Гінгівіт у дітей - як розпізнати запалення ясен і що робити батькам
Почервоніння, набряклість і кровоточивість ясен у дитини - тривожні сигнали, які не варто ігнорувати. Ці ознаки вказують на запалення слизової оболонки, що без належної терапії здатне прогресувати та завдати шкоди зубному ряду. Особливо вразливими є діти віком від 5 до 16 років - саме в цей період відбувається зміна молочних зубів на постійні, а гігієна ротової порожнини потребує посиленої уваги. Батькам важливо розуміти: гінгівіт у дітей лікування має проводитися під контролем стоматолога, адже самостійні спроби усунути проблему часто призводять до ускладнень - аж до передчасної втрати зубів і формування неправильного прикусу. Детальніше про симптоми, різновиди та сучасні методи терапії можна почитати у експертній статті на сайті клініки «Родинна Стоматологія». Чим раніше фахівець оцінить стан ясен, тим швидшим і простішим буде шлях до одужання.
Чому запалюються ясна у дитячому віці
Головний провокатор - бактеріальний наліт, що накопичується на емалі та вздовж ясенного краю. Проте розвиток хвороби залежить і від низки супутніх чинників:
- скупченість зубів або порушення прикусу;
- нелікований карієс чи неякісні пломби;
- носіння брекетів та ортодонтичних апаратів;
- зниження імунітету на тлі ГРВІ, авітамінозу або захворювань ШКТ;
- гормональна перебудова у підлітковому віці;
- механічне травмування слизової.
Поєднання кількох факторів одночасно суттєво підвищує ризик. Саме тому профілактика охоплює не лише ретельну гігієну, а й контроль загального стану здоров'я малюка. Регулярні огляди у дитячого стоматолога - щонайменше раз на півроку - допомагають виявити запалення на ранній стадії, коли воно легко піддається корекції.
На що звертати увагу батькам
Здорові ясна мають блідо-рожевий відтінок, щільну структуру і не кровоточать. Якщо під час чищення або надкушування твердих продуктів з'являється кров, слизова набрякає чи змінює колір від яскраво-червоного до синюшного - це привід записатися до дитячого стоматолога. Серед додаткових симптомів: неприємний запах із рота, свербіж у ділянці ясен, болісність при дотику. Малюки можуть відмовлятися від їжі, ставати примхливими; інколи спостерігається незначне підвищення температури. Вираженість проявів залежить від стадії захворювання та площі ураження - інколи це лише періодична кровоточивість, а інколи виражений біль і набряк.
Як лікують запалення ясен у дітей
Терапія завжди є комплексною і спрямованою на усунення не лише симптомів, а й першопричини. Першим кроком стає професійна чистка зубів у Києві - лікар видаляє м'який наліт і тверді відкладення за допомогою ультразвуку або технології Air Flow. Процедура безболісна, триває недовго та значно зменшує бактеріальне навантаження. Далі, за потреби, проводиться санація: лікування каріозних вогнищ, заміна пломб, фторування емалі. Для зняття запалення стоматолог призначає антисептичні полоскання, протизапальні гелі, а в складніших випадках - вітамінні комплекси або засоби для зміцнення імунітету. Якщо проблема пов'язана з аномаліями прикусу, може знадобитися ортодонтична корекція.
У клініці «Родинна Стоматологія» в Києві дитячі лікарі не лише проведуть ефективне лікування з урахуванням віку маленького пацієнта, а й навчать його правильному догляду за зубами, перетворюючи профілактику на цікаву гру. Команда з понад двадцяти досвідчених фахівців працює із сучасним обладнанням, зокрема дентальним мікроскопом Carl Zeiss, що дозволяє діагностувати проблеми на ранніх стадіях. «Родинна Стоматологія» пропонує безкоштовну консультацію - не відкладайте візит, адже вчасне звернення зберігає здорову посмішку вашої дитини на роки.