Первая ласточка инфляции• сегодня в 12:55

На Запоріжжі евакуювали бабів з-під ударів російських КАБів

На Запоріжжі воїни 128 окремої важкої механізованої бригади «Дике Поле» евакуювали кам’яних баб XII століття з історико-краєзнавчого музею Новомиколаївки.

Як зазначили військові, історія почалася зі звернення одного з військовослужбовців до музею історії Дніпра. Він розповів, що поруч із музеєм у Новомиколаївці вже зруйновано кілька будівель внаслідок ударів КАБів — і є ризик втратити унікальні історичні пам’ятки.

У цей час фаховий історик і військовослужбовець 128 бригади «Дике Поле» Дмитро Каюк разом із побратимами працював над експозицією до четвертої річниці бригади.

«Виявилося, що в тому музеї працює моя колишня студентка. Вона підтвердила, що експонати досі не евакуйовані. Я звернувся до командира бригади — і він дав дозвіл на порятунок кам’яних баб, навіть виділив техніку», — розповів Дмитро Каюк.

До операції долучився також відомий запорізький історик Петро Бойко — адже експонати потрібно було передати з дотриманням усіх правил приймання історичних цінностей.

Щоб відкопати цих баб, довелося добряче попрацювати лопатами.

Окрім кам’яних баб, вдалося евакуювати також найцінніші картини та історичні знахідки, що експонувалися в музеї. Нині вони передані до одного з культурних закладів, де зберігатимуться на період війни.
Укр_жіночка• сегодня в 12:57
Дуже добре.
Фрекен бок• сегодня в 12:58
Молодцы наши! Орки есть орки, даже баб беречь от них надо. Твари рашисты
Allemagne• сегодня в 13:00
Бабы вытянули счастливый билет.
Работать надо• сегодня в 13:02
Читала як ця наволоч грабувала музеї Херсона та який спротив чинили співробітники, які відмовилися співпрацювати з орками.. Але багато хто з музейників виявилися ждунами.
А Я Самая Самая• сегодня в 13:04
В моем детстве одна из каменных баб стояла на соседней улице просто у дома. До сих пор ее помню. Искала инфу куда ее дели т.к там линия фронта, сказали, что увезли в музей
Рекламама• сегодня в 13:05
Камни дороже людей. Детские дома в 2022 не эвакуировали…
Работать надо• сегодня в 13:07
Ответ дляAllemagne
Бабы вытянули счастливый билет.
Під час нападу Гітлера на СРСР з музеїв в тил намагалися вивезти по максимуму, на державному рівні. А у нас хоч трава не рости, евакуацією культурних цінностей займаються фактично сторонні, просто небайдужі люди.
Аноним_• сегодня в 13:08
Ответ дляРаботать надо
А я не звинувачую простих робітників музею. В мене питання до озброєних ждунів, які присягали служити народу України і в перший день побігли співпрацювати з окупантами. І таких безліч.
Аноним_• сегодня в 13:08
Ответ дляРаботать надо
Тому, що влада, подумки, вже здала країну і їм геть байдуже.
Allemagne• сегодня в 13:10
Ответ дляРаботать надо
Именно на неравнодушных людях многое и держится, пока власть набивает себе карманы и передаёт всем патриотичные приветы.
ТрамвайGirl• сегодня в 13:11
Чудово. Дякую всім причетним.
Злива інформації• сегодня в 13:16
куда то передали картины,баб вывезли -на даче у кого-то будут стоять.
всё мы знаем.
Давно без алко• сегодня в 13:41
Ответ дляРекламама
А ваш муж пошёл в тцк в 22 году детей спасать?
Укр_жіночка• сегодня в 14:05
Ответ дляРаботать надо
Треба був ремонт золотому ланцюжку. За порадою звернулася до ювеліра...Чого я лиш не наслухалася...навіть про те, що Марченко віддавав наказ своїм обстрілювали МиколаІв, бо рускіє не маглі так поступіть