Свезло так свезло• 02 декабря в 12:20

НБУ запускает трекер денег

Кожен, хто хоч раз робив важливий банківський переказ, знайомий із цим тривожним відчуттям: гроші з рахунку списалися, а отримувачу ще не надійшли. Де вони? «Зависли» у банку-кореспонденті? Чи сталася помилка в реквізитах?

Національний банк України (НБУ) вирішив покласти край цій невизначеності. Він про впровадження нової системи трекінгу платежів, яка зробить фінансові операції такими ж прозорими, як доставляння посилки.

Як працюватиме трекер грошей
Суть нововведення полягає в інтеграції української Системи електронних платежів (СЕП) з міжнародними стандартами трекінгу. НБУ зобов´язав банки впровадити функціонал, що дозволяє клієнтам бачити статус свого платежу в режимі реального часу.

Фактично, це працюватиме за принципом трек-номера служби доставлення. Відправивши кошти, ви (і, в перспективі, отримувач) зможете бачити конкретні етапи:

Платіж ініційовано.
Банк відправника обробив платіж.
Гроші пройшли через СЕП НБУ.
Банк отримувача зарахував кошти.
Це усуває «сліпі зони», коли гроші наче зникли з радарів.

Стандарт SWIFT GPI
В основу цієї системи лягають принципи (Global Payments Innovation). Це світовий стандарт, який вже змінив міжнародні перекази, зробивши їх швидкими та прозорими. Тепер Україна адаптує цей підхід для внутрішніх платежів. Завдяки переходу на нове покоління СЕП-4 (на базі міжнародного стандарту ISO 20022), кожен платіж тепер несе в собі значно більше інформації, ніж просто «сума» та «рахунок». Це дозволяє системі автоматично інформувати учасників про статус транзакції.

3 головні переваги для простих українців
Впровадження трекінгу — це не просто зручна «фішка» у додатку, а зміна правил гри на ринку:

Повна прозорість комісій. Раніше комісії банків-посередників могли стати неприємним сюрпризом, «відкусивши» частину суми по дорозі. Нова система дозволить бачити повну вартість переказу та всі утримання ще до моменту фінального зарахування.
Миттєве підтвердження. Вам більше не доведеться дзвонити в кол-центр із питанням «Де мої гроші?». Статус платежу буде відображатися у вашому мобільному банкінгу.
Прискорення зарахування. Прозорість системи стимулює банки обробляти платежі швидше, адже будь-яка затримка тепер буде видимою для клієнта.
Коли це запрацює на повну?
НБУ вже активно працює над впровадженням цих змін у межах Стратегії розвитку фінтеху. Оскільки перехід на цілодобовий режим роботи СЕП (24/7) вже відбувся, функція трекінгу стає наступним логічним етапом еволюції українського банкінгу.

Висновок
Тепер, відправляючи гроші родичам або оплачуючи послуги, ви матимете повний контроль над ситуацією, а фраза «платіж десь загубився» остаточно відійде в минуле.
автор Свезло так свезло • 02 декабря в 12:21
Все для клиента!
Вчителька з мікрорайону• 02 декабря в 12:21
Удалено администрацией...
вкрации• 02 декабря в 12:24
Ответ дляСвезло так свезло
Все для клиента!
Ну а что ж, все ваши денежки должны быть посчитаны и налогообложены.
Elena_Kiev_Solomenskiy• 02 декабря в 12:25
Все правильно. Основной принцип Нового мирового порядка- транспарентность всего
Аноним_1858• 02 декабря в 12:28
Ответ дляСвезло так свезло
Все для клиента!
не нужно
автор Свезло так свезло • 02 декабря в 12:35
Ответ дляАноним_1858
не нужно
Надо Вася надо!
Файна дівка• 02 декабря в 12:36
Ответ дляСвезло так свезло
Все для клиента!
Вы совсем без образования? Зачем постить @@@.
Платежи и раньше отслеживались и всегда! Можно было выяснить где деньги и какой банк коррр. Снял какую комиссию.
Вы б хоть тему изучили.
Дальше я хочу вам сказать много не литературных слов.
Теперь будет видна перекачка денег за нелегальные трусы.
автор Свезло так свезло • 02 декабря в 12:36
Ответ дляФайна дівка
Вы б хоть тему изучили.
Я готова выслушать все ваши слова
Файна дівка• 02 декабря в 12:39
Ответ дляСвезло так свезло
Я готова выслушать все ваши слова
Админы не готовы. Правила ресурса не готовы. Я передаю вам эмоции.....
Патриоточка• 02 декабря в 12:44
Чем меньше денег на карте, тем мне спокойнее
автор Свезло так свезло • 02 декабря в 12:45
Ответ дляПатриоточка
Вообще чем меньше денег, а лучше вообще без них, тога вообще спокойно как на кладбище
Патриоточка• 02 декабря в 12:46
Ответ дляСвезло так свезло
Лучше крипта
автор Свезло так свезло • 02 декабря в 12:46
Ответ дляПатриоточка
Лучше крипта
Это воздух который ничего не стоит
Патриоточка• 02 декабря в 12:49
Ответ дляСвезло так свезло
Это воздух который ничего не стоит
А фиатные деньги это сокровище?Совсем нет. Это фантики, стоимость которых страны сами придумывают для своей пользы.
А цифровая валюта ещё хуже.
Лучше уж крипта, тут люди сами своими действиями и паникой влияют на стоимость
Не стесняюсь• 02 декабря в 15:03
Ответ дляСвезло так свезло
Не продавайте труси нелегально