Дадосвидания• сегодня в 12:36
Різдво- Київ завтра в які костьоли йдете? В Миколая де орган ще ходите?
Можливо в святого олександра
Два-три тижні і фсьо• сегодня в 12:40
А в Олександра між іншим завжди була дуже приємна атмосфера на Різдво, красивий вертеп, раніше часто заходили по дорозі в Михйлівський:)
Дадосвидания
• сегодня в 12:40
Ответ дляАнти-анонім
В Св.Николая орган сгорел, это вам к сведенью.
Це я знаю
Що він згорів
Дадосвидания
• сегодня в 12:41
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Я просто в Миколая завжди ходила, але в минулому році сильно замерзла поки служба була
Але в Олександра не була
Анти-анонім• сегодня в 12:45
Ответ дляДадосвидания
Але в Олександра не була
В пошлом году там окна выбило ракетным ударом, как раз накануне Рождества был обстрел баллистикой. Сейчас там окна зашиты пластиком, правда не знаю, сильно ли будет теплее, там и в мирное время прохладно было, а на Рождество мороз обещают.
Электричка• сегодня в 12:57
В Олександра тепліше. Ще на бульварі Перова сучасний костел. На Окружній в косетлі теж тепло але він тааааакий маленький, на Вігілію не проштовхнешся.
Якщо Лукянівка то на Деревлянській костел в ТОми Аквінського гарний тепло і там зазвичай не вкрай багато людей.
Дадосвидания
• сегодня в 13:25
Ответ дляЭлектричка
То в костел йдуть завтра чи післязавтраи
Электричка• сегодня в 13:35
Ответ дляДадосвидания
Ну завтра ввечері 24 Пастерка (Вігілія) бо РІздво ж власне пізно ввечері вночі ж було. Ну це як очікування народження, як пастушки першими привітали Христа. Це так само. І для мне це улюблена Месса в усьому році. А основна власне вже Різдвяна 25 грудня.
28 Св. Родини
31 грудня св. Сільвестра.
1 січня Марії Богородиці.
Потім вже Трьох царів- Богоявлення та Хрещення відповідно 6 та 12 січня.
Пастерка не обов´язкова для відвідування але заохочуть бути, 25 грудня відвідування є обовязковим - це якщо за католицькими правилами.
28 Св. Родини
31 грудня св. Сільвестра.
1 січня Марії Богородиці.
Электричка• сегодня в 13:36
Ответ дляЛипка-прилипка
Різдво 25-го, а не завтра.
У католиків завтра є Пастерка-Вігілія, може людина за неї питає
СамавиховуюКота• сегодня в 13:48
Ответ дляЭлектричка
А католики лише поляки, що ви пишете назву на польській мові, інших мов не існує? Доречно писати назву на українській мові як Святвечір, так як це та і сама традиція у всіх християн, в незалежності від конфесій.
Электричка• сегодня в 13:57
Ответ дляСамавиховуюКота
Святвечір це власне вечір напередодні Різдва. А церковна служба (Месса) на Святвечір у римокатоликів називається Вігілія (трансліт латинська назва, у римокатлликів багато латинських назв викорситовуєтсья) або Пастерка від слова ’пастор-пастух’ (це ближче до польської традиційної назви).
Кривая спроса• сегодня в 14:14
Ответ дляДадосвидания
Завтра-післязавтра у всіх українських церквах буде богослужіння, можете обрати будь-яку, до чого ви костел приплели?
СамавиховуюКота• сегодня в 14:48
Ответ дляЭлектричка
Правильно пишеться та звучить на латині - Vigilia/Віжілія, а не Вігілія. Тому вже або латинською назву використовуйте, або українську.
Meсса у католиків та сама, як і у всіх християн, яка називається Нічна месса aбо латиною ’Missa in Nativitate Domini, in Nocte’.
Святвечір/Віжілія - це вечір напередодні Різдва, а не месса.
постою_послушаю• сегодня в 16:18
Ответ дляСамавиховуюКота
В смысле как у всех христиан? У православных вечером 24 декабря Литургия Василия Великого.
постою_послушаю• сегодня в 16:19
Ответ дляКривая спроса
Наверное потому, что автор католичка, нет?
Зачем ей будь яка Церква, а не костел?
Электричка• 2 часа назад
Ответ дляСамавиховуюКота
Вимова українського трансліту з латини усталених термінів не завжди збігається з літературно - філологічними правилами латинської мови. В українській мові купа таких запозичених транслітних з латин слів.
І месса це і є богослужіння, не обовязково різдвяне. В костелі вечірню мессу напередодні Різдва називають або скорочено Вігілією або Вігілійнлю мессою/богослужінням. Я жодного разу не зустрічала виразу Святвечірня Месса у римлкатолицькій церкві. В інших, можливо таке є.
Вам це може не подобатися, але сперечатися з традиційними релігійними назвами дивна ідея. Хоча якщо ви така принципова людина, то завжди можна звернутися зі скаргами на неправильність назви в курію К-Ж дієцезії (тут теж можете щиро обуритисся латинским транслітом).
Электричка• 2 часа назад
Ответ дляпостою_послушаю
Людині просто хочеться мовосрачу... зчепитися за сполячений сурж, але не вийшло... Поспіачуваєм їй :)))))