Зубная фея• Изменено 22 августа 2025
Скільки коштів необхідно студенту?
Скільки коштів ви дасте вашим студентам в місяць без оренди житла.Маємо студентку-першокурсницю,тому цікавлюсь.Бо як відомо в такому віці діти не дуже вміють економити.
Паспортний стіл• 22 августа 2025
Ответ дляУшла и Пришла
И что тут хорошего, что от вашего питания зубы сыпятся и батьки вам давали 40 дол? Чем вы гордитесь? А моей свекрови родители вообще ничего не давали, жила на свою стипендию и голодала, с тех пор у нее язва желудка, было прободение уже, из-за таких родителей
Я горжусь тем что держу глаза открытыми, а не витаю в облаках. Например поступил ребенок из райцентра с общим семейным доходом в 40тыс. в лучшем случае. Ребенок скорее всего поступил на контракт, это уже -40тыс., 10 тыс. за квартиру, автор выше написала. Плюс будут траты на одежду, иногда возникают форс-мажорные траты. Я понимаю во сколько сейчас обходиться учеба
А тут выше пишут ’девочка будет в кино ходить’. Я понимаю что это пишут люди с доходом по 2-3 тыс$ на семью. У многих доходы и близко не такие
’из-за таких родителей’ - потому что у родитей не было денег. Значит не надо идти на архитектора и технолога, а идти на завод. Закончилось бесплатное образование, все как в Европе
Люблю ХОЛОСТЯКА• 22 августа 2025
Ответ дляКрапипопка
Ще можна спитати, з ким дружить дитина та скільки мають ті діти. Сума також залежить. Бо якщо вони раз на тиждень в кіно ходять чи раз на місяць, це одна сума. Якщо ж щодня заходять в кафе, та беруть каву, морозиво, булку, то інша сума. Плюс косметика чи ще якісь дівочі дрібниці. Оточення також впливає.
Моя донька живе з нами, але якщо порахувати, як ви кажете, походи з подружками щодня на каву-тістечко, то до вартості проїзду 2*15=30 треба ще по-бідному 100 додати.
Отже, 130-150грн на день у місяць стане 2600-3000грн.
А ті, хто живе окремо, ще ж продукти купують, або кулінарію якусь...Плюс побутова хімія і тд і тп. Думаю, на це ще мінімум 5000 треба.
Плюс, якщо їздять додому, треба враховувати вартість проїзду.
Люблю ХОЛОСТЯКА• 22 августа 2025
Ответ дляПушап Мі мі
Моя студентка, яка могла б спокійно жити вдома, мала все необхідне, окрему кімнату, нічим не завантажена по дому - аби тільки вчилась - забажала жити самостійно. Настільки сильно, що буквально проїла татові мозок, щодня канючила, він нарешті здався.
Домовились на 15000, це з житлом (знімають квартирку з подружкою навпіл). Виходить без житла десь 8000/міс.
Але може іноді попросити на щось докинути - якесь взуття, наприклад.
Коли додому приходить, може щось собі з продуктів ’нагребти’ з холодильника чи кладовки. Поки вистачає. Може б і більше хотіла, але суму погоджувала вона сама, поки мовчить.
Передбачаючи запитання, кажу одразу - ще не працює, навчається очно. Графік пар дуже нестабільний, постійно зміни якісь у розкладі. Розтягнуті у часі - з ранку (8.30) і до самого вечора (21.00), ще й суботи будуть робочі в цьому році. Багато ’вікон’. Дурнуватий графік, бо укриття недостатньо велике щоб вмістити всіх одночасно.
З таким графіком важко якусь підробітку взяти, бо невідомо коли буде вільний час, навіть з сьогодні на завтра.
От я теж нарахувала 8000.
Одуванчик number one• 22 августа 2025
Мені теж цікаво, родичі з села приїхали вчитися, дві дитини, з квартирою порішали, продукти дадуть батьки, а проїзд, телефон, ще якісь дрібні витрати, думаю на двох в місяць мінімум треба 5000.
Невгамовна сила• 22 августа 2025
Ответ дляПаспортний стіл
Согласна, тут у автора по-богатому)) Квартира за 10 тыс+коммуналка и ещё даст тыс 10 скорее на расходы или даже больше
А наша студентка как-то по-бедному будет учиться
Общежитие в месяц за всё около 1 тыс и на расходы сможем выделить максимум 5 тыс
У нас ещё есть ребенок и живём там, где зп слёзы
Но дочка и этому рада, поступила на бюджет куда очень хотела, так что и хочется для детей лучшего, но есть обстоятельства
Зубная фея
• 22 августа 2025
Ответ дляНевгамовна сила
Наша донька теж буде навчатись на бюджеті.8-10тис на витрати у місяць це не по-багатому з такими цінами.Варіант гуртожитка ми навіть не розглядали,у нас одна дитина,тому багато працювали щоб дитина могла проживати у відносному комфорті.
Крапипопка• 23 августа 2025
Ответ дляПаспортний стіл
Ваш коментар трохи дивний. Про кіно це мій коментар. Все моє студентське життя пройшло так, що вчилася на бюджеті і батьки гроші не давали, було важко. І в кіно хотілося, як і всім студентам, і на концерт, і одягтися. Так, економили на їжі та якісній косметиці. Та на всьому, на чому можна зекономити. Але в кіно ходили. Тому все залежить від родини, звісно, якщо допомога є, то легше дитині. Якщо її нема, часто думають діти, де підзаробити. Це важко, але як є. Я після пар працювала репетитором для малечі. Просто в молоді деякі речі обовʼязкові, але дорослим це вважається «розкішшю». Той самий білет у кіно чи на концерт.
Мамина корзиночка• 23 августа 2025
я давать буду с учетом инфляции по 130 грн в день. если дома- не даю)) -тянет сумками. На мне проезд, лекарства, общага, связь, шмотки и канцтовары9 полиграфия, к сессии дорого большие плакаты печатать). ну по мелочи может вылезти что - то. То уходовая косметика закончилась то к подружке хочет поехать. Плюс у нее своя стипендия 2000, но она ее собирает на технику,не тратит.
Паспортний стіл• 23 августа 2025
Ответ дляКрапипопка
У меня нет проблем с деньгами, выделяю детям определенную сумму и они каждую неделю с подружками ходят в кафе, киноВокруг меня сейчас несколько в очень тяжелой ситуации именно из-за отсутствия денег, это и формирует мои взгляды. Плюс мои студенческие годы - это было лучшее время не смотря на отсутствие денег. В кино и тогда не ходила и сейчас не хожу
КаваЗМолоком• 23 августа 2025
Ответ дляЗубная фея
Автомобіля немає.Цікавить сума суто на харчування і основні витрати,розваги і послуги це вже окрема категорія.
Скільки в місяць витрачаєте саме ви+ трохи додайте. Очевидно ж
Крижана бурулька• 23 августа 2025
Ответ дляМлинець Мій
Пішов?
Ні, не пішов. Значить, поки вистачає. Коли піде, зроблю висновок, що дійсно мало грошей даємо.