Я часто чую фразу: “Я хочу говорити українською, але…”. А які ваші “але”? Що заважає перейти повністю? Давайте поділимося досвідом — можливо, хтось знайде підтримку та мотивацію!
Результат:
вже голосів:
134 (35.92%)
Ваш варіант
122 (32.71%)
Оточення спілкується російс-ю
73 (19.57%)
Відсутність внутрішн-ї мотивац
23 (6.17%)
Брак практики
21 (5.63%)
Лінь або небажання навчатись
Мелитрисса• 26 июля 2025
Ответ дляlekon-lekon
Ірландська мова майже зникла, бо колоніальна мова її витіснила, і зараз це намагаються тут робити всі, хто ’гаваріт на язикє сваєй матері і відіт сни на рускам
’ як це бачити сни на рускам загадка, мабуть коли робили нарізку пропаганди, то не дуже заморочувались
Ви хоч сама себе розумієте? Щось не схоже.
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляАмира Насралла
Это точно. Мой муж в части по-русски общается, как и большинство его сослуживцев.
Так може ваш муж в кацапській армії, то логічно, що на рускам. В ЗСУ всі документи, накази українською, чи сидять перекладають
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляАмира Насралла
Что там ирландцы...
США воевали с Великобританией за независимость, сейчас это один из самых больших праздников в США. Но, парадокс, до сих пор они разговаривают на вражеской мове и при этом они самая сильная страна в мире...
А на якій мові розмовляли переселенці, невже англійською, невже вони були колонією, яка захотіла незалежності?
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляАмира Насралла
Если державною мовою розмовляєш, то можно оточуючих ображати?
А також красти ешелонами та мільярдами, знаходжуючись при владі, потакати та покривати злочинців?
Українська, люба моя - не індульгенція!
Вам 5, ви не перша робите константу із розмовляєш українською=крадеш, зовсім не кацапській слід
Ответ дляlekon-lekon
О, вже кацапи пишуть свої види українською, час розмовляти мовою ніколи не прийде виходить, бо завжди щось буде важливіше
На ваш сарказм, так і бьіть, уваги не звертатиму. Якщо Ви не бачете, що титанікк хана, я не маю права вас на таке налаштовувати🤷♀️
Ответ дляlekon-lekon
Я відео дивлюся інколи. Викладають відео з війни. Да, говорять військові там російскою. Це ніяким чином не впливає на моє до них ставлення. І на їх суть в цілому. Вони там, вони вбивають росіян. І насрать, хоч би і корейською розмовляли
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляjulia_kid
На русском говорят во многих странах
Также есть к примеру Бельгия которая говорит на 3 языках , в каждой части Бельгии свой язык .
Что скажете ?
В Бельгії так написано в конституції, в Україні для всіх одна державна мова - українська.
Ответ дляReintTycha
У мене донька молоша російськомовна.
Від народження.
Ми українською. Вона- російською.
Ї хай мені тут розказують, що ми ніфіга не робимо- аби то змінити..і звідки в неї та російська- я не знаю. Бона тойчас наша сімя перейшла на українську 100%
Від народження.
Ми українською. Вона- російською.
Інтернет?
Мелитрисса• 26 июля 2025
Ответ дляlekon-lekon
И кто против?
Ответ дляjulia_kid
На русском говорят во многих странах
Что скажете ?
Тобто ви пропонуєте об´єднатися з рф та біларус´ю, як то зробила колись Бельгія з сусідами, завдяки чому в неї декілька мов?
Ответ дляLuchia80
Тим що змушують! Я взагалі україномовна , хоча для мене 2 мови рідні, я людина СССР, але мій чоловік з півночі , і донька розмовяє здебільшого російською , тож я теж розмовляю з ними на 80% російською... Але коли мої
західні друзі чують і починають тиснути, що я маю розмовляти лише укапїнською, і маю ЗМУСИТИ чоловіка розмовляти українською, мене це починає дратувати, чого мене , дорослу людину, чужі люди змушують тиснути на сім´ю, щось від мене вимагають... Я тоді просто починаю розмовляти весь час російською
Тобто коли ваших дідів змушували відмовится від їхньої мови на користь руснявого - то було ок?
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляTeonaa
Точно, титанік рабсії йде на дно, скоро цей картковий домік впаде
frumoasa17• 26 июля 2025
По-перше, тому що я не в Україні. По-друге, те що це не моя рідна мова. Я нею не думаю, але носій української мови. Також в моїй сім´ї нею не спілкуються, як і з рідними. Пишу нею, якщо листуюсь з деякими знайомими, друзями та тут на порадниці. Розмовною користуюся тільки з однієї близькою сім´єю або в Україні, коли буваю по справам.
_Wellness_• 26 июля 2025
Багато людей пишаються тим, що у зрілому віці вивчили українську. Я з дитинства вільно володію обома мовами, навіщо мені повний перехід? І донька у свої одинадцять вільно спілкується українською, російською і німецькою, вчить англійську і грузинську, а незабаром ще французьку. Перейти лише на українську, щоб що?
Ответ дляЧомучка
А що за таке фанатичне бажання вертатися назад і упорно доводити щось? Чого саме ми цим досягли?
Сильна Україна не треба нікому. А росіі щеий треба щоб іі взагалі не було. Зброю хтось у нас родив (ну, щоб доводити ж)? Це риторичне.
Просто якесь безглуздя
Ответ дляЧомучка
Якщо володієш обома мовами, то хіба це не є ідіотизмом викорінювати одну з них? Для чого?
Поїдьте з Укр., (ні, не мігруйте, а просто - у відпустку), - в туреччину, в казахстан, в болгарію, може в єгипет…англ там не знають прям всі…російку аж бігом. Для чого стояти в позі цій?
А якщо й стояти, то до це змінить?
Скажуть нам потім що єс козли вонючі, кинули як хотіли, і що треба було триматися росіі і не йорзать туди куди нас не звали і не звуть , і не позвуть судячі з усього - будемо знов брататися. Не скажуть, не будемо. Але це стояння в позі , не маючі за 30 років жодного ресурсу щоб це довести комусь …ну в голові цей план якось не вкладається
А якщо й стояти, то до це змінить?
Ответ дляИрина Павлик
Нажаль покоління виростали, соромлячись своєї мови.
Для мене українська – це не політика, а глибоке відчуття себе. Кожне сказане українське слово – це маленька перемога над століттями знецінення. Перехід не мусить бути різким:
почати можна з повсякденних фраз («дякую», «будь ласка»),
з улюблених пісень чи фільмів,
зі спілкування в соцмережах.
Головне – не боятися робити помилки. Мова живе тоді, коли ми нею говоримо.
Всім миру та добра
з улюблених пісень чи фільмів,
зі спілкування в соцмережах.
Всім миру та добра
Ну так это ваше ощущения себя и ваша перемога. А другие прекрасно чувствуют себя пользуясь русским языком. Да, украинский, государственный знают практически все. Но многие всю жизнь говорили на русском, у них русскоязычное окружение и они не хотят переходить на украинский. И имеют на это полное право.
Ответ дляunser
Согласна. У многих сейчас это форма протеста. Потому что наши власти пытаются навязать укр язык не путем популяризации, а путем запрета русского языка.
У меня не форма протеста. Я не собираюсь отказываться от своего родного языка, который я люблю. Не одно чмо, мне не будет указывать на каком языке разговаривать, когда мне отмечать праздники, в какую церковь ходить, учить правилам правописания, которые я прекрасно усвоила ещё в младших классах школы и т.д.
Ответ дляlekon-lekon
не зрозуміло, коли ви спілкуєтесь мовою, забуваєте російські слова і хто вам встигає нав´язати говорити українською і розводе мовні срачі
?
Я розумію, що не всіх людей природа наділила інтелектом. Але,якщо я пишу, що повністю перейти на укр мову мене зупиняє те, що я перерахувала, то логічно, що я розмовляю, в більшості, російською. Та, мабуть, не всім це зрозуміло, тому пояснюю. Мова, якою я розмовляю з народження-російська. Нею і продовжую в житті розмовляти. Коли до мене говорять українською, переходжу на українську. Через те, що часто використовую обидві мови, деякі слова забуваю.
Сподіваюсь тепер я написала зрозуміло і для Вас.
Ответ дляadri1807
Тобто якесь «чмо» таки вас навчило цьому в школі. Але тому «чму», можна було, а іншим - ні. Подвійні стандарти, вам так не здається?
Ответ дляadri1807
А для Вас это какая-то новость, что в школе учат правописанию, или Вы туда не ходили?
Новина в тому, що ви за замовчуванням визнаєте правильним те, що почули вперше в житті. Ви ж розумієте, що це може бути хибне знання? А те, чому вас намагаються «навчити» пізніше, може бути навпаки, правильним, а ви впираєтесь і не хочете нічого чути.
Ответ дляAlmamater
Упираюсь? Вы вообще читали, что я написала или до Вас тяжело доходит информация? Я люблю свой родной русский язык и всегда буду любить, во всём мире названия любых стран и фамилии пишут с заглавной буквы, я буду ходить в ту церковь, которую считаю нужным и хочу ходить и конечно отмечать праздники тогда, когда и отмечала всегда и считаю нужным. Надеюсь, на этом наш диалог исчерпан.
Ответ дляadri1807
Так ви виправдовуєте те, що кацапстан ви називаєте «расія» і пишете це з великої літери? Пишуть з великої літери назву того, до чого відчувають повагу і цінують. Яка повага до мокшандії? Особливо, якщо це саме мокшанські царьки вам ткнули пальчиком у календарик, і сказали, що і коли святкувати)
Ответ дляAlmamater
При чём здесь оправдываю? Да, Россия, я пишу с большой буквы, по той причине, что это название страны, какой-бы плохой она не была. А ещё я пишу с большой буквы фамилии Гитлер, Чикатило, Оноприенко, Путин, Бандера и даже Зеленский). А Вас я заблокирую, просто потому, что Вы мне надоели и у Вас очень ограниченное мышление)