Гола з конопель• 08 октября в 19:15

Ребенка укусил клещ

У меня паника. Пришли сейчас с улицы и на шеи сзади клещ. Я его пинцетом вытянула. Что мне дальше делать?
Коренная киевлянка• 08 октября в 19:15
Здайте кліща на анліз, якщо є можливість.
короткопамятна• 08 октября в 19:16
Обеззаразьте место укуса в первую очередь и едьте на приёмный покой
Як ухурделю• 08 октября в 19:16
А де гуляли
Пинцетом зря, ви его содержимое могли в кровь выдавить
Сон і дрімота• 08 октября в 19:17
Позвоните педиатру. Может скажет принимать антибиотики 🤷🏻‍♀️
автор Гола з конопель • 08 октября в 19:17
Ответ дляКоренная киевлянка
Я не уверенна что в этом городе есть где делают этот анализ. Тут только синево и эскулаб
Як ухурделю• 08 октября в 19:18
Ответ дляГола з конопель
В синево есть, но клещ живой должен быть, желательно
cTpawHoegeJIo• 08 октября в 19:19
Очень плохо что пинцетом... Там мог остаться кусок клеща, он мог ’плюнуть’ свою жидкость. Никогда не доставайте так...
dahashutka19• 08 октября в 19:20
Ответ дляГола з конопель
Клеща не надо никуда сдавать. Это будет не информативно. Нужно следить за местом укуса и сдать анализ ребенку через сколько-то там дней, врач скажет завтра, или когда пойдете.
KKrapochka• 08 октября в 19:21
Варто подзвонити до педіатра і проконсультуватися. Але думаю, що скажуть слідкувати за самопочуттям дитини, стежити чи не зʼявилася еритема, а за 3 тижні здати аналіз на бореліозу.
cTpawHoegeJIo• 08 октября в 19:21
Покраснение, растущее пятно вокруг укуса (особенно кольцом)
Температуру, ломоту, усталость, боль в суставах, головную боль
Если хоть что-то из этого появится сразу к врачу
Як ухурделю• 08 октября в 19:22
Ответ дляdahashutka19
Ну такое. Иногда лучше 3 дня попить доксициклин, чем потом лечится годами
KKrapochka• 08 октября в 19:23
Ответ дляЯк ухурделю
Тепер вважають, що якщо і була борелія у кліща, то лікування кілька днів неефективне, а тільки змазує картину захворювання.
Як ухурделю• 08 октября в 19:25
Ответ дляKKrapochka
Я вообще вижу что толком ничего врачи не знают про этих тварей и как это все лечить. Там люди в фб лечиться годами, а кто то забил и ничего не делала. У каждого индивид случай.
Меня через неделю после укуса уложило в кровать с лихорадкой и дикой ломотой и болью. Вот и как не сдавать клеща и не пить сразу ничего?
Нафаня Маня• 08 октября в 19:26
Ничего не делать. Следите за местом укуса и все. Без паники.
KKrapochka• 08 октября в 19:29
Ответ дляЯк ухурделю
Ну от власне, як вже є ознаки захворювання, то призначають антибіотик не менше, ніж 21 день.
AnnaOst• 08 октября в 19:29
Спостерігати чи не з´явиться еритема. Як виглядає еритема спитайте у гугла. Ймовірність того, що буде бореліоз мінімальна, якщо кліщ просидів меньше 24 годин. Я не знаю де саме ви за кордоном, але антибіотик для профілактики вже наче ніде не виписують
Як ухурделю• 08 октября в 19:30
Ответ дляKKrapochka
Ну от і пила я його потім місяць. А якщо б перші три дні попила б, то може не злягла б тоді і не зʼїла пачку німесіла від болю
KKrapochka• 08 октября в 19:39
Ответ дляЯк ухурделю
Я тільки пишу з власного досвіду, так як недавно кліщ вкусив дитину. Я зверталася до лікаря за кордоном, де проживаю, і паралельно до нашого інфекціоніста. Всюди відповіли, що 3 дні антибіотик ні про що, а навіть шкодить подальшій діагностиці. Тільки спостереження і аналіз на борелію, якщо є бажання і кошти, то можна здавати і на коінфекції.
KaterionOK• 08 октября в 19:39
Ответ дляГола з конопель
Немає змісту здавати кліща на аналіз. Він може бути ложно негативним. Краще через 3 тижні здати аналіз на імуноблот після укусу кліща. В Сінево цей пакет точно є. Про Ескулаб не знаю, але скоріш за все, що у них також має бути.
Потім з аналізом до інфекціоніста.
Як варіант прямо сьогодні-завтра до інфекціоніста.
Як ухурделю• 08 октября в 19:39
Ответ дляKKrapochka
Я зрозуміла
ТочноБудет• 08 октября в 19:40
Ответ дляcTpawHoegeJIo
Нынче панику, в последние года раздули.
Помню детство, не одного клеща мне пинцетом доставали.
И ничего) Я с вами)
cTpawHoegeJIo• 08 октября в 19:40
Ответ дляТочноБудет
Нынче панику, в последние года раздули.
И ничего) Я с вами)
Ну это повезло) Я знаю обратные случаи.
Як ухурделю• 08 октября в 19:41
Ответ дляТочноБудет
Нынче панику, в последние года раздули.
И ничего) Я с вами)
А кусали? Меня за всю жизнь ни один не укусил (леса, руки, болота, горы, море, посадки, кусты)
А в этом году какое то наваждение с этими клещами.
автор Гола з конопель • 08 октября в 19:46
Ответ дляAnnaOst
Ми у львівський області
Чаклунка-ведунка• 08 октября в 19:48
Зараз для профілактики дають три уколи, чи пігулки, і все.
Вероятненько• 08 октября в 19:49
Ответ длякороткопамятна
І що там мають дитині зробити?
Вероятненько• 08 октября в 19:51
Ответ дляЯк ухурделю
Профілактика 3 дні неефективна
AnnaOst• 08 октября в 19:52
Ответ дляГола з конопель
Ми у львівський області
Тоді для вашого заспокоєння найкраще буде піти до педіатра завтра або проконсультуватися онлайн. Але не рвіть собі серце - 99 відсотків що все ок. Якщо не ок, то це проявиться і це лікується, лікується відносно легко,якщо почати відразу. Ймовірність того, що буде безсимптомно бореліоз ну прям дууууже маленька
Вероятненько• 08 октября в 19:53
Ответ дляЧаклунка-ведунка
Звідки у вас така інформація? Які пігулки чи уколи?
Чаклунка-ведунка• 08 октября в 19:58
Ответ дляВероятненько
Інформація з практики.
Чоловіку так робили в цьому році,і співробітниці.
Мене кусав кліщ 15 років назад,з еритремою бо протримався на мені він 2+ дні.Тоді пила доксициклін місяць.
Чоловік зняв кліща і пішов до сімейного в той же день.Для профілактики призначили три пігулки.
Якщо вже так потрібно,то можу запитати які саме.