Я не в теме• 01 апреля в 15:27

Как вы объясняете, как вы отвечаете на претензию говорить на укр языке

Если говорите на русском и вам так удобно, это ваше желание.
Вот на эту претензию, какой аргумент: почему?
Xвостокрутелка• 01 апреля в 15:47
Ответ дляСегодня сержусь
В загальному, російську мову бачити і чути дуже неприємно.
Я живу на заході України, де переважна більшість спілкується українською, відповідно рос мова асоціюється лише з ворогом.
За роки війни, в місті стало дуже багато російської, чую в залі, в магазині, у транспорті. В перший рік приблизно, робила декілька зауважень людям, які показово голосно розмовляли російською. Я ввічливо висловлювала прохання розм українькою, вони теж ввічливо мені відповідали.
Останні роки роблю зауваження лише своїм землякам, щоб вони не прогинались, а також ввічливо переконували людей, що рос мова - це мова ворога. Це більше стосується обслуговуючого прошарку міста.
Ви не маєте жодного права вказувати іншим,якою мовою їм спілкуватися,якщо це не людина наділена певними повноваженнями і функціями. І як громадянка України вам має бути соромно, що ви навіть Конституцію країни, громадянкою якої є, не знаєте

Xвостокрутелка• 01 апреля в 15:49
Ответ дляСегодня сержусь
Смішно звичайно, що мій коментар привернув Вашу увагу лише помилками. Але кожен бачить те, що хоче побачити.
Відносно помилок, то це і так добре я написала, тому що я навчалась в рос школі, все життя розм російською і першу книгу українською мовою прочитала лише в роки війни.
Я ще вчуся і буду вчитись не один рік.
В які саме роки війни ви вперше прочитали книжку українською? Я навчалася в університеті російською, але навіть там був предмет української мови
Кава з адреналіном• 01 апреля в 15:49
Ответ дляXвостокрутелка
Так Конституция українською написана. А человек первую книжку на украинском языке только вчера прочитал. И такие же руководят нами , страной.
ТАЗератти• 01 апреля в 15:50
Я уже почти 10 лет в Канаде и каждый раз как звоним родичам и друзьям, всегда спрашивают учим ли мы ребёнка украинскому.... 🫣
Тримаю свічку• 01 апреля в 15:51
Ответ дляСегодня сержусь
Я ще вчуся і буду вчитись не один рік.
Да, это смешно, лицемерие оно такое. Прежде чем делать кому-то замечания и писать противокационные посты следите за собой.
Всім шампаньського• 01 апреля в 15:51
Зачем больным на голову отвечать , будут дома мужу и детям указывать на каком языке разговаривать. Никто не должен соответствовать чужим идеалам .
Столічна штучка• 01 апреля в 15:58
Я в Одессе . Здесь претензий по этому поводу не высказывают) разве что заезжие. А если где-то в интернете претензии, то никак не реагирую . Мне фиолетово.
Сіточка• 01 апреля в 15:59
У меня только наоборот было, когда сотрудница спросила почему я с детьми по украински говорю, я тож не нашлась что ответить
Неместная Я• 01 апреля в 16:02
Стаття 10 Конституції України встановлює українську мову як єдину державну, забезпечуючи її функціонування в усіх сферах суспільного життя. Водночас держава гарантує вільний розвиток, використання та захист російської, інших мов національних меншин.

Хропочка з гривкою• 01 апреля в 16:04
Спілкуюсь мовою співрозмовника, і проблем не маю.
Флюорография гуся• 01 апреля в 16:05
Не встречала идиотов таких , живу в Киеве. Мне кажется вы это придумали, чтобы устроить срачевник
Черный Ловелас• 01 апреля в 16:08
Ответ дляСегодня сержусь
робила декілька зауважень людям - о мовний патруль все никак не угомониться
Хачапууури• 01 апреля в 16:23
Ответ дляСегодня сержусь
А почему вы считаете, что вправе делать замечание чужим людям, которые не у вас на кухне и при этом не нарушают закон Украины?
буреЛОМКА• 01 апреля в 16:28
Отвечаю на украинском- ідіть до сраки
Ms. Dolly• 01 апреля в 16:47
Ответ дляСегодня сержусь
Я ще вчуся і буду вчитись не один рік.
Молодчинка! Навчайся❤️🇺🇦
Ms. Dolly• 01 апреля в 16:50
Ответ дляСтолічна штучка
Заежие привозять вам в місто гроші!)
В себе в країні їду куди хочу!
В Одесі багато розмовляє українською, тому Одесу люблю!
Ms. Dolly• 01 апреля в 16:52
Ответ дляНеместная Я
В рос Конституції Укр мову захищають?
На московії немає жодної Укр школи!
Робіть висновки!

Кацапи агресори, які щодня нас вбивать!
Які люди тупі, через кацапський язик вони ідуть вас звільняти від нормального життя!
Сливочная пенка• 01 апреля в 16:54
Ответ дляСегодня сержусь
Мені цікаво як ви будете спілкуватись з ветеранами, які розмовляють російською? Як швидко вас відправлять в сад з вашими ввічливими зауваженнями? Я прифронтового міста і дуже вдячна хлопцям які захищають всю Україну і мені байдуже якою мовою говорить людина, яка збиває дрони над головою.

Особисто я знаю більше ніж 2 мови і не домахуюсь до незнайомих людей.
Працівниця року• 01 апреля в 17:49
Ответ дляТримаю свічку
В загальному))? Это по-каковски? Может, все-таки, загалом, а)?
Это по болотно-ипсошному)

НеВРотик• 01 апреля в 19:21
Ответ дляMs. Dolly
В рос Конституції Укр мову захищають?
На московії немає жодної Укр школи!
Робіть висновки!

Кацапи агресори, які щодня нас вбивать!
Нажралась роспропаганды?
язык тут ни при чём, как и НАТО, и США. Это всё для ватных патриотов придумано, чтоб они гордо шли ’освобождать’ украинцев, а не протестовали против необоснованной для общества агрессии пуйла. Не было бы этих нарративов - были бы придуманы другие.
Суть войны просто в этом:
1. У сильного всегда бессильный виноват (с)
2. Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать (с)
А я пишу на родном запорожском языке. Вы считаете, что Запорожье - это кацапстан? И да, отношение ко мне, как к украинцам в кацапии, как ни странно: нет школ на русском языке... Я а вот страну защищаю от рашиков, здоровье теряю и жизнью рискую.
Столічна штучка• 01 апреля в 19:41
Ответ дляMs. Dolly
Заежие привозять вам в місто гроші!)
В себе в країні їду куди хочу!
Конечно, говорят и на украинском. Просто никто никого щимит в этом вопросе. Полная свобода. Ну бывают конечно истории, но не массово.
Столічна штучка• 01 апреля в 19:45
Ответ дляMs. Dolly
В рос Конституції Укр мову захищають?
На московії немає жодної Укр школи!
Робіть висновки!

Кацапи агресори, які щодня нас вбивать!
А чего а ж тогда Польшу пугают нападением рашки? Там вообще другой менталитет и русского там нет. Разве что какие пенсы , которые в школе учили русский. Но то такое. Они на нам не разговаривают. Чего тогда якобы напасть хотят? Чтобы что?