Весела пiсенька• 26 августа 2025
Чи можна одночасно пити залізо й каву, чи вони воюють між собою?
Медсестричка• 26 августа 2025
Запам´ятайте на все життя: жодних ліків не пийте з чаєм, кавою та цитрусовим соком
Сунуся в чужі справи• 26 августа 2025
Ответ дляМедсестричка
Залізо, колаген як раз краще з цитрусовим соком
Одні думки• 26 августа 2025
Ответ дляМедсестричка
почему? например, железо лучше усваивается в присутствии витамина С
Дякую_аж_підскакую• 26 августа 2025
нельзя, кофе и чай мешают всасыванию железа, делайте перерыв между приемом часа 3
ДелайКак_Я• 26 августа 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
З вітаміном С. Це трохи різне
Мальдивирую• 26 августа 2025
Саме так! Не можна відразу пити ні чай, ні каву. Я приймаю залізу натще запиваючи великою склянкою води, снідаю орієнтовно через 20-30 хвилин. Почуваюсь нормально, тушноти чи дискомфорту в шлунку нема (раніше були, бо невірно приймала). Залізо також не можна приймати з молочними продуктами
Медсестричка• 26 августа 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
Ні, в цитрусових є фактори, які заважають всмоктуванню переважній більшості речовин. Плюс в препаратах заліза і без того той вітамін часто є.
Найбільше цим ’грішить’ грейпфрут.
Ну а колаген то таке, він розпадається на дрібніші амінокислоти і йому пофіг. Молекула все одно не ’пройде’ а організм зробить з тих амінокислот те, що йому заманеться і в місці, в якому він захоче
Найбільше цим ’грішить’ грейпфрут.
Медсестричка• 26 августа 2025
Ответ длямиссДавеча
Нельзя
Кофе, чай, молоко! мешают усвоению железа
Так, про молоко ще забула
Заместитель Анонима• 27 августа 2025
До та після препарату заліза мінімум годинку не пити каву/чай.