Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025
Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин
Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.
У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.
Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.
«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Прибираю щодня• 16 ноября 2025
Ответ дляБабця в мештах
У нас примерно 7 учителей выехало ,которых я знаю
Так нові вчителі прийшли працювати. В школі сина зараз багато вчителів молодих хлопців, які прийшли працювати заради броні.
Бабця в мештах• 16 ноября 2025
Ответ дляПрибираю щодня
У нас в школе два учителя мужчины и оба физкультуры...
Кудесница_с_пургеном• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимус Я
Я училась на инженера и вся наша группа - все поступили потому что на инженера было легче поступить...
Все переучились давно на другие специальности.
И что? А для меня это было призвание. И для большинства из тех, кто работал в НИИ, тоже. Речь о таких людях, которые хотели и могли. Теперь то уже поздно, кто заграницу уехал, кто в IT, кто свой бизнес открыл. Суть в том, что государство профукало мотивированных специалистов, а люди помогли. И с учителями так будет.
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Так вони згодні працювати у школі по 18 годин, як і жінки. Не беруть. Чому ?
Це де такі чоловіки, що готові по 18 годин чесно відпрацювати за 8 тис?
У школі, в якій мої вчилися 1-4 класи, вакансії вчителя математики та інформатики висіли більше 3 років. Заміни були постійно.
Ледве знайшли вчителя математики, це старенька бабуся, яка ходить на роботу лише через гроші, давно на пенсії вона і дітей ненавидить, виснажена. Це вона з 2025 року там працює.
Вчителем інформатики взяли хлопця, який дає почитати щось самостійно на одному уроці, на іншому контрольна. Нічого не пояснює, бо працює в той час на основній роботі.
Пампушечка• 16 ноября 2025
Я вчора зайшла подивитись зп держ службовців, то середня 60тис. В моїй сільраді згідно реформи децентралізації мали залишить 1 старосту, а вони лишили три людини і зп в них 35/45 і 65.
І в мене така думка закралась, невде мені не пох якби ту зарплату отримував умовно бурят? Заради чого чоловіки прості воюють? Щоб зберегти оцих і їх зарплати на посадах?
Прибираю щодня• 16 ноября 2025
Ответ дляБабця в мештах
У нас багато) математик, фізик, два інформатика, історик, англійська, географія. Це нові. І до війни були історик, вчитель англійської ну і, звісно трудовик х фізруками, а ще хореограф.
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
Репетиторство более 1 тыс дол
О, Господи, 10-15 долларов час, посчитайте, сколько нужно отпахать на эту тысячу в свободное от работы время!
Воленс-неволенс• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимус Я
А он ее хочет, вообще?
может и не надо ему.
У меня шеф нанимает водителя или знакого таксиста - не хочет связываться, не любит авто
может и не надо ему.
Ось коли він також найме водія, або таксиста, тоді поговоримо, а поки що він в інше місто їздить на роботу на маршрутці … це ж в нього просто хобі таке, так ?
Бабця в мештах• 16 ноября 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Класс,разбавили женское царство
Ні за холодну воду• 16 ноября 2025
У мене в Німеччині 26 годин - це повна ставка.
Але треба розуміти, що я лиш провожу уроки.
У мене 1000 і 1 обов´язку, як в Україні.
Мої класи пишуть 4 контрольні на рік.
І стільки тестів, скільки я запланую.
Мені ніхто з адміністрації не компостує мозок.
Я не мушу ходити в школу на канікулах. Я все одно працюю під час них, але вдома і в своєму режимі.
Мої класи пишуть 4 контрольні на рік.
І стільки тестів, скільки я запланую.
Прибираю щодня• 16 ноября 2025
Ответ дляБабця в мештах
Класс,разбавили женское царство
Так війна закінчиться, вони всі звільняться. І працюють вони в більшості не дуже, бо просто пересиджують війну.
АгатаХристя• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Там не все так просто.
Я вчора читала статистику : в Україні купа вакансій у школах. Ці ’вільні’ місця і зараз ділять між собою інші вчителі, щоб більше заробити. Автори цього нововведення пропонують скоротити вільні вакансії, таким чином залишиться близько 13 тис ставок, які треба звільнити. Що в межах країни крапля в морі.
Так, хтось може бути незгодний і звільнитися. На їх місце прийдуть інші. Зарплата у вчителя невисока, але ж і працює він не як інші. У нашій Київській школі вчитель початкових класів йшов додому зразу після уроків : о 12:00-13:00 годині. Предметний приходив лише на свої уроки. О 16:00 в школі вже нікого не було, лише продльонка і сторож. Тому якщо перерахувати на годину, то оплата зовсім непогана виходить.
Не пишіть дурню! У мене дитина у початковій школі, уроки закінчуються після 13 год, поки діти зберуть потрфелики, вдягнуться, вчитель виводить на подвірʼя їх до батьків о 13.30 год. Максимум, коли вчитель початкових класів може піти додому, це після 14 год.
На роботу приходить ще до 8 год, щоб відкрити кабінет і зустрічати дітей.
Людина працює мінімум 6 годин з класом 30 дітей. Після цього вдома має ще готуватися до уроків. І це за смішні гроші.
Не те, щоб я дуже люблю вчителів, але вчительска зарплата - це просто знущання над ними. З таким підходом до професії, боюсь, що мою дитину взагаглі нікому вчити буде.
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляУмничка-помощничка
Працювала в внз, мала 4 пари щодня. Це взпгалі то 8 уроків. Плюс курсові, захисти звітів, дипломники, кураторство, власна наукова робота, захист дисертації. Так що школа - це дитячий лєпєт. Особливо якщо слухати, що за дичину розказують вчителі на уроках, 80% колишніх тріїчників, які і в своїй школь ніц не знали, то тупими і лишилися
У виші суттєво легше викладати.
Студенти дорослі, і то їхня проблема, чи вони засвоїли матеріал, чи ні. Не вивчив - вилетів на сесії і прощавай.
Ще й ніякого спілкування з батьками.
А у школі вигнати не можна. Дитинка вчитися не хоче, а вчитель має якось зацікавити, хоч співати, хоч танцювати.
Про вакансії у вишах я і не чула. А в школах їх повно, достатньо зайти на сайт управління освіти і глянути.
Ще й ніякого спілкування з батьками.
Харчовий тріль• 16 ноября 2025
Ответ дляНі за холодну воду
Мої класи пишуть 4 контрольні на рік.
І стільки тестів, скільки я запланую.
Мої класи пишуть 4 контрольні на рік.
І стільки тестів, скільки я запланую.
Якщо не секрет, яка оплата вашої праці?
Танго утрьох• 16 ноября 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Они уволятся одним днем, как только снимут вп
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
У нас тоже был. Неженатый. Так и остался.
У нас звільнився через півроку після одруження, пішов у приватний заклад працювати і вже не вчителем.
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Ответ дляХарчовий тріль
Якщо не секрет, яка оплата вашої праці?
У нас 50 тыс гр на репетиторствах минимум они имеют
Дона Ко Ко• 16 ноября 2025
Вы меня простите, но учителям сейчас жаловаться. Пример этой недели: вся неделя дистанционно. То нет света у учителя, то нет света в школе, то нет света дома, то тревога. 1-2 урока нормально за неделю провели. Это все учителя за 5 дней. А так дают задание и делайте асинхронно. На следующей неделе каникулы. Всё взвалили на родителей и самих детей.
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Ответ дляДона Ко Ко
У нас две училки детям квартиры купили
Домашка• 16 ноября 2025
Ответ дляКудесница_с_пургеном
Немного не по теме, но вспомнилось из своего опыта. Когда-то после школы я верила (и сейчас верю), что человек должен заниматься тем, к чему у него есть призвание. И мне хотелось быть инженером, всегда чувствовала, что это мое. Институт закончила в 90е и пошла работать инженером. Когда моя соседка узнала об этом, она скривилась и сказала, мол бедная ты. Ну типа посочувствовала, что жить мне в нищете. Ну, конечно, так и было долгое время. Потом я ушла с этой работы в IT и мое финансовое положение улучшилось.
Но когда теперь такие же люди, как та соседка, кричат - а где наши ракеты, а где наши разработки? Так и хочется сказать: А и правда ребята, а где они? Может вы уважали инженеров, людей умственного труда, заводских работяг все это время? Так откуда это все теперь возьмется?
Теперь смотрю, что похожая ситуация с учителями и судя по всему, наше общество еще не дозрело, чтобы уважать людей со знаниями. Ну значит докатимся до церковно-приходских школ с 3мя классами образования.
Потому что стереотип был, что все инженеры бедные. Вы ж сами почему из профессии ушли? Потому что государство фиг платило и ценило. А не общество.
Домашка• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
У нас две училки детям квартиры купили
Поздновато ты сегодня