ дляСамохвалова
Відомості по зарплаті мають зберігатися 75 років. Якщо підприємства не існує - в архів звертайтеся, щоб отримати довідки про період до 2000 років. Бо з 2000 ввели персонифікацію і вже всі дані в цифровому вигляді отримувалися в ПФ.
В архивах есть даже если сейчас тот город на оккупированной территории?
Сиреневенькая• 28 мая 2025
Ответ дляНе зви чайна
Україна уклала договори з багатьма країнами офіційно,це всі колишні радянські республіки,а також з Республікою Латвією, Республікою Литвою, Королівством Іспанією, Республікою Естонією, Республікою Словаччиною, Республікою Чехією, Республікою Болгарією, Республікою Португалією, Республікою Польщею.
Можна отримувати і неофіційним шляхом.
Путающаяся• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
Як вона могла працювати закордоном в ті часи (до розпаду союзу) без офіційного працевлаштування?
Здається нас тут дурять.
Проработник
• 28 мая 2025
Ответ дляА я з косою
А за що такій людині платити, якщо вона не сплачувала податки?
А такі питання не виникають до депутатів ?
Проработник
• 28 мая 2025
Ответ дляА я з косою
Податки всі сплачують щодня, навіть в супермаркетах!
Не зви чайна• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
Можна отримувати і неофіційним шляхом.
Так, український стаж враховується, але ПМЖ даних країн закривається, якщо не живеш там півроку- рік. Немає ПМЖ, немає і італійської пенсії
Сиреневенькая• 28 мая 2025
Ответ дляНе зви чайна
Про Італію я не знаю.А от Португальську та іспанську пенсію можна отримувати офіційно проживаючи в Україні.Між цими країнами є договір.
Громадяни України, які працювали та сплачували пенсійні внески в Португалії, мають право на отримання португальської пенсії, перебуваючи в Україні. Між Україною та Португалією існує угода про соціальне забезпечення.
Ця угода гарантує права, набуті громадянами обох держав на території іншої сторони.
Elaboration:
1. Загальні принципи:
Українські громадяни, які мають стаж роботи в Португалії, мають право на отримання португальської пенсії, навіть якщо вони проживають в Україні.
2. Міжнародна угода:
Україна має угоду з Португалією про соціальне забезпечення, яка дозволяє враховувати стаж роботи в Португалії при розрахунку пенсії в Україні.
3. Розподіл пенсії:
Якщо громадянин працював і в Україні, і в Португалії, пенсія буде складатися з двох частин: української та португальської, відповідно до умов угоди.
4. Порядок отримання:
Для отримання португальської пенсії в Україні необхідно звернутися до Пенсійного фонду України за місцем проживання.
5. Підтвердження проживання:
Пенсіонери, які проживають в Португалії та отримують виплати на банківський рахунок, мають щороку надавати до Пенсійного фонду України офіційно засвідчений документ ’Підтвердження факту, що особа є живою’, як зазначено на сайті Visit Ukraine.
6. Нарахування та виплата:
Пенсії нараховуються та виплачуються за новим місцем проживання у вільноконвертованій валюті,.
7. Дистанційне оформлення:
Українці, які виїхали за кордон, можуть оформити пенсію дистанційно, використовуючи вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
8. Зарахування стажу:
Для зарахування стажу роботи в Португалії необхідно надати відповідні документи, підтверджуючи легальність роботи та сплату пенсійних внесків.
Elaboration:
1. Загальні принципи:
2. Міжнародна угода:
3. Розподіл пенсії:
4. Порядок отримання:
5. Підтвердження проживання:
6. Нарахування та виплата:
7. Дистанційне оформлення:
8. Зарахування стажу:
Леплю из пластилина• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
Гугл каже, що з 65ти років - 2500-2700 може отримувати людина
где это можно узнать, интересно?
Проработник
• 28 мая 2025
Ответ дляЛеплю из пластилина
где это можно узнать, интересно?
Гугл, пенсійний юрист
Ща как дам• 28 мая 2025
Ответ длямистерЛяпсус
Когда был союз, границы были закрыты, был железный занавес, поехать за границу она не могла, тем более на заработки
Сиреневенькая• 28 мая 2025
Ответ дляЛеплю из пластилина
где это можно узнать, интересно?
В законі України про пенсійне забезпечення.
Але щоб довго не шукали,то з 1березня відбулося підвищення тим,хто отримує мінімальну соціальну пенсію.
І тепер пенсіонери,які не працюють, є одержувачами мінімальної пенсії незалежно від її виду та стажу – з 2725 до 3038 гривень, а для осіб, що працюють – 2361 гривень.
Белая котичка• 28 мая 2025
А в скільки років в Україні жінки ідуть на пенсію і отримують пенсію , якщо стаж був 15 років? Хіба не в 55 років?
Сиреневенькая• 28 мая 2025
Ответ дляБелая котичка
В 65 років.
Мінімальний стаж для отримання пенсії по досягненню пенсійного віку (60 років) становить 32 роки. Якщо стаж менший, пенсію можна отримувати у 63 роки (за наявності 22-31 років стажу) або у 65 років (за наявності 15-21 року стажу)
Королева краси• 28 мая 2025
Ответ дляБарбітта
Кроме книжки нужно подтверждение стажа дополнительно. Книжки недостаточно. И никого не интересует, если ты работал в рашке или в оккупированных территориях. Рашка и до войны не отвечала на такие запросы. Наш сосед отработал на Сахалине 8 лет. Никакой пенсии за это он не получает. И звонил и писал и официально делал запрос, ноль. Очень удобно теперь государству, всех кто всю жизнь жил и работал в оккупации сейчас нахрен послать с пенсией.
У отца моего знакомого подобная ситуация. Он из Крыма. Сказали - знать не знаем, надо было не уезжать...
Барбітта• 28 мая 2025
Ответ дляНе зви чайна
А що в трудовій книжці не було запису?
Надо подтверждать всё равно, запросами в архив. А если работала на оккупированной сейчас, территории. То как это сделать?
Без подтверждения, этот стаж не защитывают. До 22 года это точно, так было. Не знаю откуда тут эти сказки пишут, что подтверждение не нужно. В Днепропетровской области, точно все это нужно. И запись в трудовой, и документы из архивов подтверждающие этот стаж.
Черговий по кухні• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
То навіщо їй та пенсія?Вона смішна?
В мене дядько все життя їздив,заробив на дві квартири під здачу,та ще одне комерційне приміщення купив.Пенсія йому не потрібна.Аренда плата підіймається разом з інфляцією,а пенсія стоїть на місці,або підіймається на копійки .
Живе і в ус не дує
Ещё ж бесплатный проезд будет и какие-то плюшки как пенсионерке
Барбітта• 28 мая 2025
Ответ дляМerida
Тю, так нсли есть деньги, пусть купит стаж.
Там такие суммы, что оно того не стоит
пані Солоха• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
А чому вона має відмовлятись від чогось на що має право ?
Ну когда вы уже все нажрётесь!!!
пані Солоха• 28 мая 2025
Ответ дляПроработник
Работала неофицально, налоги не платила, а теперь пенсию ей подавай. Вообще обнаглели!!! Видать и от дохода с аренды жилья налоги тоже не платит. А пенсию ей подавай.
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
У вашої мами була маленька зарплата.Нажаль це має вирішальну роль для розміру пенсії.Стаж ніяк не впливає на розмір.Стаж тільки дає право на отримання пенсії.
В мене стаж майже як у вашої мами,але пенсія у 7 разів більше.Зарплата завжди була більшою за середню.В два,три рази.Бо робота важка і шкідлива.
Сейчас все еще берут для расчета размера пенсии зарплату за любые 5 лет?
Пасхальний тролік• 28 мая 2025
Ответ дляСиреневенькая
Якщо втрачена,і таке бувало в колег,то дають запити в архіви.Я точно не знаю як і в які.Але це реально.Знайомі збирали відомості мабуть більше року.
А взагалі всім раджу,в кого є трудова на руках,зробити скани,і закинути їх в хмару.Або просто фото,і теж в хмару.Тобто в свій акаунт.Так вони будуть завжди у вас під рукою.
Можно еще, говорят, фото трудовой книжки в пенсионный кабинет отправить и уже будет все считаться.
Интересно, тогда не нужно будет дополнительно какие-то бумажки/подтверждения?