Суцільна зрада• 03 сентября в 15:07

Чим корисний сир з козячого молока та що приготувати з ним

Продукт зі стабільно високим попитом – сир із козячого молока (козиного молока). Його обирають за користь, м’який смак і універсальність у приготуванні. Але багатьох може цікавити, чим же особливий цей продукт, як його можна використовувати у кулінарії та як вибрати якісний варіант для себе чи HoReCa.

Сир з козячого молока це натуральний і корисний молочний продукт, що забезпечує легке засвоєння, багатий на кальцій, білки та вітаміни, а також підходить для людей із непереносимістю лактози.

68b6fefff19d5.webp

Користь використання в кулінарії

Козячі сири мають низку переваг:

  • Легке засвоєння: мінімальний вміст лактози робить його хорошим варіантом для тих, хто не переносить коров’яче молоко.
  • Високий вміст кальцію: підтримує здоров'я кісток та серцево‑судинної системи.
  • Низька калорійність і цінні білки та вітаміни: сприяє підтримці здорового харчування.

Організм часто легше перетравлює саме його, а мінімальна кількість лактози робить альтернативою для людей з непереносимістю до коров’ячого молока.

У мережі METRO Україна представлений широкий вибір даного товару, включно зі свіжими, м’якими, твердими та витриманими варіантами:

  • Свіжий має  ніжний, кремовий, з коротким терміном дозрівання — добре підходить для салатів або десертів.
  • М’який має насичену текстуру, пікантний смак — ідеальний для брускет або закусок.
  • Твердий/витриманий має виразніший смак, підходить для сирних тарілок або запікання.

Поради щодо зберігання і й оптимального поєднання:

  • Свіжі потрібно зберігати в холодильнику, використовувати найближчим часом.
  • М’які та витримані краще зберігати у прохолодному місці, подавати з медом, горіхами чи овочами гриль.

Багатьох також цікавить, як виготовляється козячий сир:

  • Використовують свіже козине молоко (пастеризоване або сире, залежно від рецепта й санітарних норм).
  • Молоко підігрівають до потрібної температури (зазвичай 28–32 °C для м’яких сирів, 32–36 °C для твердих).
  • Додають закваску молочнокислих бактерій, яка запускає процес бродіння та формує характерний смак.
  • Через 30–60 хвилин утворюється згусток (сирне зерно).
  • Сирний згусток нарізають на кубики спеціальним ножем, щоб відокремити сироватку.

Кулінарні рецепти

Ідеї для кулінарії з козячим сиром:

  • Салати: наприклад, поєднання сир із козячого молока зі свіжими овочами, горіхами, ягодами — освіжає і збагатить смак.
  • Сендвічі та брускети: кремова консистенція чудово поєднується із грінками, томатами, базиліком.
  • Гарячі закуски та випічка: тарт з козячим сиром і шпинатом або квіш, де ніжна начинка, насолода смаком.
  • Десерти: сир + мед, горіхи або ягоди — легка і водночас вишукана страва.

Козячий сир змінює звичні страви, додаючи їм багатство текстури та м’який, трохи гоструватий смак.

Поради щодо вибору сиру в METRO

Вирішивши купити козячий сир в METRO, варто звернути увагу на:

  • Склад, термін дозрівання — ці дані вказані на упаковці та в каталогах METRO Україна.
  • Асортимент: представлені як українські, так і європейські виробники; часто є акційні пропозиції та знижки для клієнтів бізнесу чи HORECA.

Також важливо пам’ятати, що сайт METRO Україна не здійснює продажі онлайн — він лише інформує про товари, акції та асортимент. Реальна покупка можлива в торговельних центрах мережі. Каталоги акцій оновлюються щотижня або щомісяця; є спеціальні пропозиції для бізнес-клієнтів, а доставка доступна лише представникам бізнесу.

Пропонуємо ознайомитися з каталогами METRO Україна, обрати якісний сир з козячого молока і купити козячий сир в METRO у зручному форматі — у торговельних центрах мережі, де представлені вигідні пропозиції як для дому, так і для клієнтів HORECA.