аромат Жука• 19 ноября 2025
Чи можна поєднувати кислоту й ретинол?
Ряженка• 19 ноября 2025
Ответ дляСтрекоза любви
В мене крем ретинол + кислоти
А що це за крем? Мені цікаво почитати про нього.
Бо наскільки я знаю то ретинол з кислотами поєднувати не можна. Тільки застосовувати окремо ранок/вечір наприклад.
Стрекоза любви• 19 ноября 2025
Ответ дляРяженка
Ось цей. Тут кислоти PHA, вони біль ніжні ніж Aha чи Bha
Ряженка• 19 ноября 2025
Ответ дляСтрекоза любви
Дякую. Так, це інші кислоти. Ретинол не можна поєднувати з АНА і ВНА кислотами (хіба що в дуже мінімальних пропорціях), а також з будь-якими кислотами в складі пілінгів.
Стрекоза любви• 19 ноября 2025
Ответ дляРяженка
Я теж вивчала цю тему. Загалом, якщо розглядати з точки зору хімії, то вони прекрасно поєднуються, але через доволі агресивний вплив на шкіру, як кислот, так і ретинолу, то їх не рекомендують використовувати в постійній, щоденній рутині.
Ряженка• 19 ноября 2025
Ответ дляСтрекоза любви
Ну я ретинол використовую щодня як антивіковий засіб, але вже давно і у формі ретиналю. А от кислоти хочу зараз знов ввести в догляд, замовила кислотний тонік, щоб підрівняти тон обличчя. То планую його вводити зранку, оскільки ретинол в мене на ніч. І дійсно не щодня.
Бо стосовно агресивного впливу, то нещодавно зробила чистку домашню ензимною пудрою і здуру нанесла ретиналь. Виник дерматит(( Подумала що моя шкіра вже за два роки звикла до такого навантеження. А ні
Стрекоза любви• 19 ноября 2025
Ответ дляРяженка
А чому не вітамін С, а кислотою хочете тон підрівняти?