Хочу на Балі• вчера в 19:17

Ситуація з підлітком, ночівля, цікаво як реагувати

Є донька, 10 клас. Зустрічається десь з літа з хлопчиком, 11 клас. От приходить до мене моя крошка-дочь і каже - мама, так і так, я могла б тебе обманути, попроситися на ночівлю до подружки, а сама піти до свого хлопця ночувати, але я не хочу тебе обманювати, хочу прямо у тебе відпроситися на вихідні на ночівлю, ми нічо робити не будемо, просто є така можливість (у парубка будуть відсутні батьки, як я розумію) і ми хочемо нею скористатися.

До подружок на ночівлю я відпускаю без проблем, так само як подружки приходять до нас, раз на місяць точно у неї є ночівлі десь у друзів і давно, років в з 12.

Що б ви зробили? З однієї сторони - добре, що у нас є довіра в спілкуванні, з іншої - яка в біса ночівля у хлопчика? Але вона права, що вона легко могла б відпроситися до подружки і я б навіть не дізналася, що вона ночує не там.
Зробіть вибір:
вже голосів: 221
Відпустити
Не пускати
Не пускати на ночівлі більше
Інше
Країна мрій• вчера в 21:15
Ответ дляПластилин_Колец
Тут вы говорите девушке отказаться от того, что она хочет (будь то ночь фильмов ужасов, или секс с парнем) ради того, чтобы не было слухов в школе.
Кто с кем спит во взрослых коллективах как раз очень любят обсудить, даже если не выставляют свою личную жизнь напоказ. Так что в этом плане во взрослом возрасте больше рисков для репутации
Я не вчу відмовлятися від бажань “заради чуток”.
Я вчу розрізняти ВІК, КОНТЕКСТ і ЦІНУ рішення.

У дорослому віці людина:
– має сформовану ідентичність
– має право на приватність
– має ресурси себе захистити або змінити середовище
Підліток цього не має.

Доросла свобода — це свобода з можливістю вибору середовища.
Підліткова “свобода” без цього — це підвищений ризик.

Школу не змінюють на раз-два, клас - це замкнений простір, ярлики там прилипають надовго.

На роботі ви можете спати-не спати- змінити роботу.
Але ви праві, жодного разу не зустрічала розумних людей, котрі афішували б свої стосунки на роботі.
Пластилин_Колец• вчера в 21:15
Ответ дляКраїна мрій

У дорослому віці людина:
– має сформовану ідентичність
– має право на приватність
Підліток цього не має.

Разве?
К примеру, можем вспомнить как ген директор atmosphere потерял свою должность. У него было мало социального капитала и права на выбор среды?
Школу при желании можно сменить, и часто даже проще, чем прибыльную работу)
Кринжова баба• вчера в 21:20
Ответ дляХочу на Балі
Я впевнена, що у них немає ще інтимних стосунків і донька запевнює, що поки що нічого і не буде, що вона усвідомлює, що ще мала. Просто ночівля це свій ’вайб’ кажучи їхньою мовою. Я взяла час на подумати, ніби і розумію їхнє бажання, але і дати згоду не можу. В той же час розумію, що моя відмова вплине на рівень довіри між нами.
Може треба поцікавитися, чи знають батьки хлопця, що у них хтось ночуватиме? Ви ж розумієте, що вдвох вночі вони навряд будуть книжки читати. Але з іншого боку, моїй 22 роки, симпатична, легка у спілкуванні, але хлопця ще не було і вона каже постійно, що не буде, де, мол, йому взятися. А я б дуже хотіла, щоб біля неї хтось був надійний.
Країна мрій• вчера в 21:22
Ответ дляПластилин_Колец
Разве?
Все правильно! Дуже вдалий приклад!

Його поступок був ризиковим і необачним — він підставив себе під публічний тиск без надійного захисту.

Це показує головну різницю між дорослими і підлітками: дорослий може оцінити наслідки і має ресурси для пом’якшення шкоди, а підліток — ні. Саме тому ми встановлюємо межі для підлітків: не щоб обмежувати свободу, а щоб вони не платили дорослу ціну за ще недорослі рішення.

Формально школу можна змінити. Але для чого до цього доводити? Заради ночівлі в хлопця ??? В 15 років?)) ви серйозно?))
Що за нагальна потреба?)
Заміна школи для підлітка це не “просте рішення”, а втрата середовища, статусу, звʼязків і сильний психологічний стрес.

Дорослий, змінюючи роботу, має інші інструменти захисту і вибору.
ЗавЛабСнаб• вчера в 21:22
Автор Ваша донька не збирається, це мабуть так і є. А хлопець не факт, що впевнений. Я колись так поїхала на ночівлю без жодних ніяких. Але коли біля тебе людина до якої тебе тягне, і ви самі розумієте, що розум може стати на друге місце. Вдвох вночі це не то саме, що вдень коли мама на кухні. Я б сказала, що так не прийнято без запрошення батьків у їх відсутність іти наніч до хлопця, це непристойно. Ще набудуть коли прийде час. Хлопці цінують дівчат з відчуттям власної гідності.
Путающаяся• вчера в 21:22
Ответ дляМрії у вирії
Те в 18 лет у нее больше мозгов будет, может, перестанет настаивать на глупостях
На каких именно глупостях она перестанет настаивать? На ночёвке у парня?
Країна мрій• вчера в 21:28
Ответ дляПутающаяся
18 і 15 років це величезна різниця.

Розмова з 15 річною 10 класницею і 18 річною студенткою - була б принципова різна
Путающаяся• вчера в 21:27
Ответ дляКраїна мрій
18 і 15 років це величезна різниця.

В чем именно
ЗавЛабСнаб• вчера в 21:29
Ответ дляХочу на Балі
Ось ваш пост нарешті дав мені те з чим я можу піти до доньки. і напевно в нашому випадку саме усі ці речі це моя головна перепона у тому щоб дати дозвіл
Ну і скажіть, що підхід я могла б і не казати, це м´яко кажучи не норм так, а маніпуляція. Ви теж могли б бути іншою в різних моментах. Ви мама, їй 16, порядним дівчатам не гордиться ночувати в хлопця, у відсутність батьків особливо.
Країна мрій• вчера в 21:31
Ответ дляПутающаяся
В чем именно
Багато в чому різниця полягає в юридичному, моральному та соціальному сенсі.

Юридично 15-річна дівчина ще неповнолітня і не може брати повну відповідальність за ризикові рішення, тоді як 18-річна — доросла особа, здатна ухвалювати їх легально.

Морально підліток ще вчиться оцінювати наслідки, а 18-річна вже може прогнозувати наслідки своїх дій.

Соціально 15-річна залишається у замкненому середовищі школи, де плітки і ярлики можуть надовго вплинути на репутацію, тоді як для 18-річної такі вибори щодо ночівлі вже більш типові і соціально прийнятні.
Путающаяся• вчера в 21:31
Ответ дляКраїна мрій

А без жпт совсем не можете?
Пздц...
Країна мрій• вчера в 21:33
Ответ дляПутающаяся
А без жпт совсем не можете?
Пздц...
У вас якісь до мене претензії?)
То опонуйте мені.
Ну, що не так ?)

Напишіть: «Ні, ви не праві! А саме:…»
Путающаяся• вчера в 21:33
Ответ дляКраїна мрій
У вас якісь до мене претензії?)
То опонуйте мені.
Ну, що не так ?)

Напишіть: «Ні, ви не праві! А саме:…»
Я не опустилась до уровня разговора с телевизором, к счастью.
Всего доброго
Країна мрій• вчера в 21:34
Ответ дляПутающаяся
Всего доброго
Я нічого іншого і не очікувала.

Ваш аргумент виглядає досить дивно: відпустити , бо у вашому дитинстві всі однолітки трахалися.

Тут взагалі не про це мова.
Замороженная селедка• вчера в 21:37
Ответ дляХочу на Балі
Не было, так будет. Какой ещё вайб в одной кровати, при отсутствии секса? Там парень уже винишко подготовил и все такое...
Но вы сами виноваты, что изначально отпускали её ночевать к подругам. Я вообще такого не понимаю. Делайте что хотите, в пределах разумного,но спать надо дома, пока ещё малые и несовершеннолетние.
Бензопирен• вчера в 21:40
Ответ дляХочу на Балі
Советую отпустить. Если бы мне мать не разрешила звать на ночёвку или самой идти к мальчику, потому что ну как же так это же 100% секс, то мне было бы очень грустно. Я не раз звала своего парня на ночёвки к себе домой, мы отлично проводили время и без секса
Царевна_несушка• вчера в 21:53
Ответ дляПутающаяся
Т е вы хотите сказать, что в 18 лет ваша дочь уже сможет нести ответственность за свои поступки? Это как? Сможет ребенка содержать если забеременеет?
В 18 років це буде материнський обовʼязок забезпечувати свою дитину(так, коли починаєш займатись сексом треба розуміти наслідки в будь-якому віці). В 16 років - це ще сама дитина і це був би мій обовʼязок як мами неповнолітньої. В 18 років дівчина самостійно може ухвалити рішення, залишити дитину чи ні, приховати це від батьків чи порадитись з ними, це повнолітня людина, вона сама може визначитись кому і що розповісти. В 16 років до лікаря веде мама, відповідальність за дитину і ненароджену дитину теж несуть батьки неповнолітньої. Про контрацепцію треба завжди нагадувати, розповідати про незаплановані вагітності і венеричні захворювання. Але навіть дорослі жінки позапланово вагітніють, не варто очікувати такої свідомості від дітей, у яких від гормонів дах зриває. Дівчинка в 16 виглядає як доросла, але це все ще дитина, і мислення ще дитяче. Між 16 і 18 роками є різниця.
Перловая Кашка• вчера в 21:54
Це скільки років?
Оябунчик• вчера в 21:56
Ответ дляХочу на Балі
Секс будет, как не быть. Я мама двух дочек
Скляна миша• вчера в 22:00
Ответ дляХочу на Балі
Я не орієнтуюся на них, мова про те що я усвідомлюю, що моя донька вже не дитина. Там була якась історія з соціальними службами, вчителі ініціювали, але ніби як до 16 років у них нічого не було, а 16 вже вік згоди, плюс батьки не проти, давно вже всі цю історію обговорили, забули і прийняли як факт.
Ну если уже не дытына, то пусть идет ночует где хочет
Оябунчик• вчера в 22:00
Ответ дляВмію заміряти найкраще
Так она сделает это в другое время, не уведомив мамку.
Ну и не надо маму ставить в известность. Это противоественно
Оябунчик• вчера в 22:04
Ответ дляХочу на Балі
От чомусь все зводиться до потрахушок, але мені здається у нас з нею все добре з сексуальною освітою і їм дійсно може бути просто цікаво разом посидіти в тіктоці, пообійматися, подивитися фільми. Без ’потрахушок’, до яких чомусь зводятиться вся ця тема :( тобто виходить підліткам взагалі не можна довіряти?
Ну ну
Марина-f025• вчера в 22:13
Предложите вариант ночевать у вас дома
Оябунчик• вчера в 22:18
Ответ дляБеллаДонна
Якби до мого сина прийшла ночувати 15 літня, я б подумала, що не благополучна. І не дай Бог вона завагітніє. Я розказувала сину зажди, що минутне задоволення може зламати долі людей, а особливо дівчини. І потрібно думати з ким ти спиш, бо може прийдеттся все життя з нею жити. І сину не дозволила б приводити, так хоч трохи якісь перепони і труднощі, бо нема де це робити. А якщо дозволити дома, то і шанси влипнути виростають.
Все вірно
Стетоскопуло• вчера в 22:22
Ответ дляКраїна мрій
Ну звісно я вам вірю)
У вас в вашому 10–Б панує стриманість і повага)
І ніхто не буде пліткувати з приводу, що якась Маруся ночувала у лопоухого Васі, поки мами Васі не було вдома.

Дійсно, у 15 -річних здебільшого про мови , поезію розмови, може ще про крікет і брідж після обіду, Фітцджеральда))
На те про що, як ви натякаєте, будуть пліткувати, достатьньо зайти до Васі на півгодини вдень. І підлітки про це чудово знають, тож ночівля на такі плітки аж ніяк не здатна вплинути
Стетоскопуло• вчера в 22:25
Читаю и поражаюсь, мамы! вы хоть в курсе, что на секс не нужна целая ночь
Країна мрій• вчера в 22:32
Ответ дляСтетоскопуло
Так, звісно, але не зовсім згодна. Бо ситуація вимальовується досить нетипова Про гостини у Васі пліткуватимуть рівно 30 хвилин, бо через 30 пдʼїде нова така історія про Гришу А тут не півгодини , а ніч! Та ще і мама дозволила, а Васі мама взагалі про це не знала. Прямо інтрига назріває.

Більше того, наскільки я зрозуміла , то Васі мама не в курсі таких запрошень. Це цілком ймовірно, що виллється в скандал. Подзвонить Васі мама авторові із запитанням : «Ви знали?! Як допустили?! Чому мене не попередили?!» Ось прямо край потрібні автору ті розборки?)
Стетоскопуло• вчера в 22:34
Ответ дляКраїна мрій

А звідки на вашу думку це все взагалі хтось буде знати та ще в таких подробицях?
Протру пилюку• вчера в 22:41
Ответ дляКоник-стрибунець
В Украине. В более приличных и набожных странах - 17-18 лет
В Германии в моей земле возраст согласия - 14 лет.
Стетоскопуло• вчера в 22:49
Ответ дляКоник-стрибунець
Ну ка назовите нам эти набожные страны?