неДоПриличий• Изменено 24 июля в 14:52
Пишу заяву на звільнення. Скільки я повинна відробити?
Знаю, що два тижні. Тобто 10 робочих днів? Так як два вихідних. От пишу наприклад звільняюся з 28.07. То останній робочий день 8.08? Правильно?
Перекус беру завжди• 24 июля в 14:54
Якщо у вас є дитина до 14 років, то можете зовсім не відпрацьовувати
неДоПриличий
• 24 июля в 14:54
Ответ дляПерекус беру завжди
Да? А як це в заяві написати. Старшому як раз 14. Але молодшій 6
Перекус беру завжди• 24 июля в 14:55
Ответ длянеДоПриличий
Пишете заяву, вказуєте, що у вас є дитина віком до 14 років і прикладаєте копію свідоцтва про народження
Бабуся мороз• 24 июля в 14:55
Ответ длянеДоПриличий
Прошу звільнити мене за власним бажанням з поважної причини, догляд за дитиною до 14 років.
Копія свідоцтва ждодається
Забризкана водою• 24 июля в 15:01
Автор, вы НЕОБЯЗАНЫ отрабатывать 2 недели, даже если у вас нет детей, заява может быть написана сегодня, уволить меня с завтра по собственному желанию, все! вы никому ничего не должны...
Пуки-куки• 24 июля в 15:10
Ответ дляЗабризкана водою
законы не для вас, они для других))
Пуки-куки• 24 июля в 15:12
Ответ дляБабуся мороз
Копія свідоцтва ждодається
тут такое дело, могут спросить в чем же состоит ’уважительная причина’ и попросить ее подтвердить, и будут правы.
lasorbonne• 24 июля в 15:23
Ответ дляПуки-куки
Что подтвердить, наличие ребенка?)
Читайте закон
неДоПриличий
• 24 июля в 15:24
Ответ дляЗабризкана водою
Они специально будут искать причину. Меня в отпуск не отпустили, при наличии детей. По графику. Просто не подписали заявление. Сказали-керівництво відмовляє вам у відпустці, бо нема кому працювати...
Чудовий каламбур• 24 июля в 15:24
Ещё, мне кажется, когда военное положение, тоже две недели по закону не нужно отрабатывать
неДоПриличий
• 24 июля в 15:25
Ответ дляЧудовий каламбур
У нас заставляют.
неДоПриличий
• 24 июля в 15:26
Ответ дляПуки-куки
Что именно подтвердить? Ребенка показать?
a.ostroverh• 24 июля в 15:29
Ответ длянеДоПриличий
К заявлению копии свидетельств, и хоть завтра увольняйтесь
Забризкана водою• 24 июля в 15:31
Ответ дляПуки-куки
в смысле попросить подтвердить? не пишите чушь!
Звезда в шоке• 24 июля в 15:31
Ответ дляЧудовий каламбур
Якщо підприємство знаходиться в зоні активних бойових дій.
Забризкана водою• 24 июля в 15:32
Ответ дляПуки-куки
законы не для вас, они для других))
жду выдержку с закона!
Це не віпрацювання, а порядок ’заява на звільнення подається за два тижні до передбачуваного звільнення’. Це для того, щоби роботодавець за цей період міг знайти вам заміну. Але дійсно є пункти та поважні причини за якими працівник може звільнитися одразу після подачі заяви і вказує цю причину в заяві.
неДоПриличий
• 24 июля в 15:39
Ответ дляМнята
Вони за 3 місяці нікого не взяли, коли звільнилася співробітниця-на початку травня...а тут за два тижні знайдуть? Не знайдуть вони нікого за таких умов. Я мала йти у відпустку у липні за графіком...тобто травень і червень був...не взяли нікого. То мені воно нащо? Не доплат нічого ще й відпустки не дали.
Ответ длянеДоПриличий
То вже їхні проблеми...
Марфа Українівна• 24 июля в 15:41
Когда в школах или институтах будет хоть немного лекций по правам человека?
Откуда этотдебильное ’отрабатывать’?
Нет такого в кзоте
По обычным правилам заявления на увольнение пишется за!!! две недели до предполагаемой даты увольнения. Т.е. сегодня вы пишете заявление ’прошу уволить 7 августа 2025
7 августа ваш последний рабочий день, в который вы должны получить все выплаты (зарплата, компенсация неиспользованного отпуска и т.д..)
Если есть дети до 14 лет, переезд, то вы можете написать заявление хоть прошу уволить 24 июля 2025 года.
Аналогично по согласованию сторон; вы просто с работодателем оговаривает любую удобную для вас дату
Откуда этотдебильное ’отрабатывать’?
Нет такого в кзоте
Пуки-куки• 24 июля в 15:43
Ответ дляЗабризкана водою
Так, жінка, яка має дитину до 14 років, не має автоматичного права звільнитися без відпрацювання 14 днів лише на підставі того, що є така дитина, якщо немає додаткових поважних причин або обставин.
✅ Що говорить закон:
Частина 1 статті 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП):
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши роботодавця письмово за два тижні.
Але частина 1 абзац 2 статті 38 КЗпП встановлює винятки:
“У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання в даній місцевості; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї** тощо), власник або уповноважений ним орган зобов’язаний розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.”
🔍 Ключовий момент:
У законі є згадка про “догляд за дитиною до 14 років”, як одну з причин, що може звільнити працівника від обов’язку відпрацьовувати 14 днів.
Але — це не автоматичне право, і судова практика підкреслює, що працівник повинен обґрунтувати, що саме наявність дитини унеможливлює подальшу роботу, тобто:
• Дитина часто хворіє.
• Немає можливості залишати дитину без нагляду.
• Відсутній дитячий садок або школа.
• Немає іншого члена родини, який би здійснював догляд.
• Особливий режим роботи, несумісний із доглядом тощо.
📌 Наявність дитини до 14 років як факт — недостатня підстава для звільнення без відпрацювання.
⸻
📚 Судова практика:
✦ Постанова ВС (справа № 761/35259/15-ц, 2018 р.):
“Сам по собі факт наявності дитини до 14 років не є безумовною підставою для звільнення без попередження. Позивач мав довести, що обставини реально унеможливлюють продовження роботи, однак цього не зробив.”
✦ Апеляційна практика також підтримує цю позицію:
Роботодавець не зобов’язаний звільняти працівника за власним бажанням без відпрацювання, якщо той не надав належного обґрунтування або доказів неможливості продовжувати працю у зв’язку з доглядом за дитиною.
⸻
✅ Що робити, якщо хочеш звільнитися без відпрацювання:
1. Подати заяву на звільнення за власним бажанням із зазначенням причини: “неможливість продовжувати роботу через необхідність догляду за дитиною до 14 років”.
2. Додати пояснення/докази:
• Довідку про стан здоров’я дитини.
• Відсутність садка/школи.
• Документально підтверджене непрацювання іншого з батьків.
• Графік роботи, який унеможливлює догляд.
3. Попросити звільнення у зручний для себе строк, наприклад — “з такого-то числа, без відпрацювання”.
4. Якщо роботодавець відмовляє — можна оскаржити дії у суді, але потрібно мати обґрунтовані причини, а не лише сам факт наявності дитини.
⸻
📌 Висновок:
Ні, сама по собі наявність дитини до 14 років не дає безумовного права на звільнення без відпрацювання 14 днів.
Але якщо є додаткові життєві обставини, що створюють неможливість продовження роботи, — таке звільнення можливе.
✅ Що говорить закон:
🔍 Ключовий момент:
• Дитина часто хворіє.
• Відсутній дитячий садок або школа.
⸻
📚 Судова практика:
⸻
2. Додати пояснення/докази:
• Довідку про стан здоров’я дитини.
• Відсутність садка/школи.
⸻
📌 Висновок:
Пуки-куки• 24 июля в 15:48
Ответ дляМарфа Українівна
Откуда этотдебильное ’отрабатывать’?
Нет такого в кзоте
Откуда этотдебильное ’отрабатывать’?
Нет такого в кзоте
ну вот этот лаг с даты подачи заявления и до увольнения называют отработкой, это ж ясен пень
Пуки-куки• 24 июля в 15:49
Ответ дляЗабризкана водою
жду выдержку с закона!
о том, что надо за 14 дней предупреждать об увольнении? че, серьезно?
неДоПриличий
• 24 июля в 15:53
Ответ дляПуки-куки
Я думаю нужно писать например с 28.07
Ну скажут отработать -ок. Значит последний рабочий день 8.08.
А если напишу з 8.08, то скажут с 8.08+ ещё 2 недели отработки...Я этого не понимаю! Как правильно писать заявление? Мне и так воду варят
Пуки-куки• 24 июля в 15:54
Ответ длянеДоПриличий
Я думаю нужно писать например с 28.07
вы пишете заявление сегодняшней датой, а в нем пишете - уволить с 08.08
а если заявление от 28, то пишете ’уволить с 11.08’
просто к дате заявления прибавляете 14 дней, и 15-й день - это дата увольнения
неДоПриличий
• 24 июля в 15:56
Ответ дляПуки-куки
Ну вот, а другие говорят пиши с 28.07. а на заяве напишут про отработать 2 недели...
Мне нужно, что бы меня точно отпустили. Потому что я с другими договариваться буду на конкретные даты
Марфа Українівна• 24 июля в 16:00
Ответ дляПуки-куки
Это не отработка, это заблаговременное уведомление работодателя согласно закона
Чудовий каламбур• 24 июля в 16:01
Ответ длянеДоПриличий
У нас заставляют.
Это не значит, что у вас действуют законно