НЛОша• 07 апреля в 00:28

Чи стикаються діти-переселенці з мовним булінгом в школах?

Декілька десятків тисяч дітей-переселенців, імовірно, не відвідують львівські школи через булінг на мовному ґрунті – про це написали телеграм-канали. Вони посилалися на інтерв’ю освітньої експертки Іванни Коберник. У ньому Коберник зазначила, що частина дітей з числа ВПО продовжує навчатися дистанційно. І однією з причин невідвідування шкіл може бути дискримінація через мову в тих закладах освіти, де адміністрація не реагує на такі випадки.
Детальніше за посиланням:
https://www.google.com/amp/s/www.radiosvoboda.org/...
Результат:
вже голосів: 269
138 (51.3%) Тиць
89 (33.09%) Так, стикаються з булінгом
42 (15.61%) Ні, в школі не цькують
Боневтікла• 07 апреля в 14:58
Ответ дляnabludatel
Дані Вікіпедії про рідну мову жителів населених пунктів Запорізької обл згідно даних перепису
Так ущемляли, что в 1897 году по вашим скринам было 70% украиномовного населения, а в 2001 уже 90%. Вот все в ссср через жопу, даже ущемить нормально не получилось😂

nabludatel• 07 апреля в 14:59
Ответ дляБоневтікла
Я саме про це і говорю. Місто україномовне. А навчатися рідною мовою можливості не було.
Пластилин_Колец• 07 апреля в 15:00
Ответ дляБоневтікла
Какой город?
Розовка. Тетя жила рядом в с.Азов. Там была только украинская школа и при СССР. В Куйбышево тоже были украинские школы и разговаривали на суржике.
Боневтікла• 07 апреля в 15:00
Ответ дляЯ в дамках
В конце 70-первой половине 80 на юг перевезли с ЗУ целые села, работать в садах, на виноградниках, зернохранилищах и рыбу перегружать. В ЗУ тогда особо ничего не строили, а на юге кучу сел прям в степи. Это доказанный факт, можете даже не пытаться огрызаться.
Так вот, в тех селах население конечно украиномовное, но не просто украиномовное а с характерным диалектом.
Все остальные-максимум суржик. Но чем больше крупный НП, тем чище речь. В больших городах преимущественно русский, в мегаполисах (городах-миллионниках)- исключительно русский. Так было раньше, так это и сейчас. Это не хорошо, и не плохо. Но это факт!
О, кстати, да. Моя свекровь в младенчестве в 50х годах приехала в Запорожскую область из Винницкой. Потому что у них было голодно после войны, и на Запорожье ехали массово, потому что там была работа и давали жилье.
nabludatel• 07 апреля в 15:02
Ответ дляБоневтікла
Тут тема про утиски російськомовних дітей.
А коли говориш про аналогічні утиски україномовних дітей, то це певній частині анонімних дописувачів чомусь не подобається.
І чомусь ці ж дописувачі не хочуть приймати факт україномовності частини жителів сходу і півдня. Навіть після наведених фактів.
Боневтікла• 07 апреля в 15:03
Ответ дляnabludatel
Я з самого початку писала про інші міста області. Назва її назви, надала докази.
І це лише для того, щоб сказати, що Запорізька область не суцільно російськомовна. Тут є МІСТА і села, жителі яких в більшості україномовні.
С самого начала вы пишете про всю Запорожскую область: «Немає у нас російськомовної більшості.» И вы заблуждаетесь.
Боневтікла• 07 апреля в 15:04
Ответ дляnabludatel
А в області 2.5 млн населення.
В каком году? На 2020 что-то около 1 680 000 чел.
Виправлялочка• 07 апреля в 15:04
Ответ дляnabludatel
Я вам расскажу как переписывали. Пришла тётя и давай уламывать, что мой родной язык украинский и что в Украине должно быть так. А в анкете написано ’какой ваш язык общения’ ну я и поставила русский. А сколько человек согласились, чтобы мозг не выносили?
Мати тріля• 07 апреля в 15:05
щодо української про булінг казати якось дивно і навіть образливо! Це такі наші діти нездібні, що державну мову вивчити не можуть? Чому наші ж діти закордоном вчать і вільно розмовляють англ\німецькою\...?

Боневтікла• 07 апреля в 15:08
Ответ дляnabludatel
Т. е. сегодняшнее положение вещей расценивать как месть ущемленных в 70х детям 201Х-х?
Боневтікла• 07 апреля в 15:10
Ответ дляnabludatel
Да кто же не соглашается. Часть одних, часть других. Но блокируют язык одной конкретной части. Как это называется?
nabludatel• 07 апреля в 15:11
Ответ дляБоневтікла
Звичайно, анонімний дописувач, ви зі мною не погодитеся. Не для того ви тут в цій темі пишете під анонімом. Але є факти, які я тут привела.
Просто так зручно кричати, що Запорізька обл є частиною рашки, бо тут усі російкомовні. А це не так.
І сама ж рашка плювати хотіла на україномовність жителів ТОТ. Захопила. Спалила укр підручники в рос школах (зокрема в Василівці і Пологах, де україномовних 77 і 90 % відповідно) і завезла в школи рос підручники і рос вчителів.
ellllena.ua• 07 апреля в 15:14
Ответ дляnabludatel
Ну сниму я аноним, что дальше? Вот вы увидели, что я с 2014 года здесь, что я из Запорожья и гордо пишу в своих никах: .ua (всегда кстати). И зовут меня Лена. Что изменилось в вашем мировоззрении?
nabludatel• 07 апреля в 15:14
Ответ дляБоневтікла
Тема була про те, що люди які погано володіють укр мовою приїхали в переважно україномовні регіони і вимагають що... рос мову в школах для своїх дітей. А їм її не дають. От гади.
До речі, я з дитиною на початку війни виїзжала в Хмельницький. Жодного булінгу.
Пластилин_Колец• 07 апреля в 15:17
Ответ дляnabludatel
И снова здравствуйте. Вы все, что пишете, из Википедии берёте? Откуда этот бред о поджоге учебников?
nabludatel• 07 апреля в 15:18
Ответ дляellllena.ua
А вашому після наведених мною фактів щось змінилося? Аж ні грам.
руські Запоріжжя криють усім чим можуть дотягнутися, жити тут нормально не можна. Саме тому ви мабуть і виїхали.
Але ви будете до останнього спростовувати, що сутєва частина жителів області були завжди і є досі україномовними.
Боневтікла• 07 апреля в 15:19
Ответ дляnabludatel
Моя мама в оккупации, работала в школе на момент 2022. Ничего не жгли и не жгут. Успокойтесь, фантазерка.
Могу допустить, что жгут те, кто до 2022 надевал вышиванку на праздники и больше всех кричал патриотические лозунги. А теперь выслуживается перед новой властью. Есть примеры. Но то ж наши, люди с украинскими паспортами.
nabludatel• 07 апреля в 15:20
Ответ дляПластилин_Колец
Від знайомих з цих населених пунктів.
А ви будете стверджувати, що руські на ТОТ залишили укр підручники і укр мову викладання, як було до війни? Такого ніхто не скаже.
Боневтікла• 07 апреля в 15:20
Ответ дляnabludatel
Так а причем русский язык, если летит и в Запорожье, и во Львов?

nabludatel• 07 апреля в 15:21
Ответ дляБоневтікла
І продовжили вчитися за укр підручниками?
Ну ні ж.
Пластилин_Колец• 07 апреля в 15:22
Ответ дляnabludatel
Від знайомих з цих населених пунктів.
А я знаю, что учебники на месте. И зачем вы перекручиваете уже на учебу, если начали за учебники?
nabludatel• 07 апреля в 15:22
Ответ дляБоневтікла
Але в Запоріжжя щодня по кілька прильотів. Я тут живу зараз. Чудовий захист російськомовних від ’братів’.
Міряю від одиниці• 07 апреля в 15:23
Ответ дляЯ в дамках
Бабушка из Ровно, дедушка-польский еврей. Обломись.
Рівне російськомовне місто
nabludatel• 07 апреля в 15:23
Ответ дляПластилин_Колец
А я знаю школи, де підручники були спалені. І завезені російськомовні. В україномовні Пологи і Василівку.
Боневтікла• 07 апреля в 15:25
Ответ дляnabludatel
Ну ні ж.
Было бы странно да? Вы же не учили историю Украины в 90х по советским учебникам?
Пластилин_Колец• 07 апреля в 15:25
Ответ дляnabludatel
Ну ні ж.
А как вы себе это представляете? В РФ учат украинский?
Боневтікла• 07 апреля в 15:25
Ответ дляnabludatel
Ну ні ж.
Так сожгли или нет?😉
Боневтікла• 07 апреля в 15:26
Ответ дляnabludatel
Какая корреляция с языком?
nabludatel• 07 апреля в 15:27
Ответ дляБоневтікла
Який цікавий підхід: російськовних дітей виходить утискають, а україномовних в окупації ні, по вашому.
Пластилин_Колец• 07 апреля в 15:27
Ответ дляnabludatel
Та вы хоть сколько раз это напишите, повторю вам - вы не одна из Запорожской области и не только у вас есть знакомые.