Ms. Анонимная• 31 июля 2025
Купівля квартири
Накопичила трохи грошей і хочу їх вкласти. Вирішила купити квартиру. Розкажіть мені суть цієї процедури і її підводні камені.
Сьогодні наприклад ходила дивитися новобудову, кажуть плюси в тому, що мені дають майновий пай і потім оформити за 500 грн на себе.
В оголошеннях на вторинний ринок зустрічала пишуть скільки років у власності і чи перший власник, ніби це теж дешевше при оформленні.
На що ще дивитися і питати?
Зайченя• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
За 500 грн ? Это где так оформляют ?
там, де не планують добудовувати
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
За 500 грн ? Это где так оформляют ?
В бті чи щось таке. Я чому і прийшла за порадами. Бо якщо виявиться, що потім я маю оплатити ще 10% за оформлення на себе, то це буде треш
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Нет, 10 нет такого конечно, если достроят, в основном оформляют через юристов ЖК
Но, я бы не за оформление переживала, в этом случае .. на сегодняшний день
Обстановщица• 31 июля 2025
На все дивитись. На первинці - якщо інвестуєте або переуступка - дивіться історію забудовника: попередні об´єкти як здавались, чи були з ним проблеми, протяжки і так далі. Якщо вторинка: історія права власності (якщо останнім часом кілька разів перепродавалась, чи є судова тяганина - все інше на кшталт арештів, заборон і обтяжень перевірить нотаріус). По технічній частині: перевірка лічильників і мереж комунальних на предмет ’лівих’ підключень, неузаконені перепланування - все це може бути дорого і потім ляже на ваші плечі. Ну, і звісно ’веселі’ сусіди - наркомани, алкаші, божевільні - цю інфу можна розпитати у дворі будинку у бабів на лавках. Борги по комуналці і наявність будинку в переліку аварійних - то само собою зрозуміло. В цілому, все плюс-мінус.
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
В нас відносно тихе місце
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляОбстановщица
Дуже дякую
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
В нас відносно тихе місце
Ну тогда не должно быть проблем
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляОбстановщица
Завтра іду глянути ще одну новобудову. В них є пару квартир у вже зданих двох будинках і є в процесі будівництва. Цікаво в них буде уточнити оформлення. І різниця в ціні в готовій і ні.
Дюйм оф о4ка• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Ну тогда не должно быть проблем
проблема дроны, балистика и ползучее наступление только и неясные перспективы на 10-20 лет
Зяблик протестант• 31 июля 2025
Я купувала лише в новобудові від забудовника.
Є чудовий сайт lun.ua, domik.forum.net, відгуки на Гугл ніхто не відміняв.
Або наймаєте юриста й з ним вивчаєте документи забудовника.
А на що звертати увагу далі можете в чаті гпт запитати))
Або пару переглядів і все самі зрозумієте)
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляДюйм оф о4ка
Місто в Івано-Франкіаській області. Не в Києві чи Харкові
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляЗяблик протестант
Дякую
А чому вторинний не розглядали?
Зяблик протестант• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Дякую
А чому вторинний не розглядали?
Бо знімала й не захотіла більше.
Чужі ремонти, чужа енергетика, старі комунікації, дивні сусіди, бо квартири то від держави, то у спадок отримали, а коли люди купують, то і контингент трохи інший
Марс атакует• 31 июля 2025
Ответ дляДюйм оф о4ка
Пережили застой,Чернобыль,перестройку, развал Союза,90-е,три финансовых кризиса,Майдан,ковид,и войну переживём.
Я давно поняла-нужно жить своей жизнью сейчас,несмотря ни на что.Приспосабливаться и жить.Потому что пока дождешься идеальных условий,то уже и помирать пора.
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляДюйм оф о4ка
Западную раша возьмут через лет пятьдесят, уже посчитали, так что. Скорее, Польша раньше кусок отхватит. Вместе с автором, так что ей нормально будет.
Мама Карло• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Не смішіть
Леди_на_драндулете• 31 июля 2025
Ответ дляМама Карло
Не смішіть
Посмеяться сможем вместе, если доживем
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
За 500 грн ? Это где так оформляют ?
Не всі забудовники кормлять нотаріусів. Я двічі оформлювала право власності на новобуди. Перший раз через ЦНАП за 180 грн, другий раз через реєстраційну палату за 250 грн
Путающаяся• 31 июля 2025
По вторинці - перший власник це добре, бо убезпечує від ланцюжка перепродажів, які приховують проблеми з набуттям власності. Кількість років у власності теж важлива - стосується спадку і інвестиційних новобудов, бо продавець повісить на вас свої податки (не маленькі).
Майновий пай не чула. Але. В новобудов є такий вкрай сумнівний варіант - спільна суміжна власність, тобто вам продають не квартиру, а частину будинку. Це лажа. Таким страждають часто таунхаузи і ’клубні будинки’. Також, в новобудові важливо дивитись, з ким саме ви підписуєте договір (якщо це інвест.договір). Бо бачила варіанти, що на плакатах компанія-забудовник, а договір підсовують з якимсь незрозумілим ’васєй’. І дивитись всі документи - земля і договори на комунікації - світло, газ, вода, каналізація.
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Так це дійсно реальна сума?
Парова машина• 31 июля 2025
Ответ дляМарс атакует
А когда мы нормально жить начнем уже?((( а не переживать очередной ппу
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляПутающаяся
Якщо будинок новобудова і зданий і вже майже всі живуть, лишилося пару квартир. То хіба можуть бути проблеми в комунальними?
І доречі чому могли залишитися однокімнатні квартири на 3 і 4 поверхах з 9. Я чомусь думала, що останній поверх останнім купують. Квартири не кутові.
Марс атакует• 31 июля 2025
Ответ дляПарова машина
Я всегда жила нормально,просто не обращала внимания на обстоятельства,а заботилась о своем благополучии,и о благополучии своей семьи.
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Так це дійсно реальна сума?
В мене реальна. Єдине що і техплан в БТІ виготовляли за свій рахунок, а це теж було 500 грн. Забудовник видав документи і сказав куди йти оформлювати.
Парова машина• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Залежить від того, як взагалі відносини з забудовником оформлені. Я платила ща оформлення і 16 тис, і 3 тис, причому 16 10 років тому, а 3 тис 2 роки тому
Ms. Анонимная
• 31 июля 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Тоді це варте того, щоб навіть не дивитися на вторинний. Тим більше нема старих боргів, сюрпризів з кришею, що тече і т.д.
Переоформлення в нотаріуса вторички явно 500 а то і 1000 доларів обійдеться
Парова машина• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Я купувала кутову на останньому поверсі за 2 роки до здачі)) Щоб менше сусідів і зверху ніякі коні не скакали. Не кутова і не останній - важливо у старих будинках, де стіни тонкі і холодні, а дах гівняниц
Инста_Богиня• 31 июля 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Так і є. В моєму випадку новобудови і кращі по всім параметрам, і набагато дешевше комуналка.