Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025

Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин

Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.

У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.

Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.

«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
При ковиде и войне у нас училки две квартиры купили
Провластний тріль, дайте відповідь будь ласка, чому держава не підвищує тарифну сітку і чому в людей з вищою освітою ставки менше мінімалки, 5, 6, 7 тисяч грн за повний робочий день? Як може бути повна ставка першого розряду 3 тисячі грн ? Навіщо зрівняли двірників і спеціалістів?
На липень-грудень не дивіться, то в минулому році планувалось підвищення, але його так і не відбулось, відмінили.
Кудесница_с_пургеном• 16 ноября 2025
Ответ дляДомашка
Потому что стереотип был, что все инженеры бедные. Вы ж сами почему из профессии ушли? Потому что государство фиг платило и ценило. А не общество.
Дело не в стереотипах, а в том, что в обществе уважаемые люди богатые, а не умные. Типа раз богатый, значит умный. А если без денег, значит бездельник - и за что ему платить больше?Эта прошивка сидит в обществе и по ходу не меняется за годы. А государством управляют те же люди, это не инопланетяне.
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
Я тоже хочу иметь 1 тыс дол на репетиторствах онлайн
Кто мешает? Идите репетируйте!
УжеВотДа• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Ви намагалися влаштуватися у школу? Спробуйте і дізнаєтеся, що місць нема )
У вчителів чоловіків бронь від школи. Ви думаєте мало бажаючих чоловіків працювати у школі? А чому їх не беруть?)
Чоловіки бажають до першого ’іди на х...’ від дитиночки, потім в них здають нерви і починаються ті історії на кшталт ... ’вчитель дал по мордам’
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимба
Я тоже. А что значит подготовится к уроку, они преподают одно и тоже и года в год. Онлайнщики вообще бидоси, это ж столько времени надо найти чужое видео темы и прикрепить для просмотра , сами они не распинабтся. У химиков и физиков н нагрузки лабораторных, их никто онлайн не проводит. Вот кто-нибудь подсчитывал сколько у детей уходит времени на ДЗ, что они задают? В ведь там тоже нормы в зависимости от возраста.
Я потому и спрашиваю.
Я тоже работаю с людьми, учу, и потруднее, чем просто провести урок для класса, хотя классы у меня тоже есть.
Также трачу время на дорогу, композиции,организацию, и кучу всего, что касается как учебы, так и творчества.У меня есть семья и свои трудности, которыя я решаю, ребенок, который учится и взрослеет сос своим преходным периодом, кухня, расходы, сейчас вообще на 2 страны.
но я реально знаю, что мои знания и умения -это база, к которой мне НЕ нужно готовиться.
к чему готовятся учителя, преподающие одно и то же годами?
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляАгатаХристя
Не пишіть дурню! У мене дитина у початковій школі, уроки закінчуються після 13 год, поки діти зберуть потрфелики, вдягнуться, вчитель виводить на подвірʼя їх до батьків о 13.30 год. Максимум, коли вчитель початкових класів може піти додому, це після 14 год.
На роботу приходить ще до 8 год, щоб відкрити кабінет і зустрічати дітей.
Людина працює мінімум 6 годин з класом 30 дітей. Після цього вдома має ще готуватися до уроків. І це за смішні гроші.
Не те, щоб я дуже люблю вчителів, але вчительска зарплата - це просто знущання над ними. З таким підходом до професії, боюсь, що мою дитину взагаглі нікому вчити буде.
У початковій школі 7 уроків на день? Тривалість уроків у початковій школі менша, ніж у середній, для них і дзвінок окремо (вчитель регулює початок і кінець уроку). У моєї дитини в початковій школі у 1 класі було по 4 уроки, у 4 класі по 5 уроків, може один який день 6.
Вересень місяць у 1 класі треба було забирати дітей об 11:30. Далі о 12:00 до кінця 1 класу. Це Київ.
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляКлевотница
Я не вчитель, але бачу цю кухню. Оплачується 18 годин. Але вимагається робота, на яку витрачається набагато більше часу.
Тепер дивіться, 18 годин це ставка, копійки, на них не проживеш, тобі дають більше, бо ще й нема кому.
Ось і порахували зверху - можуть більше, хай працюють більше, за ті самі копійки!((
Могут заработать не копейки на репетиторстве.
Никто ж не мешает.
А я кумедна• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
За 45 мин учитель онлайн репетиторство 1 тыс гр ложит в карман.Не хило так живут
А что вам помешало получить педагогическую специальность?
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
У НАС ДВЕ УЧИЛКИ ДЕТЯМ КВАРТИРЫ КУПИЛИ
За зарплатню вчителя? Хто там що робить після основної роботи і скільки заробляє, то його особиста справа. Ми про мізерну оплату працюючих на повну ставку. Від того, що в когось чоловік багатий, чи інші доходи, іншим, хто чесно працює і викладається на основному місці роботи не легше. Ваші приклади не інформативні.
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Ви вважаєте що 20% вчителів виїхали за кордон? Ви самі розумієте, що ні. Який відсоток людей з дипломами вчителя працює за освітою? Тих що виїхали легко замінити, бо їх колег в Україні вистачає. Дітей замінити ніким. По факту кількість ставок як була так і лишилася, а дітей менше на 20%. І саме це спробували вирівняти, запропонувавши навантаження 22 години замість 18. Бо по факту треба або класи укрупняти, або школи закривати. Спробуйте закрити школу - вчителі перші будуть проти. Але і оплачувати навчання 80 дітей наче вчаться 100 теж не дуже розумно.
Класи давно укрупнили.
Дітей по 34-36 у класі.
Зробити класи по 25-28 можна було б, але державі жмотно платити вчителям, тому так й не роблять.
MacOS-ница• 16 ноября 2025
Здесь же не в учителях дело! Любая работа кажется легкой в чужих руках, если, конечно, это не твоя работа. Всем переплачивают, только мне недоплачивают))
Суть в том, что наша власть отработала в ковид, как натравливать одних на других, и при этом проталкивать нужные ей нововведения. А по итогу, проигрывем все мы!
Клевотница• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
Никто ж не мешает.
Ок, вчитель іде зі школи, працює репетитором. Один, другий, третій..
Хто залишиться? Дивіться перспективу на роки. Не буде освіти((
Репетиторів дозволити зможуть тільки багаті. Кріпосне право
Нашій владі саме це потрібно. Неосвічені, недумаючі ради, які за тарілку сума будуть виконувати будь-яку роботу.
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
У нас уже не делят класс на иностранные языки, дети сидят по 27 человек. А виноват будет учитель, что никто не будет знать язык, правильно?
Так це давно вже зробили. Класи, менші за 28 дітей, не діляться.
Це вже років з 10 таке ’покращення’.
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляfrom Ukraine
Класи давно укрупнили.
Дітей по 34-36 у класі.
Извините, что вмешиваюсь.
Но вот я сейчас не говрю о ставках учителей,
Так как понимаю, что человек перед тем, как идти в пед, не находися в тюрьме, под принуждением, под наркозом.И слелал свой выбор сам.
Я спрашиваю, почему такое возмущение нормальным рабочим днем?
Не люблю натовп• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
Никто ж не мешает.
І заробляють. Велика кількість гарних вчителів звільнилася, вони повністю перейшли на репетиторство, навіщо їм школа?
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляКлевотница
да что нужно власти, и так понятно.
Зачем уходить из школы, если даже 2-3 часа есть свободных для проведения репетиторских уроков?
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляНе люблю натовп
Правильно сделали! Единственное, что нужно постоянно быть в кусе любых обновлений в программе и требованиях если готовишь к зно/мнт
А я кумедна• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
Я потому и спрашиваю.
Каждый год что-то меняется. Сейчас не достаточно просто рассказать материал параграфа и решить примеры или задачи. Нужно всё преподносить красиво, должны быть яркие и интересные презентации. Это всё делается в разных программах с использованием функционала искусственного интеллекта. И, конечно, на такую подготовку уходит очень много времени.
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляНе люблю натовп
это нормально.
Человек всега делает выбор сам.
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимус Я
Нет, надо ввесьи хозрасчет - дети хорошо сдали НМТ по ее предмету - получает прибавку .
Нет? Сидит на голой зп.
Молодые учителя работаеют хорошо - но стаоая карша с проблемами потслуху получает больше !!!@@
У деяких ліцеях так і роблять.
За кожну 200-ку по НМТ - певна сума премії вчителю.
Але це гроші з ’благодійних’ фондів, які наповнюють батьки.
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляfrom Ukraine
У деяких ліцеях так і роблять.
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляА я кумедна
Извините.
Сделать презентацию, используя материал, который ты изначально ДОЛЖЕН знать, получив диплом специалиста, при куче инструментов, которые эту презантацию герерируют за 15 минут?
Ярко и красиво -это как? С танцами, песнями и бубном?
Достаточно , на мой взгляд, быть специалистом и грамотно учить.
УжеВотДа• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
Я потому и спрашиваю.
Дело не в том что готовит учитель, а сколько работ он проверяет. Можно провести контрольную работу по математике и ковырятся в решении искать ошибки исправлять и да так родителей устраивает. Начинаем считать... на 18 часов примерно 200 тетрадей написаных кривым почерком по диагонали. Потому что ’я художник, я так вижу и моя мама сказала...’
А можно пойти методом мнт, выдать листики в которые надо вписать только ответы и собрать листики. И все... да, 200 листиков но уже ковырятся не надо))) Потом провести один урок - работу над ошибками молча решая на доске ту контрольную и поскакали дальше. Это очень упростит работу учителя, прям как на западе))
Но родителям так не нравится, они хотят как раньше... чтоб проверялись 200 работ... А когда учитель должен их проверять? А журнал? А звонки родителей 24 на 7 а вайбер, телеграм и по часу... как там мой петечка...
и все это за 8-10 тыс
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляКлевотница
У вчителів робота тарифікується. Тобто, якщо відчитав 18 годин, то їх і оплачують (повна ставка). Якщо відчитав 20, то оплачують 20, а не 18. Тому вони чудово знають на що йдуть, коли беруть 1,5 ставки замість однієї. Вони за це отримують.
Тепер наступне питання. У класі має бути 30 дітей. А по факту 15. Хто має оплачувати таке навчання? У вчителя навантаження менше? Менше. Менше зошитів, менше перевірок, менше часу на пояснення кожній дитині і та.д. Логічно, що оплата за 15 не може бути такою самою як за 30. Який вихід ? Зводити два класи в один, якісь школи закривати і та.д. Але з самі вчителі цьому пручаються. Бо їм легше вчити 15 учнів замість 35. Та знову постає питання: чи настільки Україна багата, щоб оплачувати малі класи ?
УжеВотДа• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
Извините, что вмешиваюсь.
Поведение 30 гормональных подростков, которым родители разрешают давать сдачи.
Боневтікла• 16 ноября 2025
Ответ дляКлевотница
чого і добиваються наші креативщики.
УжеВотДа• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
да что нужно власти, и так понятно.
А зачем? Репетитор берет себе 4 часа в день. И не отвечает за поведение.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЖена брата Админа
Вчитель математики у районній школі моєї дитини у 2016 році отримував 18 тисяч на руки, це Київ. Це була досить непогана зпл на той час. Інформація від самого вчителя. Вчитель початкової школи моєї дитини до війни отримувала понад 20 тис на руки, її слова. У неї правда стаж був великий, їй було років 55 і дійсно гарний вчитель, до неї черга була мінімум за рік до набору першого класу.
Тому я б на ставки не сильно дивилася, треба дивитися на всі доплати і що на руки.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляУжеВотДа
Це неправда.
А я кумедна• 16 ноября 2025
Ответ дляwoman Warrior
Извините.
Да, в начальной школе именно так и есть, с танцами и с бубном. Простая презентация с текстом и картинкой уже на подходит. Нужен интерактив, разные игры, анимации. Это не то, что просто где-то сгенерировать за 15 минут.