kosi44ka• вчера в 17:35

Опущення передньої стінки піхви та шийки матки у мами (73 роки): чи варто видаля

Вітаю! Потрібна порада або досвід тих, хто стикався з подібним. У мами (73 роки) діагностовано опущення передньої стінки піхви (цистоцеле) та початкова стадія опущення шийки матки. Скарги на тиск внизу живота та проблеми з сечовипусканням.

Були у двох лікарів: один пропонує тільки пластику передньої стінки, інший пропонує видалити матку, щоб «через два роки не повертатися до операції», хоча матка здорова

Підкажіть, будь ласка:

Хто робив таку операцію у віці 70+, як проходило відновлення?

Чи це зараз загальна практика видалення в такому віці матки «для профілактики»? Чи варто таки наполягати на органозберігаючій операції?

Саме видалення пропонують у Закордонця. Мабуть буду йому писати, чи можем ми вибрати об´єм операції в день госпіталізації - бо їхати до нього в 2 раз на консультацію далеко дуже

Дякую дуже, за ваші відгуки
ХтоЯкщоНеЯ• вчера в 17:38
Моя мама відмовилась. Через наркоз і навантаження на серце. Боялась що серце не витримає. Ми її підтримали. Каже нехай як є але жива. Видалення і пластика було запропоновано.
Чумацький Шлях• вчера в 17:40
Походите ещё на консультации к другим врачас, если начальная степеня опущения матки. Со мной в палате лежала бабушка, 75 или чуть моложе. Ей сделали подшивание, она носила тяжёлое вроде и было опущение. Месяц не сидеть, нельзя. Через дня 2 она ходила по коридору
А Я Самая Самая• вчера в 17:40
Моя мама має таку ж проблему. Також лікарі рекомендують, але вона вагається. 2 сусідки 70+ зробили операції. Одна задоволена, інша категорично ні, стало ще гірше, ніж було. Ось так.
автор kosi44ka • вчера в 17:43
Дякую - теж почитала про видалення - що це і більший об´єм операції і триваліше відновлення. Наче ж у відомого хірурга були (насправді він не приймає - консультує його помічниця) Може їм так чи то легше зробити, чи то дорожча операція? Може хтось порадить і лікаря в Києві буду вдячна
Незнакомлюся• вчера в 17:43
Моя мама в прошлом году сделала пластику, но она не помогла, через 8 месяцев удалила все. Ей 60. Не жалеет, т.к. качество жизни улучшилось. И да, у мамы было 7 общих наркозов в жизни, я переживала больше нее, но слава Богу все ок.
автор kosi44ka • вчера в 17:47
Ответ дляНезнакомлюся
дякую за відгук, ось так нам лікар описувала, типу щоб 2 рази не робити, але ж ото все про більший об´єм операції і відновлення лякає
Цветочница• вчера в 17:48
автор, какая стадия опущения7 проблема с мочеиспусканием-это недержание или наоборот трудно сходить в туалет7
автор kosi44ka • вчера в 17:49
Ответ дляЦветочница
нетримання, але не критичного ступеню
більше її турбує опущення стінки піхви
автор kosi44ka • вчера в 17:56
про стадію я не підкажу, бо маємо 2 консультації у хірурга і 2 усних заключення - немає навіть куди подивитися, щоб було вказано ступінь опущення - турбує опущення передньої стінки, коли багато ходить і піднімає якісь покупки з магазину
Молчавочка• вчера в 18:03
Ответ дляkosi44ka
Мама перестанет носить тяжести? Вряд ли. В таком возрасте человеку изменить свои привычки не возможно. Думайте так, чтоб улучшить ее качество жизни с учетом не возможности поменять саму жизнь.
автор kosi44ka • вчера в 18:09
Ответ дляМолчавочка
Вона живе сама, тому носити немає кому, тільки власне саморегулювання і як результат - не піднімати нічого важкого.
Алина-1240• вчера в 18:11
Подшить думаю. Удалят еще всцыкаться станет
Кудрі кручу сама• вчера в 18:35
Только очень непрофессиональный врач может советовать в данном случае удаление матки. Только пластика с сеткой и то , не факт, судя по описанию, что уже нужна операция, при первойвторой степенях операция обычно не нужна
Кудрі кручу сама• вчера в 18:37
Ответ дляkosi44ka
А что это за консультация без заключения??? Кошмар, это не консультация
автор kosi44ka • вчера в 19:00
Ответ дляКудрі кручу сама
я так розумію що стадія опущення передньої стінки вже серйозна, а матки ще початкова
Незнакомлюся• вчера в 20:14
Ответ дляkosi44ka
Восстановление было конечно более длительным, но не хуже, чем у меня после родов с эпизио. Да, первое время надо будет помочь, но это примерно до недели времени, типа помочь приготовить или принести готовую еду, чтоб у плиты не стояла мама, продукты принести, воду и т.п. т.к. тяжелое нельзя поднимать. Вот прошло уже полгода с операции, все отлично, мама рада, что согласилась.
автор kosi44ka • вчера в 20:28
Ответ дляНезнакомлюся
дякую за відгук
Кудрі кручу сама• вчера в 22:34
Ответ дляkosi44ka
Вы неправильно понимаете, там одна стадия, и для матки, и для влагалища
автор kosi44ka • 2 часа назад
ото погано, що вони ж нічого не написали і тепер тільки по пам´яті
але то було приблизно так, ’опущення передньої стінки, а якщо потягнути за шийку - то матка опускається - це значить що ви до нас прийдете (можливо, але не факт) другий раз. Тому рекомендуємо видалити і матку також’
я в той момент не була готова до такого результату бо вже була консультація у другого хірурга, що сказав що там спайки після позаматкової і та матка на спайках буде триматися, тому з маткою нічого робити не треба - просто пластика стінки
перший раз були в роддомі обласному, а другий у помічниці Закордонця - дуже хвалять його всі у відгуках
Тепер прям не знаю що робити - мамі на повторну консультацію їхати далеко - ШІ пише що зараз загальноприйнято зберігати органи, якщо з ними все ок + великий об´єм операції і довше відновлення
Мабуть треба ще один лікар - бо я прям не знаю що тепер робити