Ms. Анонимная• 31 июля 2025
Купівля квартири
Накопичила трохи грошей і хочу їх вкласти. Вирішила купити квартиру. Розкажіть мені суть цієї процедури і її підводні камені.
Сьогодні наприклад ходила дивитися новобудову, кажуть плюси в тому, що мені дають майновий пай і потім оформити за 500 грн на себе.
В оголошеннях на вторинний ринок зустрічала пишуть скільки років у власності і чи перший власник, ніби це теж дешевше при оформленні.
На що ще дивитися і питати?
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Так і є. В моєму випадку новобудови і кращі по всім параметрам, і набагато дешевше комуналка.
А підкажіть ще, будь ласка, щодо комуналки. Якщо я місяця 4 там жити не буду. Як нараховується комуналка? Бо в мене свій будинок. Якщо їду на місяць, то не користуюсь і не плачу, тільки за доставку газу обов´язковий місячний платіж
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
У всех по разному
Кроме доставки, часто сейчас ещё насчитывают дорахування до мінімуму плюс отопление коридоров и подъездов
Было 1600 в самый холодный месяц
На счётчике при этом ноль - никто не жил
Этот новострой прошлый год сдан
Было 1600 в самый холодный месяц
Этот новострой прошлый год сдан
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
На воду, газ, електрику стоять лічильники, тому оплата по фактичних витратах+абонплата. А експлуатаційні витрати на утримання будинка сплачуються не залежно від проживання. Після здачі будинків в експлуатацію наша УК проводила опитування що до встановлення автоматики на ворота, камер відеонагляду і домофона, потім виставляла рахунки. Це були одноразові витрати в платіжках. Ще є додаткові оплата за конс´єржа і за коморку на поверсі. Але це все рівно в підсумку дешевше ніж я плачу за хрущівку, де в будинку нічого не робиться.
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
У всех по разному
Было 1600 в самый холодный месяц
Этот новострой прошлый год сдан
Было 1600 в самый холодный месяц
Этот новострой прошлый год сдан
Так, я забула про опалення місць загального користування. Просто в нашому будинку такого немає, індивідуальне газове у всіх квартирах, а під´їзди, сходинки без опалення.
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
У нас отапливают все. И это все насчитывают. Плюс, если не включаешь дома отопление, все равно доплату до минимуму сделали
Это тоже индивидуальное отопление
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Это тоже индивидуальное отопление
Котєльня своя чи як? Бо тоді я не розумію терміна індивідуальне опалення
Путающаяся• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Якщо будинок новобудова і зданий і вже майже всі живуть, лишилося пару квартир. То хіба можуть бути проблеми в комунальними?
І доречі чому могли залишитися однокімнатні квартири на 3 і 4 поверхах з 9. Я чомусь думала, що останній поверх останнім купують. Квартири не кутові.
Якщо вам вже показують бтішний паспорт на квартиру і вже є адреса і номер квартири, значить з усіма комунальними вже порядок. Ті квартири могли стояти на резерві, під задатком, але угода не сталась (наприклад, банк відмовив в кредиті або передумали).
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Да, своя
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляПутающаяся
Ну как порядок, тариф на электрику может быть коммерческий ещё год
До перехода на прямые договора
Тоже нюанс.
До перехода на прямые договора
Тоже нюанс.
Мавка• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
В бті чи щось таке. Я чому і прийшла за порадами. Бо якщо виявиться, що потім я маю оплатити ще 10% за оформлення на себе, то це буде треш
БТІ вже багато років не існує
Мавка• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Завтра іду глянути ще одну новобудову. В них є пару квартир у вже зданих двох будинках і є в процесі будівництва. Цікаво в них буде уточнити оформлення. І різниця в ціні в готовій і ні.
купляйте здану новобудову, по переуступці
Мавка• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Останні поверхи в новобудовах самі дорогі
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляМавка
БТІ вже багато років не існує
І хто тоді по вашій версії робить техплани?
Мавка• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
приватні фірми за гроші
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляМавка
приватні фірми за гроші
Воно наче і так. Але твердження що бті не існує теж не вірно. Просто замість одного державного бті з´явились приватні ліцензійні виконавці таких послуг. В нашому місті фірма, яка стала правонаступником державного бті, тобто має його архів, теж називається бті. І це не тільки назва. В гуглі теж відсил до бті є.
Вредняжка• 01 августа 2025
Ответ дляОбстановщица
На все дивитись. На первинці - якщо інвестуєте або переуступка - дивіться історію забудовника: попередні об´єкти як здавались, чи були з ним проблеми, протяжки і так далі. Якщо вторинка: історія права власності (якщо останнім часом кілька разів перепродавалась, чи є судова тяганина - все інше на кшталт арештів, заборон і обтяжень перевірить нотаріус). По технічній частині: перевірка лічильників і мереж комунальних на предмет ’лівих’ підключень, неузаконені перепланування - все це може бути дорого і потім ляже на ваші плечі. Ну, і звісно ’веселі’ сусіди - наркомани, алкаші, божевільні - цю інфу можна розпитати у дворі будинку у бабів на лавках. Борги по комуналці і наявність будинку в переліку аварійних - то само собою зрозуміло. В цілому, все плюс-мінус.
Підкажіть, плз, історія права власності (якщо останнім часом кілька разів перепродавалась, чи є судова тяганина - де я можу перевірити при купівлі?
Обстановщица• 01 августа 2025
Ответ дляВредняжка
Нотаріус побачить. Просто акцентуйте увагу на цьому питанні. Якщо казати про будинок старше 2003 року, то місцевий архів БТІ.
Обстановщица• 01 августа 2025
Ответ дляМавка
БТІ вже багато років не існує
В сенсі ’не існує’??? БТІ не проводить реєстрацію з 2013 року, але цілком існує і функціонує - в його архівах зберігаються документи, первинні планування об´єктів нерухомості, історія зміни прав власності і багато чого іншого.
Небоброїдка• 01 августа 2025
Ответ дляТаПрямТам
Смотреть желательно что б один владелец больше 5 лет,
Подскажите, пожалуйста, почему именно 5? С чем связано?
Часто в обьявах пишут, что ’документам больше трёх лет’. Это я так понимаю, по поводу налога.
Вредняжка• 01 августа 2025
Ответ дляОбстановщица
Дякую.