Ирина Павлик• 25 июля 2025

«Що вас зупиняє від повного переходу на українську?

Я часто чую фразу: “Я хочу говорити українською, але…”. А які ваші “але”? Що заважає перейти повністю? Давайте поділимося досвідом — можливо, хтось знайде підтримку та мотивацію!
Результат:
вже голосів: 373
134 (35.92%) Ваш варіант
122 (32.71%) Оточення спілкується російс-ю
73 (19.57%) Відсутність внутрішн-ї мотивац
23 (6.17%) Брак практики
21 (5.63%) Лінь або небажання навчатись
Мелитрисса• 25 июля 2025
Ответ дляprozerpina123
Какие очевидные? Те, о которых до той рекламы никто и не говорил? Те, кто и не думал об этом, а, увидев рекламу, сквозь годы запомнил сны на русскАм языке ( это вообще как, праститИ)?
Видели ее все, не сочиняйте. Просто одни помнят с мыслью ’во идиот, какой бред несёт’. А вторые ’не, ну точно, я вижу сны на руззькам’
Очевидные вещи, это те, что человек думает на том языке на котором начал говорить, при условии, если его в детстве не перенесли в другую языковую среду. Это понятно любому здравомыслящему человеку, кроме вас, если вы об этом только из рекламы януковича узнали. Если вы китайского младенца усыновите, на каком языке он будет думать? На том на котором с ним будете говорить вы. Потом он вырастет, выучит китайский и вы можете переехать с ним в Китай, говорить ему, что его родной китайский, но он все равно будет думать на том языке, на котором с ним говорили вы и переводить на китайский при общении. Прожив в языковой среде лет 20, может и начнет думать на китайском, а может нет, это индивидуально. Вот эти очевидные вещи использовали в рекламе пиарщики януковича, если верить вашим словам. Может вы конечно выучили какой-то язык и думаете на нем, тогда вы большая молодец, можно только позавидовать или вы билингв, поэтому не понимаете. Уверенность в том, что все знают и помнят рекламу януковича просто умиляет. Я рекламу никакого политика не смотрела никогда, мне не интересно что они там врут, а врут они абсолютно все. И предвыборные обещания ничьи не читала, и на выборы не хожу, да, вот такая я плохая, поэтому смотреть их рекламу для меня нет смысла. А что касается того, что по вашим словам, до рекламы януковича не обсуждали кто на каком языке думает, так наверное необходимости не было, наверное раньше было меньше желающих переделать неугодных сограждан. Как смотреть сны на русском или другом языке? Ну вот снится вам ваш русскоязычный знакомый, он с вами во сне на украинском говорит или на английском? Вы сами во время сна на каком языке думаете? Наверное на том, на котором говорите. Не на языке же племени мумбо юмбо, даже если вам представитель этого племени приснится.
julia_kid• 25 июля 2025
Ответ дляАмира Насралла
Что там ирландцы...
США воевали с Великобританией за независимость, сейчас это один из самых больших праздников в США. Но, парадокс, до сих пор они разговаривают на вражеской мове и при этом они самая сильная страна в мире...
А сколько стран имеют по 2-3 языка ?
И ничего, никто никого за язык не травит как у нас .
Luchia80• 25 июля 2025
Тим що змушують! Я взагалі україномовна , хоча для мене 2 мови рідні, я людина СССР, але мій чоловік з півночі , і донька розмовяє здебільшого російською , тож я теж розмовляю з ними на 80% російською... Але коли мої
західні друзі чують і починають тиснути, що я маю розмовляти лише укапїнською, і маю ЗМУСИТИ чоловіка розмовляти українською, мене це починає дратувати, чого мене , дорослу людину, чужі люди змушують тиснути на сім´ю, щось від мене вимагають... Я тоді просто починаю розмовляти весь час російською
df364tye3• 25 июля 2025
предлагаю вам взять несколько журналов — в пользу детей Германии! По полтиннику штука! —
Нет, не возьму.
— Но почему вы отказываетесь? —
Не хочу.
— Вы не сочувствуете детям Германии? —
Сочувствую.
— А, полтинника жалко?! —
Нет.
— Так почему же? —
Не хочу.,,
julia_kid• 25 июля 2025
Ответ дляИрина Павлик
в жодній країні світу не почуєш такої відповіді про рідну мову. Жах
На русском говорят во многих странах
Также есть к примеру Бельгия которая говорит на 3 языках , в каждой части Бельгии свой язык .
Что скажете ?
Элли Иванова• 25 июля 2025
Ответ дляdf364tye3
Нет, не возьму.
— Но почему вы отказываетесь? —
Не хочу.
— Вы не сочувствуете детям Германии? —
Сочувствую.
— А, полтинника жалко?! —
Нет.
— Так почему же? —
Не хочу.,,
Ну, гениально же. И как точно в тему.
df364tye3• 25 июля 2025
Ответ дляЭлли Иванова
Ну, гениально же. И как точно в тему.
история ,,,
все уже когда то было ,,,
Almamater• 25 июля 2025
Отже ще раз переконуюсь з оркомовних коментарів і багатьох україномовних зі сфери «какаяразніца», що носії ворожої мови - носії кацапської ментальності. Агресивні, меншовартісні, і більш того - такі, що не вбачають в цьому проблеми. Сподіваюсь, ви давно в європах і омериках. Шкода, якщо ходите по вулицях наших міст. Ви - розсадники кацапської отрути.
Colombina.• 25 июля 2025
Она мне нравится и никогда не нравилась, использовала только при необходимости
Helenny• 25 июля 2025
Перейшла повністю на українську.
Раніше спілкувалася російською з друзями, українською на роботі, автоматом переходила з однієї мови на іншу.
Зараз лише українською.
Відвернуло від всього російського.
Daria0000• 25 июля 2025
Ответ дляАмира Насралла
Был муж на Западной. Там русский язык так же некоторые не понимают. как и рашисты - украинский. И говорят по-русски, если пытаются, с явным акцентом. Был очень удивлён.
И да, некоторые явно негативно относятся к русскоговорящим украинцам.
Так и есть. Мы там прожили 4 месяца. Конечно в курортных зонах вроде Буковели это вообще не проблема, но там где мы жили проблема. Но это все, по мнению местных, вброс ) т.к моё сообщение удалено 😅 нажаловались
Daria0000• 25 июля 2025
Ответ дляАмира Насралла
Я про Львовскую и Черновицкую область
Ивано-франковская, тернопольская. Закарпатская, кстати, более менее. Там люди посовременней
Татьяна-8275• 25 июля 2025
Родной язык - русский. Поэтому говорю на русском.
Считаю, что если хотите украинизировать - учите детей украинскому, создавайте интересный контент на украинском. От всех взрослых людей 30+ отстаньте уже раз и навсегда.
Sandra-1980• 25 июля 2025
В побуті спілкуюся російською вдома. Якщо до мене звертаються українською ,відповідаю теж. Якщо російською, аналогічно.Думаю на російській мові. На роботі ,вулиці, та різних закладах українською.
ReintTycha• 25 июля 2025
У мене донька молоша російськомовна.
Від народження.
Ми українською. Вона- російською.
Ї хай мені тут розказують, що ми ніфіга не робимо- аби то змінити..і звідки в неї та російська- я не знаю. Бона тойчас наша сімя перейшла на українську 100%
unser• 25 июля 2025
Ответ дляadri1807
Я и не хочу переходить на украинский язык, он мне не нравится и никогда не нравился, всё просто. А вот эти современные ’нит, кико, най’, вообще ужас.
Согласна. У многих сейчас это форма протеста. Потому что наши власти пытаются навязать укр язык не путем популяризации, а путем запрета русского языка.
LLL2005• 25 июля 2025
Ответ дляYamarisha
Підтримую. Все життя живу на сході і розмовляю українською, вся моя рідня теж. Ніхто нам не забороняв це робити. І газети були українською і книжки. То ж не треба шукати винних.
100% пригород Киева, мне уже 100 лет, училась в школе при совке, так многие одноклассники как говорили на украинском так и продолжают. Родители вернулись в Украину в 70-х (семью мамы выселили на поселение из Шостки в начале 50-х в Архангельскую обл, а отец после армии на заработки туда поехал) так маму не брали на работу ни в школу, ни в детский сад так как она не знала украинский (учитель географии).
Brd 2022• 26 июля 2025
Меня останавливает отсутствие практики ,и разговоров в обществе. Когда я в Карпатах говорю без проблем на укр. ,когда я в Одессе 90% разговариваю на русском. Еще заметила,что если мне нужно что то быстро сказать, ответить то только на русском получается.
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляDaria0000
Я дуже добре розмовляють українською. Часто навіть російські слова забуваю і вириваються українською. Але зупиняє мене саме те, що нею намагаються змусити говорити. Точніше навіть не так. Зупиняють мене ЛЮДИ, які розводять мовний срач і намагаються нав´язати мені мову.
не зрозуміло, коли ви спілкуєтесь мовою, забуваєте російські слова і хто вам встигає нав´язати говорити українською і розводе мовні срачі ?
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
давайте розбиратися: одна частина аудиторіїї про мову маніпулує цим аби приховати свої мотиви ( як правило комерційні) Приклад: депутат у вишиванці розкрадає держкошти, спілкується українськую. А інша частина аудиторії (вибачте)- глибоко керовані агрессивні люди)
Понеслись кацапські методички, раз україномовний в вишиванці, то краде, по-іншому ж не буває.
Напишіть ще, що мову вважали сільською, мовою міста був рускій, тому зараз у багатьох ще стереотип сидить стереотип меншовартості, який вбивали століттями.
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляAlmamater
Я особисто перейшла стовідсотково з 2014-ого року. Але знаю таких, хто досі не перейшов. Заважає їм відчуття «зради», що ніби якщо вони перейдуть на українську, то зрадять «язик матєрі». І через це вони продовжують утримувати в собі росіянські цінності, типу: ми -люді малєнькіє, ми нічєво нє рішаєм, нам всьо равно пад какім флагам жить, ліш би платілі зарплату і все в такому дусі. Звела спілкування з ними до абсолютного мінімуму. Це неможливо витримувати.
Бачите скільки незгодних з вашою думкою, а це ж правда, скільки узькощелепних їзде по країнам Прибалтики, вимагаючи говорити на правільном язикє. Треба вводити мовні сертифікати, без яких не можеш отримати роботу, бо будуть роботодавця штрафувати.
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляAlmamater
Вузькощелепі коментатори одразу всю свою культуру і «ввічливість» проявляють у коментарях. Агресія і шовінізм «на літсо».
Головне, що і не помічають, що щось не так. В Україні, о диво, мова українська, де ще спілкуватись українською в якій країні?
Чомучка• 26 июля 2025
Ответ дляBrd 2022
Ви соромитеся розмовляти українською з російськомовними?
Чомучка• 26 июля 2025
Ответ дляunser
Дитсадочок.Ах, пардон. Пубертат.
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
моя красавица, а ведь вы скатились до уровня извозчика)
Де це у вас ізвозчікі, ви ще ментально в царських часах?
Чомучка• 26 июля 2025
Ответ дляColombina.
Ви і російську явно недолюблюєте, таке написати..
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
фото
В ЗСУ вже більшість спілкується українською, так що не дуже актуальна картинка
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляМелитрисса
Яка рідна мова в ірландців? Ірландська, логічно, так? А тепер поцікавтесь скільки ірландців говорять ірландською і про те як вони воювали за незалежність від Великобританії теж. Сходіть на їх форуми і подивіться скільки там людей заламують руки з питанням, коли ж ви перейдете на рідну ірландську мову. І ким по вашому є англомовні ірландці?
Ірландська мова майже зникла, бо колоніальна мова її витіснила, і зараз це намагаються тут робити всі, хто ’гаваріт на язикє сваєй матері і відіт сни на рускам ’ як це бачити сни на рускам загадка, мабуть коли робили нарізку пропаганди, то не дуже заморочувались
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляTeonaa
Кумарить в цілому тема мови
Тобто виходить що:
- нормальні реформи робити не треба!;
- співвідношення ціна/зп або пенсія - коригувати не треба!;
- суддів-прокурорів утримувати, купляти їм кв(при їх зп/пенсіі 100500 тис)!
- утримувати 30 років рвзних упирів, які сиділи на шиї народа а тепер хєр тому народу, а не захист!
А вооооооот зато внєдрім укрмову, то всім стане зашибісь
Нашо? Ну нашо?
Я вам так скажу. З такою Україною, у що вога перетворилася, я не бачу сенсу ні в чому взагалі. Що тут, що там. Од на ко во
О, вже кацапи пишуть свої види українською, час розмовляти мовою ніколи не прийде виходить, бо завжди щось буде важливіше
lekon-lekon• 26 июля 2025
Ответ дляsssvetok
Вы написали мою мысль. ’Самые страшные’ люди-те которые быстро переобуваются.
А мені здавалось, що найстрашніші люди, що прийшли тебе вбивати ракетами і шахелами, коли ти спиш