Пампушечка• 30 августа 2025

Як привчити підлітка до чистоти?

В кімнаті не бардак. І коли я домовляюсь, що сама поприбираю - це прм трагедія на цілий день
Королева спама• 30 августа 2025
Ответ дляГравіцапа
Последний раз убирала у дочери в комнате лет 5 назад, тогда ей было 11 лет, и вероятно во время уборки я что-то нужное выбросила или переставила куда-то, что ребёнок не смогла найти, с тех пор дочь убирает у себя сама.. обычно раз в неделю, если вижу что пару недель не убирала, просто спокойно, немного с юмором, говорю, что какая у неё красота в комнате , чистота и всё сложено на места...дочь реагирует нормально, обычно смеётся и обещает убрать, и в ближайшие дни таки убирает в комнате.
Как вы воспитали таких чувствительных детей?)) Моя посмеётся в ответ и на этом всё, никакой уборки делать не будет. 12 лет
Королева спама• 30 августа 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Почему? Предупреждайте заранее. Завтра будем делать уборку. Утром- позавтракаем и будем делать уборку.- ты в свой комнате кухне и туалете. Она начнёт возмущатся почему это в туалете она тогда вы скажете- хорошо тогда тебе кухня и твоя комната. Ну так и доторгуетесь)) главное всегда заранее говорить чтоб морально смирилась и давать большой объём работы .
А она тогда такая - ага, ок, и просто ничего не делает. Вы ей: мы ж договаривались, она: дада, и сидит за столом в телефоне, делая вид, что убирает. Вы просите отдать телефон, она отдаёт, но продолжает сидеть и играться, например. И так часами. Это наш опыт
Королева спама• 30 августа 2025
Ответ дляПампушечка
Чесно кажучи, в нас приходить прибирати помічниця. І пару раз все було ок. Але зараз вернулись до розмов ’навіщо так часто’ і ’я не хочу, щоб хтось в мене в кімнаті щось робив’ =(
У дочери в комнате тоже? Я вызываю только на генеральные уборки, включая комнату дочери, они там отодвигают кровать, стол, но на полках ничего не трогают.
Королева спама• 30 августа 2025
Ответ дляSo_so
Трагическая не уборка, а то, что Вы нарушаете его границы. Мама подруги моей дочери завязывала шарфик, насильно, перебирала её одежду, а что такого, я только протру пыль, я там ничего не рассматриваю.
Они уже пару лет не общаются(
Ваша подруга не общается с мамой из-за маминой заботы? Треш
So_so• 30 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Её дочка, это не забота.
Королева спама• 30 августа 2025
Ответ длямладокошкина
А чому ви вирішили, що дитина звикне жити в бардаці. Може дитина буде нормально заробляти і зможе найняти клінінг. Не всі мають любити прибирати. Може це якраз стимул, не хочеш прибирати сам, навчись заробляти, щоб це робив хтось за тебе
Дитина должна научиться убирать сама, это элементарная гигиена. Когда-то писала уже, муж подруги вырос в семье, где в доме жила прислуга (90-е, родители бизнесмены) и сейчас это бытовой инвалид, он вообще за собой не убирает, 34 года. Она уезжала с ребёнком на пару дней, вернулась - вся квартира в коробках от пиццы, грязных тарелках и т.д. Клининг присутствует, раз в неделю, но это просто ненормально.
Королева спама• 30 августа 2025
Ответ дляВсюди влазю
а у моих стал идеальный порядок в каждой мелочи.
Повезло )
младокошкина• 30 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Що ненормального в тому, що лежить коробка від піци? Якщо людина на роботі втомилася і залишила коробку, але може дозволити собі клінінг?
В моєму дитинстві вчили прибирати якраз в бідних сім´ях. Всі інші виросли і живуть прекрасно. А ті дві дівчини так і працюють секретарем і прибиральницею. Що доброго, що їх навчили прибирати?
Одна_на_всей_планете• 30 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
вы что-то делаете не так вот всё что могу сказать. Вас не уважают собственный ребёнок ваше слово для него ничего не значит. Может быть потому что его слово для вас ничего не значит. я не знаю какая у вас ситуация.
автор Пампушечка • 30 августа 2025
Ответ длямладокошкина
Може може не допоможе?
Ви не читали тему? Проблема не в тому, що я змушую прибирати. А в тому, шо дитина не хоче, щоб хтось навіть прибрав.
автор Пампушечка • 30 августа 2025
Ответ длямладокошкина
Повідомлення 66 в цій темі
младокошкина• 30 августа 2025
Ответ дляПампушечка
Може може не допоможе?
Та ви вже задовбали його своїми правилами. Я вже від вас втомилася тут. Перечитайте свої коментарі. Дитина повинна, мусить, треба.
Дайте дихнути хоч комусь з вашим порядком і розберіться такі в собі.
автор Пампушечка • 30 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Ой, хтось з реальною картиною ситуаціі в темі
Бо всі ці шаблонні дурниці, відірвані від життя, дратують
Адже зразу відчуваєш себе ущербною. Це ж так просто словами через рот домовитися з дитиною
автор Пампушечка • 30 августа 2025
Ответ длямладокошкина
Шаблонні рекомендації закінчилися? Саме час послати і сказати щось типу «самадуравиновата»
младокошкина• 30 августа 2025
Ответ дляПампушечка
А вам тільки по шаблону треба? Інших варіантів в житті немає?
Змініть ракурс з якого ви дивитеся на цю ситуацію. Бо я це все бачу зовсім по іншому і мені реально шкода вашу дитину.
Чомусь впевнена, що ви ще й кричите, коли з вами не погоджуються домашні. А кричите доречі тільки вдома чи на роботі теж? Чи на роботі кричать на вас?
автор Пампушечка • 30 августа 2025
Ответ длямладокошкина
Мені по шаблону якраз не треба. Але ж ви по-іншому не говорите
Ні, я ні на кого не кричу. Що за дурні фантазії 🤦‍♀️
Крик взагалі-то від безсилля. А моя тема - це готовність домовлятися і йти на компроміси. Тобто сил в мене достатньо шукати розумні варіанти
Так, ви цього не бачите. Бо дивитеся на тему через призму свого світогляду
Гравіцапа• 30 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Не знаю, она с детства такой была, если о чём то попрошу обычно делает, но правда и я делаю, если она просит, понятно что в разумных пределах...
Напланетянка• 31 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Мой живёт отдельно, такой же срач, ещё и хуже, потому что дома хоть я иногда заставляла или сама убирала. Посуду не моет днями, стоит засохшая (((
А девочка есть?
младокошкина• 31 августа 2025
Ответ дляПампушечка
Так ви ж не хочете іти до кінця і визнати що саме вас нервує. Я тільки почула: дитина має прибирати, бо маму це нервує. А чому це нервує маму? Бо дитина не справиться колись там потім напевно. То чому ви не вірите в вашу дитину? Якщо не любите шаблони нащо робите посилання на якийсь там пункт, де порадниця пише, що всі діти мусять прибирати? Я якраз говорю по іншому, не як всі підряд але ви не хочете мене почути.
В кімнаті НЕ бардак, але підлітка ТРЕБА привчити до чистоти - ваші слова. Це вільне життя вашої дитини чи по шаблонам мами, яка готова домовлятися?
автор Пампушечка • 31 августа 2025
Ответ длямладокошкина
Моє повідомлення 56 говорить про причину, яка мене нервує. Це до кінця розкрутили, я так розумію. Бо далі ви відповіли, що може так і не буде і дитина сама привіиться до чистоти

На що я вам дала інше повідомлення з досвіду інших людей

Порадниця говорить, що якщо до чистоти не привчили, то варіант «може потім сама навчиться» не завжди спрацьовує
автор Пампушечка • 31 августа 2025
Ответ длямладокошкина
От мені цікаво ще загальне питання. Чому тут не дають поради по досягненню запитуваного результату
А в 90% навязують іншу позицію. Свою. З аргументами, шо ця позиція краща, а все, що хоче автор - фігня :))

Але, розумієте, немає правил, як правильно жити. В кожного свій вибір, свої цілі. Немає варіанту правильно чи ні. І в вихованні теж.
В темі якась порадниця сказала, шо їй достаиньо раз щось сказати і дитина зразу йде прибирати. На питання як вона так виховала ьула відповідь типу «сама виросла така». Оце ж дуже важлива думка, яку мало батьків усвідомлюють.
Немає гарантованих гарантій, що ваша поведінка одинаково буде впливати на будь-яку дитину. Що те, що одній дитині заходить - іншій переросте в травму
Я знайшла в темі гарну пораду. І це не шаблонний варіант «відстань» і не погрожуючий «ой, да подавляй ти дитину і все буде погано» (що в принципі теж зводиться до ідеі відстати від дитини)

Такий от нешаблонний підхід
Королева спама• 31 августа 2025
Ответ длямладокошкина
Ну, если для вас нормально, когда по всей квартире валяются коробки с остатками пиццы и грязными тарелками всю неделю и ждут клининг - то вы и не поймёте.
Про уборку только в бедных семьях - это, конечно, что-то новенькое Интересное у вас окружение, Прони Прокоповны. А меня учили убирать, при том, что мои родители были совсем не бедными. Я училась в школе на Печерске, где весь класс был такой же. И убирать за собой учили всех, вне зависимости от материального положения. Кстати, в дворянских семьях и институтах благородных девиц девочек учили делать все, даже шить и варить варенье, а лень порицалась и за это наказывали.
Королева спама• 31 августа 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Т.е. вы сделали вывод только по одной ситуации? Зачем вы пытаетесь делать выводы, если не разбираетесь? Во всем остальном все отлично, мы прекрасно друг друга понимаем и ребёнок все делает. Но убирать не любит и все тут. Она не специально демонстративно сидит и не убирает, ей просто скучно, рисовать и зависать в телефоне интереснее в неполных 12, разве это непонятно?
Королева спама• 31 августа 2025
Ответ дляГравіцапа
Ну и у нас так.... во всем, кроме уборки
Королева спама• 31 августа 2025
Ответ дляНапланетянка
А девочка есть?
Да, приходит. Перед ее приходом убирает только вещи с пола
Напланетянка• 31 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Ну девочка тоже видно такая же, как говорится бог сводит)
младокошкина• 31 августа 2025
Ответ дляПампушечка

Такий от нешаблонний підхід
Ви коли вчили дитину ходити, у неї вийшло з першого разу? Точно ні, але ви не сумнівалися, що дитина зможе і продовжували навчання. Правильно? Ви ж не сказали після третьої невдалої спроби та він виросте неходячий. А тут ви в дитину чому перестали вірити і вважаєте, що виросте в грязі?
младокошкина• 31 августа 2025
Ответ дляКоролева спама
Вчити треба, але методи є різні.
Коробка сьогодні лежить - завтра вже ні і робити з цього проблему я точно не буду
автор Пампушечка • 31 августа 2025
Ответ длямладокошкина

Ви ж самі сказали. Треба вчити, а не просто вірити
Зверніть увагу на назву теми
младокошкина• 31 августа 2025
Ответ дляПампушечка

Зверніть увагу на назву теми
Зверніть увагу на мій перший коментар. Треба вчити прикладом своїм.
Про вашу назви теми я писала вам вище питання, та ви і не відповіли. Чк і нп інші питання. Ви тільки бачите своє, а відповідати то не для вас.
Гарного вам дня. Сподіваюсь дитина виросте щасливою!