Козачка• 07 июля в 20:43

Реактивні зміни клітин плоского епітелію

Дівчатка, заспокойте. Маю ерозію (ектопію по-сучасному). Зробила плановий ПАП-тест. В результатах - реактивні зміни клітин плоского епітелію. Мені аж погано стало. Це що означає? Запалення є, але воно завжди є. А про реактивні зміни ніколи не писали (
Сладко-соленая• 07 июля в 20:46
лікар все скаже
не накручуйте себе
Пешеходик• 07 июля в 20:48
Реактивні зміни клітин плоского епітелію — це неспецифічна відповідь клітин епітелію (наприклад, шийки матки, піхви, шкіри, слизової рота) на запалення, травму, інфекцію, гормональні порушення або подразнення. Це не рак і не передрак, але потребує уважного ставлення.

Що означають «реактивні зміни»:

Це захисна реакція клітин на шкідливий вплив. Клітини можуть:

ставати більшими (гіпертрофія),

змінювати форму (але не злоякісно),

мати виражене ядро (реакція на подразнення),

іноді з’являються ознаки регенерації (відновлення пошкодженого шару).

Можливі причини:

Хронічне запалення (цервіцит, кольпіт)

Інфекції: ВПЛ (вірус папіломи людини), хламідії, кандидоз, герпес, трихомоніаз тощо

Механічне подразнення: спіралі, часті маніпуляції

Гормональні зміни (менопауза, вагітність)

Хімічні подразники (вагінальні свічки, гелі)

Що робити:

1. Повторити мазок через 3–6 місяців, якщо лікар порадить.

2. Встановити причину: обстежитися на інфекції, оцінити гормональний статус.

3. Лікувати основну проблему (запалення, інфекції).

4. Якщо є підозрілі ознаки — кольпоскопія, іноді біопсія.

❗ Реактивні зміни — це не онкологія, але можуть маскувати передракові процеси, тому важливо динамічне спостереження.

Якщо бажаєш, можу допомогти розшифрувати конкретний результат мазка або цитології.
Пешеходик• 07 июля в 20:49
На Зппп перевіртесь
Помеха справа• 07 июля в 20:50
Автор, смотрите, вместо Вас загуглили/спросили GPT
Магия, правда?
Но Вы тоже так могли
автор Козачка • 07 июля в 20:53
Ответ дляПомеха справа
Магия, правда?
Но Вы тоже так могли
В моменти, коли страшно, хочеться поговорити з людьми, які, можливо, зіштовхувались з таким. І можуть заспокоїти чи підказати щось. Чат джпт може не все
Ядвига Юсьлегко• 07 июля в 20:55
Ответ дляКозачка
Это результат воспаления, пролечитесь обязательно.пс гинеколог
автор Козачка • 07 июля в 20:55
Ответ дляЯдвига Юсьлегко
Спасибо!
Помеха справа• 07 июля в 20:56
Ответ дляКозачка
То, что Вы описали - плохо
Возможно, очень плохо
Успокоила?
Воленс-неволенс• 07 июля в 20:59
Ответ дляПомеха справа
Магия, правда?
Но Вы тоже так могли
Ну все, форумы все можно закрывать. Можно же просто в гугл залезть или спросить и gpt